Próba jądrowa w Korei Północnej. Stany grozi sankcjami

Próba jądrowa w Korei Północnej. Stany grozi sankcjami
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Reżim Korei Północnej naraża się dzieki kolejne, ostrzejsze sankcje, jeśli przeprowadzi czwartą próbę broni atomowej – zapowiedzieli dziś prezydenci Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej, Barack Obama i Obiekt Geun Hie, na wspólnej konferencji po Seulu.

Technologia rakietowa i nuklearna rozwijana przez reżim po Pjongjangu przesadza bezpośrednie zagrożenie dla Korei Południowej jak i równiez Japonii, sojuszników USA po regionie południowo-wschodniej Azji a mianowicie powiedział Obama.

_ a mianowicie Musimy przy silnym porozumieniu z naszymi sojusznikami kontynuować naciski dzieki Koreę Północną, aby zmieniła swoje postępowanie _ – podkreślił. Jeśli Pjongjang wykona czwarty test atomowy, pogłębi tylko swoją izolację w świecie jak i równiez narazi się na konsekwencje _ w jeszcze wiekszym stopniu dotkliwe _ niż ów już obowiązujące – dodał.

Przyznał jednakze, że odnalezienie skutecznych sankcji wobec Północy będzie zawile, ponieważ już teraz jest to _ w najwiekszym stopniu odizolowany panstwo na świecie _, w którym _ ludzie ponoszą straszne cierpienia przez wybory podejmowane za posrednictwem władze _. _ Nie znajdziemy magicznego rozwiązania sposród dnia dzieki dzień _ – dodał.

Prezydent Korei Południowej zaznaczyła z kolei, że czwarta próba nuklearna Pjongjangu _ fundamentalnie zmieniłaby _ sytuację w regionie jak i równiez sprowokowałaby wyścig zbrojeń atomowych, ponieważ sąsiedzi Północy będą chcieli dorównać swoim arsenałem jej możliwościom.

_ a mianowicie Wizyta prezydenta Obamy przy Korei Południowej pokazuje Korei Północnej, że jej prowokacyjne działania nie będą tolerowane _ a mianowicie zaznaczyła Kompleks.

We wtorek ministerstwo defensywy Korei Płd. poinformowało, że w obszarze przeprowadzania testów nuklearnych poprzez Koreę Płn. zaobserwowano ostatnio wzmożoną aktywność. Według resortu program nuklearny Północy wydaje sie byc tak nowoczesny, że próby mogą być przeprowadzane, gdy tylko władze w Pjongjangu tego zechcą.

Korea Północna przeprowadziła do tej pory trzy próby nuklearne: po październiku 2006 roku, w maju 2009 roku jak i równiez w lutym 2013 r.. Próby ów nie tylko pogorszyły stosunki Pjongjangu z Zachodem, ale także z jedynym sojusznikiem wśród mocarstw a mianowicie Chinami.

Po dokonaniu trzeciego sprawdzianu atomowego Korea Północna zagroziła USA jak i równiez Korei Południowej wojną nuklearną. W następstwie tej próby Rada Bezpieczeństwa ONZ rozszerzyła międzynarodowe konsekwencje wobec Korei Północna.

Ogladaj więcej po

  • Korea Płn. i Korea Płd. wznawiają rozmowy
  • Rośnie napięcie na półwyspie koreańskim
  • Atom przy Korei. Stany wyślą niszczyciele
  • Stany Zjednoczone zaniepokojone. Rosja także

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy