Wall Street: Fed rozwiał nadzieje inwestorów

Wall Street: Fed rozwiał nadzieje inwestorów
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Sesja w Wall Street zakończyła się na minusie. Nastroje wśród inwestorów pogorszył raport sposród marcowego posiedzenia Fed, który nie wsparł nadziei w nowy cykl działań stymulujących amerykańską gospodarkę.

Dzieki zamknięciu Dow Jones spadł o 0, 49 proc. do trzynascie. 199, 55 punktów. Nasdaq stracił 0, 20 proc. i wyniósł 3. 113, 57 punktów, a rejestr szerokiego sektorze – S&P500 – spadł o 0, 40 proc. i wyniósł na koniec poranka 1. 413, 30 punktów.

Zobacz tok wtorkowej sesji na Wall Street Dolacz wykresy az do Twojej witryny www

Amerykańska Zapas Federalna jest przeciwna dodatkowemu luzowaniu polityki monetarnej przy Stanach Zjednoczonych, jeśli nie pogorszy się sprawa gospodarcza po USA lub inflacja w ponizszym kraju nie spadnie poniżej celu inflacyjnego Fedu – wynika wraz z raportu z ostatniego posiedzenia Fedu. – _ Kilkunastu członków FOMC wskazało, że rozpoczęcie pomocniczej stymulacji monetarnej może stać się nieodzowne, jeśli gospodarka wytraci impet lub jeśli będzie przypuszczalne, że inflacja będzie pozostawała poniżej dwa procent _ – napisano w protokole.

Na marcowym posiedzeniu FOMC podjął decyzję o pozostawieniu bez odmian głównej nogi procentowej. Fed powstrzymał się jednocześnie od czasu wprowadzenia pomocniczych działań, mających na zamiarze obniżenie wydatku kredytu. Amerykańscy bankierzy centralni powtórzyli jednocześnie deklarację ze styczniowego posiedzenia o zamiarze pozostawienia wyjawszy zmian przy USA _ wyjątkowo malych stóp procentowych do późnego 2014 roku kalendarzowego _. Po ocenie członków FOMC, oswiadczenie o pozostawieniu stóp bez zmian az do 2014 roku kalendarzowego jest zależna od warunków panujących w gospodarce.

Dodatkowo, dwa kwadranse po rozpoczęciu sesji Departament Handlu poinformował, że zamówienia w przemyśle amerykańskim po lutym wzrosły w ujęciu miesięcznym o 1, trzech procent. W styczniu zamówienia spadły o 1, jednej proc. wedlug korekcie. Analitycy oczekiwali, że zamówienia przy lutym miesiąc do miesiąca wzrosną na temat 1, 5 procent.

_ Wzrosty na amerykańskich giełdach powinny być kontynuowane w drugim kwartale, ich zakres będzie jednakze mniejsza niż to miało miejsce w bardzo dobrym pierwszym kwartale, zwiększyć może się również zmienność notowań indeksów _ – uważa Bob Doll, główny strateg inwestycyjny w BlackRock. Doll ocenił, że poprawa perspektyw światowej gospodarki, utrzymujące się pozadane warunki pieniezne oraz pomału rosnący chrapka na ryzyko uzasadniają kontynuację zwyżek.

Silnie tracił na wartości GM, który zanotował niższy od oczekiwań miesięczny wzrost sprzedanych samochodów. Na mniejszym, jednak jednak też minusie, były akcje Forda, który zanotował wzrost sprzedaży samochodów w marcu o 5 procent. Spadały banki, chociaż część biur maklerskich podniosło ich ceny docelowe. W dół poszły m. in. Goldman Sachs, Morgan Stanley jak i równiez JPMorgan.

Kolejną sesję rosły natomiast akcje Apple, który zyskiwał w reakcji na podniesienie ceny docelowej za posrednictwem analityków JPMorgan i Jaffray. Dodatkowo to drugie gabinet maklerskie oceniło, że do 2014 roku kalendarzowego kurs akcji Apple dojdzie do stopnia 1000 dolarów.

Sam porównuj na wykresach spółki i indeksy Dolacz wykresy sluzace do Twojej witryny internetowej