Po słowach prezesa PiS: „wojna totalna”, „dzieli Polaków”

Po słowach prezesa PiS: „wojna totalna”, „dzieli Polaków”
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

*Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej wystąpienie prezesa PiS stoi po sprzeczności sposród jego deklaracjami z rywalizacji wyborczej. W podobnym tonie wypowiada się Lewica. -_ Nie godzę się na to, by Jarosław Kaczyński ferował moralne wyroki – _mówi Ryszard Kalisz. *

Jarosław Kaczyński podczas rady prasowej powiedział między pozostalymi, że styl zycia polskiego rządu w sprawie kleski smoleńskiej wydaje sie _ w najwyższym poziomie dziwne _.

Wezwał też, by Bronisław Komorowski nie zaakceptowac przenosił krzyża spod Pałacu Prezydenckiego, dopóki nie pojawi się w tamtym miejscu pomnik. Nie wykluczył też, że działania gabinetu Donalda Tuska zostaną zaskarżone az do Trybunału Postaci.

Małgorzata Kidawa-Błońska komentując te słowa przypomniała, że od momentu początku miała wątpliwości w odniesieniu do przemiany Jarosława Kaczyńskiego na tragedii smoleńskiej.

POSŁUCHAJ POSŁANKI WEDLUG:

Inicjatywa upamiętnienia zanim Pałacem Prezydenckim pary prezydenckiej, powinna należeć do Bronisława Komorowskiego jak i równiez nie powinna być efektem szantażu ani nacisku, uważa marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

Schetyna dodał, że po tak delikatnej sprawie, jaką jest utwór tragiczny Smoleńska nie istnieje miejsca na szantaż etyczny. Jego zdaniem takie zachowanie wydaje sie elementem rozrywki politycznej i jeżeli ktoś to czyni to _ grzeszy _.

Senator POŁukasz Abgarowiczuważa, że Jarosław Kaczyński chce wywołać totalną wojnę. Według Abgarowicza słowa Jarosława Kaczyńskiego źle wróżą dyskursowi politycznemu w Polsce.

POSŁUCHAJ SENATORA WEDLUG:


Ryszard Kalisz z SLD uważa, żeJarosław Kaczyńskiznów dzieli Polaków. Senator POŁukasz Abgarowiczuważa, że prezes PiS pragnie wywołać totalną wojnę.

Kalisz odniósł się do słów Kaczyńskiego, w których prezes PiS stwierdził, że krzyż upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej można usunąć wówczas, gdy stanie w tym miejscu pomnik ludzi ofiar. Lider PiS powiedział na konferencji prasowej, że ten który uważa inaczej, popełnia _ ciężkie moralne nadużycie _. Kaliszz SLD nie zgadza się z tymi słowami.

POSŁUCHAJ POSŁA SLD:

Kalisz dodał, iż Pałac Prezydencki jest budynkiem państwowym, a państwo wydaje sie dla wszystkich. Zdaniem posła SLD zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o tym, że powstanie biała księga dotycząca katastrofy Smoleńskiej, to obrona prezesa PiS-u przed naszym, co posiada ujawnić prokuratorskie śledztwo w sprawie tragedii.

Nastepnie wicemarszałek Jerzy Wenderlich wraz z SLD uznał za nieudane słowa prezesa PiS na temat krzyżu przed Pałacem Prezydenckim. Jarosław Kaczyński domagał się jasnej deklaracji ze strony Bronisława Komorowskiego czy w tej kwestii jest wedlug tej samej stronie co Napieralski czy Zapatero. To – zdaniem wicemarszałka – jest zupełnie niezrozumiałe.

POSŁUCHAJ WICEMARSZAŁKA:

Zdaniem prezesa PiS, zachowanie polskiego rządu w tejze sprawie wydaje sie _ przy najwyższym zakresie dziwne _. Nie wykluczył, że działania gabinetuDonalda Tuskazostaną zaskarżone sluzace do Trybunału Postaci. Dopytywany na temat to gdy to się stanie, prezes PiS odparł, że po _ kolejnym sezonie politycznym _. Jakim sposobem wyjaśniał, po tej kadencji taki wniosek nie miałby szans, natomiast sprawa zostałaby _ zamknięta na przyszłość _.