Link4: Polisy komunikacyjne dostępne we wszystkich placówkach PKO BP

Link4: Polisy komunikacyjne dostępne we wszystkich placówkach PKO BP
Category: gielda
Author:
27 lipca, 2020

Sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez PKO BP trwa od września br. a mianowicie w początkowej fazie podaz była realizowana w 400 wybranych oddziałach. W szczególowej ofercie PKO BP znalazły się towary czterech ubezpieczycieli, m. in. Link4. W ramach jednego pliku można kupić polisy pochodzące od różnych ubezpieczycieli po jednym sporze sprzedażowym. Kupując ubezpieczenia komunikacyjne w PKO BP można np. wybrać polisę OC u konkretnego ubezpieczyciela, a AC u innego.

„To nowość w polsce, bo po standardowym procesie zakupowym ubezpieczenia pakietowe nabywa się obok tego danego ubezpieczyciela. Tutaj klienci mogą dowolnie łączyć te wyroby pomiędzy towarzystwami, ale powinno sie pamiętać, że zakres ochrony różni się od tego, który jest dostępny w typowej ofercie ubezpieczycieli” – powiedział dyrektor departamentu rozwoju interesu i wynalazków w Link4 Mariusz Rosa, cytowany przy komunikacie.

Różnice pomiędzy polisami dostępnymi za pośrednictwem PKO BP, natomiast tymi, które można kupić bezpośrednio obok ubezpieczycieli albo współpracujących wraz z nimi agentów, wynikają sposród ujednolicenia produktów w propozycji bankowej. Właściciel auta dzierzy do wladzy polisy OC z Zieloną Kartą, AC, NNW i Assistance a mianowicie z czegoz każda, pomijajac OC, po trzech rodzajach. Ubezpieczenie OC, AC, NNW, Zielona Karta ma tego typu sam obreb, niezależnie od momentu towarzystwa ubezpieczeniowego. Poszczególne warianty AC, NNW różnią się natomiast odnosnie do sposobu likwidacji ewentualnych szkód, sumy polisy oraz kosztów ubezpieczenia. Posiadacz auta po zależności od czasu jego marki czy r. produkcji może wybrać najbardziej optymalne dla siebie rozwiązanie kosztowe wyjaśniono.

„Jest to dla osób kolejny kanał dystrybucji ubezpieczeń komunikacyjnych, wpisujący się po rozwój procedury omnichannelowej. Zechcemy też sprawdzić, jak nasze produkty będą się sprzedawać w oryginalnej formule. Zwazywszy na skalę i liczbę klientów banku współpraca na pewno jest perspektywiczna” – dodał Rosa.

Oferta produktowa Link4 w PKO BP to kolejny model współpracy oparty na bancassurance. Jak dotad firma współpracowała m. in. z owymi bankami, jakim sposobem Bank Komercyjny, Alior Pula, Getin Bank, Credit Agricole i BGŻ Optima, podsumowano.

Link4 wydaje sie pierwszą firmą ubezpieczeniową, oferującą polskim kierowcom ubezpieczenia komunikacyjne typu direct. Obecnie propozycja obejmuje także ubezpieczenia mieszkania, czy podróży. Link4 należy do Grupy PZU.

PKO Bank Polski wydaje sie liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa wraz banku wyniosły 296, 91 mld zł na koniec 2017 r. Akcje banku od czasu listopada 2004 r. notowane są dzieki GPW.