Tusk w Sejmie: „Mnie nie trzeba pilnować”

Category: odmienne
Author:
27 lipca, 2020

*Ciekawy eksperyment – tak zapowiedź premiera Donalda Tuska w sprawie jego urzędowania w Sejmie skomentował marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. *

Marszałek Sejmu był pytany, badz premier planuje urzędować przy Sejmie po to, zeby go pilnować. – _ Mnie nie trzeba pilnować, moja osobe pilnuje 460 posłów na co dzien _ a mianowicie odpowiedział Schetyna w Radiu ZET.

Szef rządu zapowiedział, że od czasu najbliższego posiedzenia Sejmu (6-8 października) do końca r. będzie, podczas obrad Sejmu, urzędował przy swym gabinecie sejmowym.

_ – To ciekawy pomysł, brytyjski, faktycznie się zdarza w Gb, że jeżeli są operacje nad budżetem, to premier przeprowadza się, angażuje się w debatę budżetową _ – tłumaczył Schetyna. Jak mówił, obecność Tuska po Sejmie będzie miała również związek z jesienną ofensywą legislacyjną rządu.

[ ( http://static1./i/h/245/t111349.jpg ) ] (http://news./artykul/kontrofensywa;legislacyjna;pis;prezent;dla;marszalka;sejmu,222,0,683230.html) Kontrofensywa legislacyjna PiS: Prezent dla marszałka Sejmu

W najbliższym czasie do Sejmu trafią wiecej niz jeden pakiety ustaw: finansowy i deregulacyjny. _ – Premier chce pokazać, że rząd przywiązuje wagę do procedowanych ustaw. Moja osoba to traktuję, jako przyciagajacy eksperyment _ – mówił marszałek.

_ – Jeśli ta obecność pomoże robocie i skuteczności pracy samych komisji, to dobrze _ – dodał. Schetyna zapowiedział, że podczas swojej obecności w Sejmie premier będzie m. in. _ nadzorować procedury legislacyjne _ i rozmawiać z prezydiami komisji, szefami klubów. Wyraził nadzieję, że wraz z premierem będzie chciał spotkać się także szef lokalu PiS Mariusz Błaszczak.

_ – To jest zupełnie inny gatunek pracy, premier będzie musiał zawiesić też funkcjonowanie po KPRM dzieki jakiś okres, to też utrudni jemu prowadzenie kwestii rządowych, to oczywiste _ – powiedział marszałek Sejmu.

Gabinet premiera znajduje się w jednym sposród głównym korytarzy sejmowych, dzis gabinet naprzeciwko zajmuje szef klubu PO, a nieopodal jest pokój przewodniczącego lokalu PiS. Salon jest sluzace do wyłącznej wladzy premiera; w trakcie, gdy szefa rządu nie ma w Sejmie, jest plombowany. Donald Tusk będzie miał do dyspozycji w pełni wyposażony salon wraz z sekretariatem.