Złoty pozostanie stabilny w oczekiwaniu w nowe impulsy

Złoty pozostanie stabilny w oczekiwaniu w nowe impulsy
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Warszawa, 24. 10. 2017 (ISBnews) – Złoty pozostanie we wtorek trwaly w relacji az do głównych walut w wypatrywaniu na rezultaty czwartkowego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (ECB), które wydaje sie byc jednym z głównych wydarzeń obecnego tygodnia w dziedzinie walutowym. Skutkiem tego kurs EUR/PLN będzie kontynuował obserwowaną już od tygodnia konsolidację wokół poziomu czterech, 23 zł, USD/PLN pozostaje w pobliżu poziomu trzech, 60 zł, a CHF/PLN po wyhamowaniu wczoraj zapoczątkowanego jeszcze pod koniec września impulsu spadkowego, będzie się „trzymać” poziomu trzy, 65 zł z tendencją do odreagowanie opisanych spadków.

O godzinie 08: 05 za ó trzeba było zapłacić 4, 2280 zł, dolar kosztował 3, 5950 zł, zas szwajcarski frank 3, 6480 zł. Układ sił dzieki wykresach ludzi walut okresla, że wedlug mocnym rajdzie w dół z pierwszej połowy miesiąca, obecnie rośnie prawdopodobieństwo korekcyjnego odbicia przy górę. Zwłaszcza w przypadku EUR/PLN, gdzie upadki zatrzymane zostały na poziomie wrześniowego minimum, jak teraz może prowokować ruch korekcyjny sluzace do 4, 25-4, 26 zł, zanim euro potanieje az do 4, dwadziescia zł. Duże krótkoterminowe wyprzedanie wskazuje również na spore ryzyko odbicia w górę na CHF/PLN. W tym przypadku jego celem są sierpniowe i wrześniowe minima, czyli strefa 3, 6729-3, 6765 zł. Potrzebny wydaje sie byc tylko potrzebny impuls, który taką korektę zainicjuje.

Dziś większych emocji nie powinna dostarczyć publikowana seria wstępnych październikowych odczytów indeksów PMI dla sektora przemysłowego jak i równiez usługowego we Francji, Niemczech, strefie euro i AMERYCE. Oczekuje się, że wiadomosci z Europy będą nieco niższe niż przed miesiącem, ale wciąż pozostaną dzieki wysokich poziomach sugerujących dobrą kondycję ekonomii. Niewielki wzrost oczekiwany wydaje sie natomiast w przypadku amerykańskich indeksów, ale również one raczej nie sprowokują większej zmienności EUR/USD, co pośrednio mogłoby wpłynąć dzieki złotego.

Bez wpływu na złotego z kolei pozostaną wydawane o godz 10: 00 przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) informacje o bezrobociu w Polsce. We wrześniu spodziewany jest spadek stopy bezrobocia do szesc, 9 proc. z siedmiu proc. Porzadne dane są ujęte w cenach, a ewentualny wzrost bezrobocia, który niewątpliwie byłby niespodzianką jak i równiez wpłyną dzieki złotego, wydaje sie byc mało realny.

Dziś wciaz o stopach procentowych będzie decydował Pula Węgier. Aczkolwiek po tym jak dzieki ostatnim posiedzeniu zdecydował pan o obcięciu stopy depozytowej, utrzymując jednocześnie główną stopę na poziomie 0, 90 proc., teraz jakakolwiek niespodzianka wraz z jego strony www jest mało realna.

Ujęte w kalendarium publikacje i wydarzenia raczej nie staną się we wtorek impulsem do większej zmienności na złotym, który podobnie jak EUR/USD, powinien czekać na czwartkowe posiedzenie ECB. Dlatego większych ruchów można oczekiwać tylko przy okazji pojawienia się oryginalnych impulsów. Paradoksalnie o to wcale nie będzie trudno. Nalezy jedna wyraznie „jastrzębia” wypowiedź członka RPP (zwłaszcza, gdyby padła kobieta z ust prezesa Glapińskiego), sugerująca rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych w Polsce na połowę 2018 roku i złoty bezzwlocznie zacznie się umacniać. Dzieki rynkach globalnych takim impulsem mogą być przecieki ws. wyboru swiezego szefa Fed, przecieki poprzednio posiedzeniem ECB, czy też nowe wiadomosci nt. reformy podatkowej Trumpa.

Marcin Kiepas

główny analityk WALUTEO