Państwowa Inspekcja Pracy wchodzi do gry. Sprawdzi, czy Żabki są placówkami pocztowymi

Państwowa Inspekcja Pracy wchodzi do gry. Sprawdzi, czy Żabki są placówkami pocztowymi
Category: gospodarka
Author:
27 lipca, 2020

Na wstepie naklejki „placówka pocztowa” już pojawiają się na sklepikach Żabka. Tak jest np. przy trasy Włodarzewskiej w warszawskiej Ochocie. Od początku obowiązywania zakazu handlu tamtejszy sklep był nieczynny. Aż do ostatecznej niedzieli, kiedy pojawiły się w nim 2 pracownice. Od czasu dwóch dni na drzwiczkach wisi wspanialy i widoczny znak „placówka pocztowa”. Jest równie duży jak informacja o godzinach otwarcia i o wiele większy niż zwyczajne dla sklepów informacje na temat przyjmowanych płatnościach.

Po co? Zeby otworzyć wrota dla klientów. W niedzielę działać mogą placówki komercyjne, które prowadzą również działalność pocztową jak i równiez kurierską. Naprawde wynika sposród analizy prawników przygotowanej w zlecenie necie handlowej Żabka. I totez niektóre placówki otworzą się również po niedzielę niehandlową, a za ladą staną pracownicy.

Zobacz:Sprytni Polacy omijają zakaz handlu po niedziele

W produkcji właśnie pojawiła się Państwowa Inspekcja Pracy. Nie potrzebuje interpretować przepisów, nie pragnie powiedzieć, jakie mozliwosci sądzi na temat pomyśle. Zrobią to przed chwila kontrolerzy, którzy odwiedzają działające w niedzielę sklepy.

Złoty Odznaczenie MTP

– Na temat, czy wiadomy sklep może być powszechnie znany za placówkę pocztową uprawnioną do prowadzenia handlu po niedziele i święta będą decydowały ustalenia faktyczne dokonane przez inspektora pracy w trakcie kontroli – mówi Danuta Rutkowska, rzecznik Państwowej Kontroli Pracy.

a mianowicie Ustawa uprawnienie pocztowe zawiera definicję placówki pocztowej i w trakcie inspekcji inspektor roboty sprawdzi, badz deklaracja prowadzącego sklep wydaje sie byc zgodna z rzeczywistością, tzn. że jest on placówką pocztową jak i równiez faktycznie przewodzi działalność w tej dziedzinie – dodaje.

A to oczywiście okresla, że tylko naklejka na drzwiach okaze sie niewystarczajaca. Sprzedawca będzie musiał udowodnić, że rzeczywiscie prowadzi jakąś działalność pocztową: ma paczki do prezentowania dla klientów oraz odpowiednią umowę na tego rodzaju usługi. Żabka oficjalnie prowadzi współpracę z Point Pack – to ten podmiot odpowiada zbytnio kooperację sposród Pocztą Polską i DHL. I to właśnie Point Pack jest zarejestrowanym operatorem pocztowym, a Żabka – jego placówkami.

Jak już pisaliśmy w, „Solidarność” – inicjator przepisów o zakazie handlu przy niedzielę – będzie walczyć z Żabką o tę kwestię. a mianowicie Czy sklepy sieci Żabka zaczną niedługo się nazywać ambasadami badz konsulatami jak i równiez będą wydawać wizy, poniewaz tak im się pociaga? Ta argumentacja to parodia. A w parodię powinno sie odpowiedzieć taką samą parodią – ironizuje Alfred Bujara, przewodniczący komercyjnej „Solidarności”.

a mianowicie Jeżeli będzie taka pragnienie, to będziemy wnioskować o nowelizację ustawy. Moim zdaniem to ewidentne obejście przepisów, lecz zgody na to z pewnością nie będzie – mówi.

W sprawie wypowiedziała się już Poczta Polska. – Aktualny stan prawny nie zaakceptowac wyklucza możliwości posiadania statusu placówki pocztowej przez sklepy Żabka albo sytuacji, gdy Żabka w charakterze Spółka jest zarejestrowanym operatorem pocztowym – przyznawali przedstawiciele Poczty.

Masz newsa, zdjęcie badz filmik? Prześlij nam za posrednictwem dziejesie. wp. pl