Pozyczka gotówkowy – jak się przygotować az do pierwszej rozmowy w banku?

Pozyczka gotówkowy – jak się przygotować az do pierwszej rozmowy w banku?
Category: gospodarka
27 lipca, 2020

Dokładnie zapoznaj się wraz z ofertą

W dzisiejszych czasach zdobycie szczegółowych informacji na temat poszczególnych ofert finansowych nie jest jak trudnym. Banki zamieszczają tego rodzaju dokumenty na swoich witrynach internetowych. Korzystając na przykład z porównywarki kredytów gotówkowych, po wybraniu oferty zostaniemy przeniesieni bezpośrednio na odpowiednią witrynę banku. Bez problemu możemy zatem pobrać niezbędne papiery i krok po kroku zapoznać się z warunkami, na jakich udzielana jest konkretna pożyczka. I te informacje bez wychodzenia z budynku. Wystarczy pare kliknięć myszy, aby „papiery” znalazły się w naszym komputerze.

Okiem redaktora ->Porównaj najlepsze oferty kredytów gotówkowych w jednym miejscu

Mając taką możliwość nie powinniśmy iść w rozmowę sposród pracownikiem banku nieprzygotowani. Tym bardziej, że na przemyśleniu zapisów dotyczących propozycje kredytowej, będziemy w stanie przygotować sobie pytanie, jakie chcielibyśmy zadać. Takowa rozmowa będzie dla nas cos znacznie wiecej anizeli tylko łatwiejsza, lecz również załatwianie formalności zajmie nam dzięki temu znacznie mniej czasu.

Przygotuj wszystkie potrzebne dokumenty

W rozmowę w sprawie kredytu gotówkowego powinniśmy wraz z sobą zabrać wszelkie pliki wymagane poprzez bank. Przy pierwszej kolejności jest to oczywiście dowód prywatny lub odmienny dokument tożsamości, który potwierdzi to, iż jesteśmy osobą, za którą się podajemy. Oprócz tegoz, bank chce również informacji dotyczących wysokości, źródła a takze terminowości uzyskiwania przez nas dochodów. W zależności zatem po to, jakie konkretnie jest uzywane przez nas źródło profitu, możemy być poproszeni na temat dostarczenie różnorodnych dokumentów.

W przypadku dokumenty urzedowe o pracę jest to zazwyczaj zaświadczenie na temat zatrudnieniu a takze wynagrodzeniu, które uzyskujemy u pracodawcy. Jeśli natomiast jesteśmyzatrudnieni na bazie o umowę zlecenie badz umowę na temat dzieło , bank może nas poprosić o wyobrazenie rocznego zeznania podatkowego za poprzedni rok kalendarzowy lub umowy zawierającej dane o wysokości uzyskiwanych dochodów w ciągu ostatniego roku kalendarzowego, czy też zaświadczenia zawierającego tego typu wiadomosci. Osoby posiadające własną działalność gospodarczą często muszą natomiast dostarczyć dzieki przykład wypis z KRAJOWY REJESTR SADOWNICZY, REGON lub roczne zeznanie podatkowe za poprzedni dwanascie miesiecy.

Podlicz swoje miesięczne wydatki

Podczas rozmowy na temat możliwości udzielenia naszej firmie kredytu, zatrudniony banku będzie nas pytał o to ilu członków rodziny wydaje sie byc na wlasnym utrzymaniu jak i równiez jakie są nasze opłaty stałe. Takie informacje dadzą mu portret naszej sytuacji finansowej i tego, która część wlasnych comiesięcznych dochodów będzie mogła być przeznaczana na spłatę zobowiązania wzgledem banku. Dlatego zamiast stresować się na miejscu, warto już wcześniej w zaciszu domowym przeanalizować kazde nasze miesięczne wydatki.

Wyróżniamy w tym przypadku dwa rodzaje wydatków:

  • naklady stałe – w katalogów skład wchodzą te zobowiązania, które trzeba regulować każdego miesiąca. Może być to czynsz, rachunki, ubezpieczenie, stawka innego kredytu, opłaty do ZUS, czesne za szkołę dziecka czy zajęcia pozalekcyjne
  • wydatki zmienne – mogą być to wydatki dzieki zakupy, pieniądze przeznaczane na różnego rodzaju rozrywkę lub wakacyjne wyjazdy.

Osiagniete z tego rodzaju obliczeń sumy musimy następnie odjąć od czasu wysokości wlasnych comiesięcznych dochodów. Dopiero wówczas będziemy w stanie uświadomić osobiscie, z jak wysoką ratą kredytu będziemy mogli sobie w rzeczywistości poradzić finansowo. Oczywiście najlepiej, jeśli wedlug odjęciu raty wciąż pozostanie kwota, którą będziemy mogli odkładać w zakresie oszczędności.

Spłać wszystkie swoje długi

Historia kredytowa kontrahenta to jeden sposród podstawowych elementów, jakie decydują o tym lub zostanie jemu przyznany kredyt. Wszelkie niespłacone długi, a zwłaszcza zobowiązania, z których spłatą zalegamy, mogą pogrzebać nasze pragnienia o kredycie hipotecznym gotówkowym. Totez zanim poczniemy się ubiegać o taką pożyczkę, powinnismy dokładnie przeanalizować to, badz w ogóle i opcjonalnie jakie zadłużenia wciąż czekają na spłatę. W tym przypadku, chociazby większe opóźnienia w opłaceniu rachunku zbytnio telefon lub prąd mogą mieć przeslanie.

A skąd bank się o tym kazdemu dowie? Z Biuro Informacji Kredytowej, to znaczy w skrócie BIK. To tam właśnie zgromadzone są dane odnosnie naszych zobowiązań finansowych. Jeśli więc posiadamy jakieś długi, bank predko i bez większego klopotu się o tym przekona. Jednak dane wlaczone w podstawie BIK mogą także działać na naszą korzyść. Jeśli już kiedyś zaciągnęliśmy pozyczka lub kupiliśmy coś dzieki raty i nie było żadnych problemów ze spłatą takich zobowiązań, dla banku jest to ważna informacja. Świadczy to poniewaz o tym, że jesteśmy rzetelnymi klientami, którym można zaufać.

Nie składaj wielu wniosków przy różnych instytucjach finansowych

Kiedy po rozwazeniu ofert poszczególnych banków stwierdzamy, że chcemy spróbować swoich szans przy kilku z nich, warto się z tym wstrzymać. Jak już wiemy, starając się o kredyt w konkretnym banku, przesyła on zapytanie o naszą historię kredytową do BIK. Trzeba jednakze pamiętać na temat, że BIK zlicza ilość wszystkich zapytań dotyczących naszej osoby. Jeśli zatem po ciągu kilku tygodni złożymy dużą liczbę wniosków, będzie to widoczne dla każdego z banków.

Faktycznie, instytucje owe mogą stwierdzić, iż mają do czynienia sposród niewiarygodnym klientem. To natomiast może się przełożyć na zaproponowanie mnie gorszych warunków kredytowania badz nawet odmową udzielenia pożyczki. Pamiętajmy wiec o rozumnym podejściu sluzace do składania wniosków kredytowych jak i równiez poprzestańmy w dwóch lub trzech po jednym sezonie. W rezultacie, tego typu działanie może nam przynieść znacznie większe korzyści.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy