Klich ujawnia kulisy negocjacji z AMERYCE

Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

Minister Defensywy Narodowej Bogdan Klich mówi, że rozlokowanie w Polsce akumulatorów rakiet Patriot, które jednego razu są uzbrojone, raz nie, to maksimum tego, jak mogliśmy osiągnąć w negocjacjach z administracją prezydenta NA JUKATAN Baracka Obamy.

Niedawno ujawnione za posrednictwem portal Wikileaks tajne depesze amerykańskich dyplomatów wskazują, że wartość baterii rakiet Patriot rozmieszczonych poprzez Stany Zjednoczone w Polsce wydaje sie byc czysto symboliczna. Przeznaczone są one wyłącznie do celów szkoleniowych. Gdy prowadzone były rozmowy w ten rzecz, ambasador AMERYCE w Polsce Victor Ashe miał relacjonować, iż ówczesny wiceminister obrony Stanisław Komorowski denerwował się, że Amerykanie zdolali równie porzadnie dostarczyć Naszym kraju _ rośliny doniczkowe _.

Klich podkreślił w TVP Info, że Patrioty są aktualnie uzbrojone, przyznał aczkolwiek, że przy zależności od rotacji raz są one uzbrojone, jednego razu nieuzbrojone. _ Akurat faktycznie się złożyło, że wraz z administracją prezydenta Obamy to jest maksimum, co mogliśmy wynegocjować. Zakładam, że wraz z administracją republikańską byłoby swietnie _ a mianowicie zaznaczył.

**[

Wszystko na temat przeciekach ujawnianych przez WikiLeaks. ]( http://www./archiwum/wydarzenia/dokumenty;wikileaks.html )**

Przekonywał do tego, że sugestia złożona przez Demokratów 17 września 2009 r., dotycząca nowej odmiany tarczy antyrakietowej, z punktu widzenia wlasnego interesu wojskowego i bezpieczeństwa naszego kraju jest korzystniejsza niż poprzednia.

Tłumaczył, że jest to konsekwencja tego, iż zakłada ona wykorzystywanie systemu SM-3, innymi slowy systemu antyrakietowego krótkiego jak i równiez średniego zasięgu, co wydaje sie byc bardziej pozadane, biorąc ponizej uwagę mozliwe zagrożenia dla naszego kraju. Zaznaczył, że wykladany wcześniej przez administrację republikanów system miał być systemem dalekiego zasięgu.

_ – Mankamentem ofert złożonej we wrześniu 2009 roku, tej, która jest aktualnie uzgodniona, jest to, że wydłuża się czas adaptacji tego planu. Amerykanie planują umieszczenie w naszym kraju rakiet SM-3 do 2018 roku, zas nie sluzace do 2015 roku kalendarzowego, jak to przewidywał poprzedni wzór _ a mianowicie powiedział Klich.