Kto opracował Bitcoin?: Krótka historia

17 lutego 2021
Category: Który Jest

Pytanie za milion dolarów, prawda?

Oczywiście powinieneś już usłyszeć o bitcoinie, jeśli nie, to sprawdź ten przewodnik po tym, czym jest bitcoin =>

Bitcoin, który jest pierwszą zdecentralizowaną siecią peer to peer, obsługiwaną i zarządzaną przez swoich użytkowników, podobno został stworzony przez programistę lub grupę programistów znanych jako „ Satoshi Nakamoto ”, Satoshi zaczął pisać kod bitcoin w 2007 roku, po przetestowaniu oprogramowania, w listopadzie 2008 r. raport został opublikowany na liście mailingowej The Cryptography w metzdowd.

Wtedy to nazywał się BITCOIN .

Bitcoin był testowany w serii eksperymentów przez programistę / programistów, zanim został ujawniony światu, pierwszy w historii blok bitcoin został wydobyty w styczniu 2009 roku, tym samym wyznaczając początek istnienia bitcoina, powiedziano, że Nakamoto wydało zaktualizowana wersja 0.1 oprogramowania bitcoin na SourceForge, w której naprawiono kilka drobnych błędów.

Później społeczność stale się powiększała każdego dnia, w tym główni programiści, którzy zawsze poświęcają czas na przeprowadzanie badań i czystych testów, ponieważ projekt bitcoin został opracowany w technologii open source.

Gavin Andresen, który był programistą i grafiką 3D, zaczął opracowywać produkty dla rynku Bitcoin w latach 2010-2014.

Gavin został następnie zauważony przez Satoshi, a następnie został wybrany na głównego programistę rdzenia bitcoin. Dwa lata później Gavin założył fundację bitcoin, aby wesprzeć rozwój kryptowaluty, to wtedy w 2014 roku przekazał obowiązki Władimira J van der Laanowi.

Trzej najbardziej znani opiekunowie Bitcoin Core to Wladimir J. van der Laan, Jonas Schnelli i Marco Falke.

Jonas Schnelli był kolejnym programistą Bitcoin core i współzałożycielem Digital bitbox (minimalistyczny portfel sprzętowy bitcoin) i twórcą libbtc (biblioteki bitcoin)

Minął rok po tym, jak Wladimir ogłosił Marco Falke jako nowego opiekuna rdzenia bitcoin.

Satoshi Nakamoto, który twierdzi, że jest Japończykiem urodzonym 5 kwietnia 1975 r., Pozostał anonimowy z powodów, które są mu najlepiej znane.

Spekulacje pojawiły się, gdy założyciel Litecoin, Charlie Lee, był podejrzany o Satoshi Nakamoto. Po tym, jak stworzył podejrzany projekt, możesz przeczytać cały artykuł tutaj.

Jeśli spróbujemy przetłumaczyć jego pełne imię i nazwisko na angielski, otrzymamy bardzo symboliczną frazę: bystry wewnątrz fundacji. „Satoshi oznacza „bystry; mądry ,„ Naka oznacza„ wewnątrz , a„ Moto oznacza„ fundament .

Nakamoto stworzył również witrynę Bitcoin.org, której podobno używa do współpracy z innymi podstawowymi programistami. Satoshi pozostawał tajemnicą, ponieważ przez cały czas współpracy z innymi deweloperami nie ujawnił żadnych danych osobowych.

Satoshi pojawił się ponownie dopiero 23 kwietnia 2011 roku, kiedy wysłał e-maila do programisty Mike’a Hearn’a z informacją: „Przeszedłem do innych rzeczy. Jest w dobrych rękach z Gavinem i wszystkimi . Od tamtej pory nikt nie słyszał od Satoshi Nakamoto.

Tożsamość twórcy bitcoinów pozostaje do dziś anonimowa.

Otrzymuj codzienne wiadomości o kryptowalutach na Facebooku | Twitter | Telegram | Instagram

ZRZECZENIE SIĘCzytaj więcej

Poglądy wyrażone w artykule są w całości poglądami autora i nie reprezentują poglądów ZyCrypto, ani nie należy ich przypisywać. Celem tego artykułu nie jest udzielanie porad finansowych. Przed zainwestowaniem w którąkolwiek z różnych dostępnych kryptowalut należy przeprowadzić własne badania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy