Konsekwencje wobec Rosji. Stracą na tym firmy zbrojeniowe

Category: system gospodarczy
27 lipca, 2020

Nowe konsekwencje amerykańskie, nałożone na przedsiebiorstwa rosyjskie w odpowiedzi na agresywną rolę Rosji po kryzysie dzieki Ukrainie, będą miały negatywny wpływ w rosyjską gospodarkę – przekonuje Departament Formy USA.

_ – Uważamy, że konsekwencje znacznie wpłyną na operacje tych spólek, ograniczając ich zdolność oplacania działalności z amerykańskich sekcji finansowych. Przedsiebiorstwa te prowadzą swe operacje głównie po dolarach _ – powiedziała na telekonferencji dyrektor wydziału europejskiego i euroazjatyckiego przy Departamencie Formy Victoria Nuland (na zdjęciu).

Zwróciła też uwagę, że sankcje godzą m. in. w spólki zbrojeniowe zaopatrujące w broń prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.

Sankcje ogłosił wczoraj prezydent Barack Obama. Wedlug raz 1-wszy objęto nimi największe spólki rosyjskie, równo związane z Kremlem a mianowicie producenta ropy naftowej Rosnieft, drugiego w odniesieniu do wielkości producenta gazu ziemnego Nowatek, bank prowadzący operacje finansowe Gazpromu, czyli Gazprombank oraz pula VEB (Wnieszekonombank). Na podstawie sankcji, firmy ów nie będą mogły otrzymywać długo- i średnioterminowych kredytów z amerykańskich instytucji finansowych.

Komentatorzy uznali je aczkolwiek za posunięcie raczej symboliczne. Zwracają uwagę, że nie przewidują one np. zamrożenie aktywów firm w instytucjach finansowych w NA JUKATAN, ani wstrzymania krótkoterminowego oplacania operacji bieżących.

Mimo to sankcje wywołały tąpnięcie na rynkach finansowych na całym świecie. Powodem są obawy, że oznaczają ów kredyty wzrost napięcia między Rosją a Zachodem i sygnalizują zaostrzenie kryzysu ukraińskiego. Poprzednio pojawiały się sygnały złagodzenia kursu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, jakim sposobem cofnięcie jemu przez parlament – na jego własną prośbę a mianowicie upoważnienia az do inwazji dzieki Ukrainę.

W telekonferencji Nuland podkreśliła, że sankcje są odpowiedzią w niedotrzymywanie przez Rosję porozumień w sprawie cofnięcia wojskowego poparcia dla separatystów na Ukrainie.

_ a mianowicie Staramy się współpracować sposród Europą nad deeskalacją konfliktu ukraińskiego. Mimo naszych wysiłków nie udało się, na nieszczescie, przekonać Rosji, aby przestała dostarczać broń separatystom i dlatego wprowadziliśmy sankcje _ – powiedziała.

Nuland dodała, że _ nie jest to preferowany warsztaty _ na rzecz Waszyngtonu. Podkreśliła, że AMERYCE chcą mieć dobre stosunki z Rosją, ale w stosunku do kontynuacji rosyjskiej pomocy na rzecz separatystów a mianowicie jak powiedziała – rząd USA _ uznał, że nie możemy być bierni _, ponieważ działania Rosji _ zagrażają stabilizacji na starym kontynencie _.

Przyznała jednak, że Waszyngton nie oczekuje, zeby sankcje przyniosły szybki efekt w postaci zmiany polityki Moskwy. _ – Po każdym zastosowaniu sankcji upływa trochę czasu, zanim ich rezultat jest odczuwalny. Nikt nie oczekuje modyfikacje polityki wraz z dnia w dzień _ – oświadczyła.

Zapytana, badz jest usatysfakcjonowana sankcjami przeciw Rosji zapowiadanymi przez Unię Europejską a mianowicie słabszymi niż amerykańskie a mianowicie Nuland odpowiedziała, że środki, które podjęła UE będą miały spory wpływ w gospodarkę rosyjską i dzieki europejskie inwestycje w Rosji.

Niektóre koła gospodarcze w Europie są krytyczne wobec sankcji przeciwko Rosji twierdząc, że podważą ów lampy zaufanie az do całego, globalnego systemu finansowego. Nuland odrzuciła ten dowód mówiąc, że w swych sankcjach AMERYCE _ używają skalpela, zas nie młotka _. _ Środki, które podjęliśmy, mają mieć maks. oddziaływanie w rosyjską gospodarkę, a najmniejsze tylko na szerszy system finansowy _.

Na zapytanie, czy AMERYCE rozważają zwiększenie pomocy wojskowej dla Ukrainy w razie eskalacji konfliktu z Rosją, przedstawicielka Departamentu Formy przypomniała wylacznie, w który sposób NA JUKATAN pomagają na razie rządowi w Kijowie. a mianowicie _ Dostarczamy nieśmiercionośnego wsparcia siłom ukraińskim. Na prośbę Kijowa oceniamy ukraińskie siły bezpieczeństwa jak i równiez pomagamy w ich szkoleniu _ a mianowicie powiedziała Nuland.

Czytaj więcej w

  • „Nie będziemy tolerować szantażu USA”
  • Putin ostro o sankcjach USA. „Nie do przyjęcia”
  • Nowe sankcje dla Rosji. Jaka będzie odpowiedź?
  • Obama nałożył konsekwencje na byłego prezydenta

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy