Kwaśniewski: przedłużanie ciszy wyborczej to skandal

Kwaśniewski: przedłużanie ciszy wyborczej to skandal
Category: inne
27 lipca, 2020

EMBARGO AZ DO GODZ. 22:00. 55 Przy NIEDZIELĘ W TREŚCI ZAWIERAJĄCE ELEMENTY AGITACJI WYBORCZEJ

21. dziesieciu. Warszawa (PAP) – Politycy koalicji LiD nie kryją oburzenia z powodu przedłużenia w niedzielę sluzace do godz. 22:00. 55 ciszy wyborczej. „To skandal, wszelcy czekają na wynik wyborczy, który wydaje sie byc ogólnie znany z prognoz” – powiedział dziennikarzom po sztabie wyborczym LiD były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Natomiast zdaniem szefa SdPl Firma Borowskiego, dowód, że zabrakło kart sluzace do głosowania „jest zupełnie nie do przyjęcia”.

„To wydaje sie koniec IV RP przy sposób rzadki, że nie zaakceptowac potrafimy ogłosić prognozowanego rezultacie wyborczego” a mianowicie powiedział Kwaśniewski. Jego zdaniem, szacunek do mieszkancówrezydentów wymaga podania tych nieoficjalnych wyników wedlug godz. dwadziescia, wtedy, podczas gdy zakończyły się głosowania po większości komisji wyborczych.

„Szanujmy ludzi, którzy jutro, w poniedziałek, idą do pracy. Nie wiem jak duzo osób jest w stanie wytrzymać sluzace do godz. 23 przy telewizorach, aby obejrzeć ten kryminał parlamentarno-wyborczy” a mianowicie mówił.

Były prezydent podkreślił, że demokracja ma swoje reguły – o godz. 20 kończą się decyzje i na tej godz powinny być podane recenzje wyników wyborczych.

Odnosząc się do przewidywanej wygranej NA i przegranej PiS, Kwaśniewski stwierdził, że jest to klęska PiS-u. „Przegrał pan, mając podporządkowane sobie właściwie wszystko” – zwrócił się sluzace do premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Liderowi PO Donaldowi Tuskowi, Kwaśniewski zadedykował słowa, jakie w wygranych typach w 2001 roku SLD usłyszał od momentu Lecha Wałęsy: „Uważajcie, bowiem im więcej wygraliście, to tym więcej przegracie”.

Były prezydent uważa, że aktualne wybory były plebiscytem: kto jest zbyt państwem Kaczyńskich, a który przeciw. Kwaśniewski uważa, że zgodnie z sondażami LiD bedzie się trzecią siłą po parlamencie.

„Wynik LiD-u (sondażowy 12-13 proc. ) nie może dawać satysfakcji. Moja osoba nie zaakceptowac pomogła centrolewicy” – mówił Kwaśniewski, zaznaczając, że rajcuje odpowiedzialność zbytnio ten rezultat.

Odnosząc się do przewidywanej rekordowej frekwencji w wyborach, Borowski powiedział, że może ona być wynikiem tylko jednego zjawiska – „zmobilizowania się osób przeciwko rządom PiS”.

„To jest wystarczy IV RP. Jako Joanna Szczepkowska dwukrotnie ogłaszam, że IV RP 21 października umarła. Każdy kto będzie próbował ją wskrzesić, natomiast to adresuję do Platformy Obywatelskiej, która zapewne będzie rządzić, skończy tak samo jak PiS” – powiedział Borowski.

ama/ mkr/ aja/ ura/ mhr/

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy