Wszystkie drogi w kraju są przejezdne, niekorzystniej na wschodzie

Wszystkie drogi w kraju są przejezdne, niekorzystniej na wschodzie
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Wszystkie mily krajowe są przejezdne, lecz najgorsze wytyczne są we wschodniej części kraju. W tym miejscu na drogach znajduje się błoto pośniegowe i warstwa zajeżdżonego śniegu – poinformowała w niedzielę PAP Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nawierzchnie dróg w centralnej, północnej i zachodniej części kraju są czarne, wraz z wyjątkiem skrzyżowania dróg lokalnych nr piec i pietnasty w rejonach Gniezna. Po województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i we zachodniej części województw mazowieckiego i podlaskiego w drogach występuje błoto pośniegowe i powloka zajeżdżonego śniegu. Na drogach krajowych manipuluje 771 pługów, solarek i piaskarek.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, pogoda będzie miała istotny wpływ na warunki drogowe do południa w poniedziałek. Dlatego drogowcy apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dopasowanie prędkości az do warunków dzieki drodze.

W stolicy polski przed godziną 4 rankiem na skrzyżowaniu ulic Modlińskiej i Obrazkowej karetka pogotowia ratunkowego zderzyła się sposród nocnym autobusem. 10 osób odwieziono do szpitala; pies z kulawa noga z pokrzywdzonych nie jest mógl ciężkim.

Po Małopolsce w nocy na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Breń zderzyła się piaskarka i bus. Ranne zostały dwie ludzie. Padający za posrednictwem całą noc śnieg spowodował, że w drogach zalega warstwa błota pośniegowego. Mily niższych firm, a także ulice w Krakowie, są w większości białe.

Bardzo trudno jeździ się na drogach po regionie świętokrzyskim. Wszystkie sciezki są przejezdne, ale na większości dróg krajowych i wojewódzkich leży błoto pośniegowe. Odcinek trasy nr 7 Warszawa-Kraków, przebiegający przez województwo świętokrzyskie wydaje sie byc czarny i mokry. Dzieki wielu odcinkach śnieg wydaje sie byc nawiewany z pól. Według informacji uzyskanych w Świętokrzyskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich, najgorsza sytuacja jest w rejonach Pińczowa i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Również na Lubelszczyźnie wytyczne jazdy są trudne. Od sobotniego wieczora pada śnieg, według prognoz opady mają trwać do południa. Mily krajowe mają nawierzchnie czarne i mokre, ale wiele też pokrytych jest luźną warstwą śniegu. Drogi wojewódzkie są białe. Najwięcej śniegu napadało po okolicach Zamościa, Hrubieszowa, Biłgoraja oraz Puław i Annopola. Tam w drogach wojewódzkich kierowcy mogą napotkać koleiny i przewężenia jezdni.

Źle się jeździ także w drogach województwa podlaskiego. W tamtym miejscu oprócz błota pośniegowego występuje także miejscowa śliskość. Najtrudniejsze warunki drogowe panują przy Białymstoku i Bielsku Podlaskim. Bardzo złe warunki mają kierowcy jeżdżący po Suwalszczyźnie. Tam w drogach rodzimych jest bardzo dużo śniegu. Drogi są wąskie, bo na poboczach zalegają wiecej niz metrowe zaspy śniegu.

Według prognoz po niedzielę będzie pochmurno. Śnieg będzie padał intensywnie w południu, wschodzie i przy centrum kraju. (PAP)

bur/ kop/ ban/ rgr/ jra/