Spotkanie Ekipy Wyszehradzkiej. Merkel: ludzie zaakceptują Europę, jeżeli ta umozliwi im dobrobyt

Spotkanie Ekipy Wyszehradzkiej. Merkel: ludzie zaakceptują Europę, jeżeli ta umozliwi im dobrobyt
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

Premier Beata Szydło powiedziała po piątek, że trzeba poszukiwać projektów, które łączą, zas nie tego rodzaju, które dzielą. Jak oceniła, trzeba wyciągać wnioski jak i równiez przygotowywać zmiany, które będą czyniły Unię Europejską silniejszą. Z kolei kanclerz Niemiec Angela Merkel zanim spotkaniem wraz z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej powiedziała, że ludzie jedynie wtedy zaakceptują Europę, jeżeli ta zapewni im majatek.

Jak poinformowała Szydło, temat rozmów z szefami rządów państw Stajnie Wyszehradzkiej, to m. in. „najważniejsze obreby współpracy”. a mianowicie Jeśli poszukujemy dróg wyjścia z biezacego kryzysu, w którym znalazła się Wspólnota, powinniśmy skoncentrować się na inicjatywach, które łączą, a unikać tych, które wprowadzają podziały. Tych drugich jest na nieszczescie ostatnio całkiem sporo – podkreśliła premier Szydło przy piątek dzieki wspólnej konferencji prasowej sposród szefami rządów państw Ekipy Wyszehradzkiej jak i równiez kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Jak wyjaśniła, chodzi metrów. in. na temat dyrektywę na temat delegowaniu pracowników i propozycję zmian programu azylowego. – Polska chce wzmacniać sektor wewnętrzny i sprzeciwia się działaniom protekcjonistycznym. Potrzebna wydaje sie pozytywna obraz wzmocnienia wspólnego rynku. To jest 1-a z dróg do umacniania Wspólnoty a mianowicie mówiła Szydło.

– Cieszę się w wymianę zdań z kolegami. To bardzo ważne, żebyśmy spotykali się w różnych formatach i rozmawiali wraz z sobą. Brexit jest cezurą w historii integracji europejskiej. Ważne jest, żebyśmy opracowali staranną odpowiedź – powiedziała Angela Merkel.

– Jednostki tylko wtedy zaakceptują Europę, jeżeli ów zapewni wykladzinom dobrobyt. Musimy być liderami w dziedzinie technik. Chcemy oferować dobrze opłacane miejsca pracy. Tutaj mamy bardzo wiele sluzace do zrobienia – zaznaczyła Merkel.

Kanclerz dodała, że w trakcie rozmowy na warszawskim rynku będzie podjęty temat migracji i pomocy humanitarnej, wykonania porozumienia UE-Turcja, a także kwestie ekonomiczne.

Brexit przestrogą dla reszty krajów UE?

Premier Szydło odniosła się także do decyzji Brytyjczyków w sprawie wyjścia z UE. Musimy wyciągnąć wnioski z referendum brytyjskiego; wprowadzić modyfikacje, których oczekują Europejczycy, zeby nie było już pokusy w pozostalych państwach do opuszczania wlasnego grona a mianowicie oświadczyła Beata Szydło.

a mianowicie Musimy spojrzeć prawdzie w oczy. UE zmienia się; po wyjściu z tej dziewczyny Wielkiej Brytanii nastąpią zmiany, wraz z którymi powinnismy się zmierzyć. Naszym zamyslem, naszym najważniejszym zadaniem wydaje sie pozostanie UE jako silnego podmiotu, który daje gwarancje bezpieczeństwa swoim obywatelom a mianowicie powiedziała szefowa polskiego rządu.

Podkreśliła, że UE jest niezwykle ważna dla Naszego kraju. Jak zaznaczyła, dla „Polski silna UE to zabezpieczenie bezpieczeństwa progresu naszego państwa i bezpieczeństwa naszych obywateli”.

– Pragniemy, aby pozostałe państwa, które tworzą Unię, które chcą budować naszą wspólną europejską przyszłość, były jeszcze bardziej wraz z sobą związane, jeszcze silniej współpracowały, abyśmy przede wszystkim mogli realizować wspólne cele – oświadczyła premier.

Podkreśliła, że trzeba wyciągnąć wnioski wraz z tego jak wydarzyło się w Uk, z referendum brytyjskiego i przeprowadzić konieczne zmiany, których oczekują Europejczycy.

– Powinnismy przywrócić obywatelom poczucie, że UE naprawdę im służy i że to te banki są jej gospodarzami. Ten proces realizacji UE sluzace do realiów nowych wyzwań Polska będzie wspierać – zaznaczyła.