Kruk przydzielił obligacje serii AB2 za 135 mln zł, zapisy okrojone o 42%

Kruk przydzielił obligacje serii AB2 za 135 mln zł, zapisy okrojone o 42%
Category: gielda
27 lipca, 2020

Zarząd Kruka podjął uchwałę w przedmiocie dojścia do skutku emisji niezabezpieczonych obligacji kuponowych zwykłych na okaziciela serii AB2, podała spółka. Zgodnie z uchwałą, Kruk przydzielił 1 350 000 obligacji o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej w wysokości 100 zł każda i o łącznej wartości emisyjnej 135 mln zł. Obnizka zapisów wyniosła 42%.

„Zgodnie z uchwałą zarządu spółki emisja obligacji doszła az do skutku jak i równiez zostało przydzielonych 1 350 000 obligacji każda o wartości nominalnej równej cenie emisyjnej po wysokości 100 zł oraz o łącznej wartości emisyjnej 135 000 000 zł” – czytamy w komunikacie.

Obligacje zostały wyemitowane w ramach III systemu objętego prospektem emisyjnym fundamentalnym zatwierdzonym za posrednictwem Komisję Przegladu Finansowego (KNF) 4 02 2016 r.

Zapisy dzieki oferowane 1 350 000 obligacji prowadzono od 12 maja 2016 roku (włącznie) do 18 maja 2016 roku (włącznie), natomiast przydziału obligacji dokonano w dniu 19 maja 2016 roku. Oferta nie zaakceptowac była podzielona na transze, podano także.

„W okresie subskrypcji 1067 inwestorów skutecznie złożyło zapisy na dwa 313 722 obligacje. Po związku sposród tym spółka przydzieliła inwestorom 1 350 000 obligacji, a stopa redukcji wyniosła 42%” – czytamy w dalszym ciagu.

„Dwa miesiące temu zamykaliśmy największą przy naszej relacji emisję obligacji publicznych na rynku polskim o łącznej wartości nominalnej 65 mln zł. Dziś, wspólnie sposród ponad tysiącem inwestorów, dokładamy ponad drugie tyle podnosząc rekord pojedynczej emisji publicznej naszej spółki do 135 mln zł. Emisje te kierowane były do osób fizycznych jak i równiez w tym miejscu chciałbym im podziękować za ufnosc do Ekipy Kruk. Pozyskane środki przeznaczymy na kolejne inwestycje na już siedmiu rynkach Europy” – powiedział prezes Kruka Piotr Krupa, cytowany po komunikacie.

„Wysoka podaż portfeli wierzytelności w Europie i rosnąca cyfra przetargów, po których uczestniczymy wymagają od momentu nas ciągłego rozwoju finansowania. Rosnący, duży biznes o zasięgu europejskim będzie potrzebował finansowania pochodzącego z kilkunastu źródeł, m. in. od czasu banków, inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych wraz z Polski i zagranicy. Nieodzowne będą także emisje po euro. – powiedział także Krupa.

Wcześniej spółka podała, że obligacje serii AB2 będą przedmiotem ubiegania się o pierwotnego wprowadzenie az do obrotu w branzy regulowanym Catalyst.

Pod koniec ub. roku Kruk podjął uchwałę w sprawie ustalenia III systemu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 300 mln zł. Spółka podała wówczas, że środki zyskane w ramach programu zostaną kierowane na działalność operacyjną badz inwestycyjną podmiotów należących sluzace do grupy kapitałowej lub dzieki refinansowanie zadłużenia spółki lub na oplacanie rozwoju grupy poprzez akwizycje.

Kruk wydaje sie największą w naszym kraju firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od czasu 2007 roku działa po Rumunii, w którym miejscu także jest liderem branzy. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku kalendarzowego na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku po Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy