Panika jakim sposobem w agencji bankowej

Panika jakim sposobem w agencji bankowej
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

*Kryzys w światowych rynkach przybiera koloryt totalny. Wczorajsza wyprzedaż w Wall Street, która zakończyła się przeceną indeksu S&P500 o siedmiu, 6 proc., a DJIA o siedmiu, 3 proc., czy też dzisiejsza panika na tokijskiej giełdzie (Nikkei spadł na temat 9, szesc proc. ), dokładnie to pokazują. *

Jeszcze dobitnej na temat totalnym charakterze kryzysu może świadczyć fakt, że panika na giełdach trwa już dwa tygodnie, a z kolejnym dniem staje się ona coraz to mniej przerażająca. Inaczej mówiąc, przecena czołowych światowych indeksów o 7-10 proc. wykonuje coraz nizsze wrażenie. Natomiast już bez watpienia nie stanowi zachęty az do łapania dołków.

To o tyle niepokojące, że dopiero podwójnie większe spadki, mogłyby zostać potraktowane jak ta właściwa panika. Panika, która historycznie wskazuje dołki. Przynajmniej przy ujęciu średnioterminowym.

Warszawska giełda, będąca klockiem w tej układance publicznych rynków akcji, piątkowe notowania musi rozpocząć do gwałtownej przeceny. Wspólnicy stoją poniewaz pod murem.

Ton spadkom powinny nadawać banki, spółki surowcowe i deweloperzy. Po tej grupie najmocniej ciążyć mogą przymioty KGHM-u, które w galach inwestoró1)w są swoistą czarną owcą. Wazny wpływ w indeksy może mieć również bank PKO BP. Jego słabe zachowanie w ostatnich dniach, rezultatem czego było przebicie marcowego dołka, może być wstępem do większej przeceny.

W teorii nieco dobrze niż nazwane wcześnie 3 grupy spółek, powinny zachowywać się spółki technologiczne i detaliczne, w mniejszym stopniu wrażliwe w obecny kryzys.

Panikę na otwarciu piątkowej sesji w stolicy polski inwestorzy mają,, jak przy banku”. Zapytanie tylko co dalej. Teoretycznie, przy braku jakichkolwiek nadziej na poprawę sytuacji dzieki Wall Street, należy się liczyć z pogłębieniem spadków w pozostalych godzinach notowań. Zwłaszcza, że zostawanie sposród akcjami w weekend, podczas gdy nie wiadomo co się dzieje, wielu inwestorów może uznać za bardzo bardzo ryzykowny krok.

Zrealizowanie powyższego scenariusza obarczona jest tylko jednym warunkiem. Mianowicie, jeżeli nic nadzwyczajnego się nie stanie. Tegoz jednak nie zaakceptowac można do końca wykluczać. Sytuacja na rynkach akcji jest poniewaz wyjątkowa, więc musi prowokować wyjątkowe działania ze witryny rządów i banków centralnych. Niewykluczone, że łącznie wraz z zamknięciem rynków akcji dzieki kilka dób, w celu przygotowania kompleksowego wykazu ratunkowego, zas przede wszystkim w celu uspokojenia nastrojów.

Nie próbując zgadnąć, lub zostaną dziś podjęte jakieś nadzwyczajne etapy, czy też nie, a skupiając się tylko dzieki zachowaniu rynków akcji, można postawić tezę, że jeżeli warszawska giełda wybroni się dziś zanim silną przeceną, to będzie to 1-wszy krok do poprawy sprawy. W innym wypadku należy oczekiwać kontynuacji paniki w kolejnych dniach.

Dziś dzieki rynek napłyną m. in. dane na temat produkcji przemysłowej we Francji oraz bilansie handlu zagranicznego w NA JUKATAN. Na rozemocjonowanym rynku dane nie będą jednak miały większego wpływu na notowania.

Takiego wpływu nie musi mieć również dzisiejsze spotkanie ministrów finansów i szefów banków centralnych państw stajnie G-7. Będzie ono poświęcone obecnemu kryzysowi finansowemu. Samo czekanie dzieki wyniki szczytu nie jest żadnym argumentem sluzace do powstrzymania paniki. Inwestorzy chcą bowiem poszczególnych ustaleń.