Kiedy refinansować kredyt samochodowy

17 lutego 2021
Category: Abyś Mógł

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 25 sierpnia 2020 /
 • 3 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy dostarczać wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny zdolności kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajJeśli zastanawiałeś się, kiedy jest najlepszy czas na refinansowanie samochodu, Twój czas nie może być lepszy przy tak niskich stopach procentowych.

  Ale zanim zaczniesz wykonywać obliczenia matematyczne, aby zobaczyć, ile możesz zaoszczędzić, refinansując kredyt samochodowy przy niższej stopie procentowej, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci upewnić się, że ten ruch zapewni Ci solidniejsze podstawy finansowe.

  Kiedy możesz refinansować kredyt samochodowy?

  Refinansowanie polega na ocenie, jak zmieniła się Twoja sytuacja finansowa i otoczenie, w którym udzielasz pożyczek, od czasu otrzymania pierwszej pożyczki. Zastanów się nad refinansowaniem, gdy możesz zablokować na bardziej korzystnych warunkach – co oznacza niższą stopę procentową – co obniży miesięczną płatność i potencjalnie obniży kwotę odsetek, które będziesz płacić przez cały okres pożyczki.

  Technicznie rzecz biorąc, możesz refinansować kredyt samochodowy, gdy tylko wyjeżdżasz z parkingu. Jednak nie miałoby to większego sensu, gdybyś miał wtedy dobrą stawkę. W końcu najprawdopodobniej uzyskasz takie same warunki pożyczki, ponieważ nic się nie zmieniło.

  Kiedy najlepiej refinansować kredyt samochodowy?

  Oto kilka kluczowych czynników, które mogą sprawić, że refinansowanie kredytu samochodowego będzie mądrym posunięciem:

  • Stopy procentowe spadły: najlepszym momentem na refinansowanie kredytu samochodowego jest sytuacja, gdy stopy procentowe są znacznie niższe niż w momencie zakupu samochodu. Jeśli kupiłeś samochód w 2018 lub 2019 roku, istnieje duża szansa, że ​​tak się stanie; oprocentowanie kredytów samochodowych spada.
  • Poprawiłeś swoją zdolność kredytową: im lepszy kredyt, tym korzystniejsze warunki kredytu otrzymasz. Jeśli poprawiłeś swoją zdolność kredytową od czasu podpisania pierwszej pożyczki, możesz kwalifikować się do lepszych warunków pożyczki. Pierwszą pożyczkę otrzymałeś u dealera: Dealerzy zwykle pobierają wyższe stawki niż banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe. Porównaj swoją obecną pożyczkę z ofertami z innych źródeł, aby sprawdzić, czy możesz uzyskać niższe oprocentowanie. Zacznij od banku, w którym masz również konto czekowe lub oszczędnościowe. Niektóre banki oferują lojalnym klientom zniżki na oprocentowanie kredytów samochodowych. Potrzebujesz niższych miesięcznych rat : Czasami refinansowanie kredytu samochodowego polega na wydłużeniu spłaty kredytu, abyś mógł zarządzać miesięcznymi płatnościami. Jeśli chcesz zmniejszyć spłatę samochodu, możesz refinansować pożyczkę z niższą stopą, ale z dłuższym okresem (na przykład od 36 do 48 miesięcy). Chociaż miesięcznie będziesz płacić mniej, spodziewaj się, że będziesz płacić więcej przez cały okres trwania dłuższej pożyczki. Chcesz kupić samochód, który obecnie leasingujesz: leasing samochodu zazwyczaj obejmuje opcję zakupu pod koniec okresu leasingu. Możesz otrzymać kredyt refinansowy na zakup samochodu od razu po wygaśnięciu leasingu, chociaż takie podejście ma swoje wady i zalety. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na transakcji leasingu na zakup, upewnij się, że całkowity koszt zakupu samochodu, w tym odsetki od kredytu refinansowego na samochód, byłby niższy niż przedłużenie leasingu lub leasing innego samochodu.Kiedy refinansowanie kredytu samochodowego jest złym pomysłem?

   Refinansowanie kredytu samochodowego nie zawsze ma sens finansowy. Jeśli odpowiesz „tak na którekolwiek z tych pytań, prawdopodobnie najlepiej będzie zachować obecną pożyczkę.

   • Czy naprawdę jesteś na zaawansowanym etapie spłaty istniejącej pożyczki? Dzięki procesowi amortyzacji Twoje odsetki będą stopniowo zmniejszać się w okresie spłaty kredytu. W rezultacie refinansowanie ma większy potencjał, aby zaoszczędzić pieniądze, gdy jesteś na wcześniejszych etapach spłaty pierwotnej pożyczki.
   • Czy Twój licznik kilometrów osiąga duże liczby? Jeśli prowadzisz starszy samochód z dużym przebiegiem, możesz mieć pecha. Większość pożyczkodawców nie uzna, że ​​warto udzielić pożyczki na samochód, który znacznie stracił na wartości. Czy Twoja pierwotna pożyczka wywraca się do góry nogami? Pożyczkodawcy zazwyczaj unikają refinansowania, jeśli pożyczkobiorca jest winien więcej niż wartość samochodu (nazywane również „podwodnymi). Czy Twoja obecna pożyczka ma karę przedpłaty? Niektóre pożyczki pobierają karę za wcześniejszą spłatę. Przed refinansowaniem pożyczki sprawdź warunki istniejącej pożyczki, aby upewnić się, że nie ma kar za przedpłatę.Czego potrzebujesz do refinansowania

    Przygotuj się do dostarczenia nowemu pożyczkodawcy wyciągu z pożyczki, który pokazuje liczbę pozostałych płatności i kwotę, która jest jeszcze do zapłaty. Miej również pod ręką informacje o swoim samochodzie, takie jak marka, model, przebieg, VIN i inne istotne szczegóły, które pomogą pożyczkodawcy określić jego wartość.

    Musisz również udowodnić, że możesz spłacić pożyczkę. Przygotuj się na udokumentowanie swoich dochodów informacjami o zatrudnieniu. Większość banków umożliwia złożenie wniosku o refinansowanie przez Internet.

    Skorzystaj z Kalkulatora Auto Refinance Bankrate, aby zobaczyć, ile zaoszczędzisz każdego miesiąca i jakie odsetki zapłacisz przy refinansowaniu 36-miesięcznym w porównaniu z refinansowaniem 48-miesięcznym.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy