Jeśli mam pożyczkę 401 (k), czy mogę otrzymać kolejną pożyczkę przed spłatą

Jeśli mam pożyczkę 401 (k), czy mogę otrzymać kolejną pożyczkę przed spłatą
16 października 2020
Category: Zakup Domu

Zasady dotyczące pożyczek z konta emerytalnego

Każdy plan 401 (k) może ustalać własne zasady dotyczące pożyczek dla uczestników, w pewnych granicach. Wiele z nich pozwala uczestnikom na zaciąganie wielu pożyczek, ponieważ możliwość skorzystania z funduszy w razie potrzeby może zachęcić więcej osób do korzystania z 401 (k) w celu oszczędzania na emeryturę. Jednak zarówno Twój indywidualny plan, jak i urząd skarbowy mogą ograniczyć kwotę, którą możesz pożyczyć.

Przeczytaj warunki planu, aby dowiedzieć się, czy możesz wziąć kilka pożyczek. Nawet jeśli zezwala się na wiele pożyczek, nie możesz wziąć więcej niż 50 000 USD lub połowy salda posiadanego w pożyczkach z dowolnego planu.

Ocena wytycznych IRS

IRS wymaga, aby uczestnicy 401 (k) nie mogli zaciągnąć więcej niż 50 000 USD lub połowy ich posiadanego salda, w zależności od tego , która z tych kwot jest niższa, w pożyczkach z dowolnego planu od pracodawcy. Pożyczki muszą być spłacane przez okres pięciu lat , chyba że wykorzystujesz wpływy na zakup domu lub jesteś powołany do służby wojskowej. Pożyczki nie są oparte na trudnych warunkach, ale ostatecznie IRS daje administratorom dużą swobodę w tym, jak sobie z nimi radzą, o ile pożyczkobiorcy nie przekraczają limitów IRS.

Tworzenie reguł dla Twojego planu

Twój indywidualny plan 401 (k) decyduje o obsłudze pożyczek. Może zdecydować, że nie zezwoli im wcale lub ograniczy uczestników do jednej niespłaconej pożyczki na raz. W niektórych trzeba czekać określony czas po spłacie jednej pożyczki, zanim będziesz mógł wziąć kolejną. Wiele planów zezwala na więcej niż jedną pożyczkę naraz, więc skontaktuj się ze swoim, aby sprawdzić, czy należy on do tej kategorii.

Ocena limitów zadłużenia

Jeśli Twój plan zezwala na wiele pożyczek, obliczenie maksymalnej kwoty, jaką możesz pożyczyć, nie jest tak proste, jak odjęcie bieżącego salda pożyczki od maksymalnej kwoty, jaką możesz pożyczyć. Zamiast tego maksymalna kwota pożyczki jest oparta na najwyższym saldzie pożyczek, jakie miałeś z tytułu pożyczek w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Załóżmy na przykład, że Twój plan zezwala na pożyczki do maksymalnej kwoty IRS i masz jedną niespłaconą pożyczkę na 20000 USD.

Jeśli saldo wyniosło 35 000 USD 11 miesięcy wcześniej, te 15 000 USD płatności nie zostanie uwzględnione we wniosku o pożyczkę. Będziesz mógł pożyczyć maksymalnie 15 000 USD lub 50 000 minus 35 000 USD.

Odkrywanie planów spłaty

Niektórzy administratorzy wymagają spłaty pożyczek poprzez potrącenie z wynagrodzenia . Jeśli nie, będziesz musiał dokonywać płatności zgodnie z harmonogramem administratora, ale płatności nie mogą być rzadsze niż kwartalne. Przegap te płatności, a pożyczoną kwotę można potraktować jako podział, co prowadzi do 10-procentowej kary i dodatkowych obciążeń z tytułu podatku dochodowego, jeśli masz mniej niż 59 1/2.

Czy powinieneś wziąć pożyczkę od 401 (k)?

Chociaż pożyczka 401 (k) oznacza, że ​​zasadniczo pożyczasz od siebie, nie oznacza to, że pożyczka jest nieszkodliwa. Z drugiej strony oferuje dostęp do puli środków, gdy nie masz żadnych innych opcji pożyczki, na przykład gdy nie masz zdolności kredytowej, aby kwalifikować się do pożyczki osobistej. Z drugiej strony, zaciągnięcie pożyczki lub wielu pożyczek od 401 (k) ma znaczny koszt alternatywny. Przegapisz łączny wzrost, który powinien generować Twój fundusz, co oznacza, że ​​na emeryturze będzie mniej gotówki. Zakładając, że zawiesisz lub zmniejszysz składki na czas trwania pożyczki, przegapisz również dopasowanie pracodawcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy