Polski poczatek up przerażony polityką Google’a. „Nagle podnieśli ceny 14-krotnie”

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

Dotychczasowy bezpłatny limit w przypadku Google Maps dla serwisów wynosił 750 tys zapytań. W połowie czerwca jednak prezes strony Gdzie po lek, Maciej Jakubczyk, dostał maila od amerykańskiej spólki. Była tutaj co prawda zapowiedź zmian, jednak bez konkretów. Polska aplikacja została nazwana przez pracownik Google’a też „cenionym klientem”. Szczegóły Jakubczyk usłyszał podczas telekonferencji. I okazało się, że podwyżki są ogromne.

*Google a koncepty wojskowe. Podwladni firmy protestują. Zobacz internetowe: *

Ogladaj też:*Konto google a mianowicie Jak usunąć konto google z telefonu? *

– Usłyszeliśmy, że już w połowie lipca wchodzi nowy cennik za korzystanie z Google Maps. Dotychczasowy bezpłatny limit wyniósł 750 tys. zapytań miał się zmienić w 28 tys. miesięcznie, a to niemal trzydziestu razy w mniejszym stopniu. Zmieniły się też same stawki. Obecne 0, piec dol. zbyt płatne użycie zmieniło z kolei w szóstej dol lub 5. szescdziesieciu dol przy większej ilosci odsłon – mówi po rozmowie wraz z szef produktów. Podczas telekonferencji nie było też mowy o żadnych rabatach, choć o tych propozycji wspominano we wcześniejszych mailach.

Dlatego, jakim sposobem wyjaśnia nam Jakubczyk, jego start up zdecydował się porzucić Bing Maps i korzystać z alternatywnej produktów MapTiler. Ona też nie jest darmowa, ale cennik prezentuje się lepiej niż tenze zmieniony od momentu Google’a.

Prócz rezygnacją z Maps, Jakubczyk ma jak i równiez inne refleksje. – Nie warto uzależniać się od jednej firmy, tak zaawansowanej jak Bing. Trzeba mieć zawsze zamiar B. Bowiem zawsze taka firma może uznać, że usługa nagle przestaje być darmowa. Prawie każdy start up polega obecnie w innym narzędziu Google’a a mianowicie Analytics. Umozliwia ono monitorować ruch na portalu. Co, jeśli Google w ten osobiscie sposób jak z mapami uzna, że limit w darmowe uzywanie neta będzie dramatycznie obniżony? a mianowicie pyta przy rozmowie sposród Maciej Jakubczyk.

Serwis Dokad po srodek powstał przy połowie 2015 r. Aktualnie ma ok. pół miliona wizyt miesięcznie.

Ogladaj też:*Rekordowa kara gwoli Google. Komitet Europejska nakazuje zapłacić aż 4, trzech mld ó *

Dzierzysz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie. wp. pl

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy