Jaka jest różnica między krótką sprzedażą a wykluczeniem?

17 lutego 2021
Category: Jesteś Winien

Na pierwszy rzut oka wykluczenie i krótka sprzedaż mogą wydawać się podobne. W końcu oba pojawiają się, gdy masz problem z pokryciem kosztów posiadania domu. Jeśli jednak masz do czynienia z jednym z tych dwóch scenariuszy, musisz wiedzieć, że istnieją między nimi istotne różnice. Przedstawiłem je poniżej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działają i jakie te różnice mogą oznaczać dla Ciebie.

Czym jest krótka wyprzedaż?

Krótka sprzedaż ma miejsce, gdy sprzedajesz dom za mniej pieniędzy, niż obecnie jesteś winien z tytułu kredytu hipotecznego. Dzieje się tak, gdy wartość nieruchomości z jakiegokolwiek powodu znacznie straciła na wartości od momentu zakupu. Na przykład, jeśli sprzedasz dom za 200 000 USD, a nadal jesteś winien 250 000 USD kredytu hipotecznego, będzie to krótka sprzedaż. W tym przykładzie, technicznie rzecz biorąc, jesteś „krótki o 50 000 USD.

W większości przypadków krótka sprzedaż działa w podobny sposób, jak tradycyjna sprzedaż domu. Współpracujesz z agentem nieruchomości, aby wprowadzić dom na rynek i znaleźć odpowiedniego nabywcę. Jednak jako sprzedawca nie masz ostatniego głosu w kwestii tego, kto kupi dom. Zamiast tego, ponieważ bank akceptuje stratę na hipotece, musi zaakceptować krótką sprzedaż i zwycięską ofertę, co może trochę potrwać.

Po zakończeniu krótkiej sprzedaży najlepiej byłoby, gdybyś był wolny od jakiejkolwiek odpowiedzialności finansowej za dom. Jednak nie zawsze tak jest. Czasami pożyczkodawca może złożyć przeciwko tobie tak zwany „wyrok w sprawie niedoboru w celu wyrównania straty. Na szczęście w wielu stanach obowiązuje zakaz. Jednak nadal będziesz chciał uważnie przeczytać dokumenty zatwierdzające krótką sprzedaż, aby upewnić się, że nie będziesz ponosić żadnej osobistej odpowiedzialności.

Ceny domów rosną w górę ze względu na niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, a nie z powodu wzrostu popytu na duże domy Covid-19Paradoks wskaźnika posiadania czarnych domów w USA Co to jest wykluczenie?

Z drugiej strony wykluczenie ma miejsce, gdy przestajesz spłacać kredyt hipoteczny. Po trzech do sześciu miesiącach braku płatności, pożyczkodawca złoży „zawiadomienie o niewykonaniu zobowiązania w biurze rejestratora okręgowego. Zawiadomienie ma na celu poinformowanie Cię, że rozpoczęło się postępowanie w sprawie wykluczenia i że możesz być narażony na eksmisję, jeśli postępowanie się zakończy.

Po otrzymaniu zawiadomienia o niewypłacalności przejdziesz do tak zwanego „okresu przed wykluczeniem, który może trwać od 30 do 120 dni. Podczas pre-foreclosure będziesz miał okazję współpracować ze swoim pożyczkodawcą w celu uregulowania swoich długów. Zwykle dzieje się to poprzez uzgodnienie harmonogramu spłaty lub krótką sprzedaż.

Niestety, jeśli dług nie zostanie rozwiązany do końca okresu poprzedzającego egzekucję, pożyczkodawca przejdzie do przodu z przejęciem domu. Jeśli Twój dom zostanie przejęty, zostaniesz eksmitowany, a bank wystawi Twój dom na sprzedaż tradycyjnymi metodami lub na aukcji.

Jakie są między nimi różnice?

Chociaż krótka sprzedaż i przejęcie nieruchomości są metodami rozwiązywania problemów finansowych w domu, istnieją między nimi znaczne różnice. Są one następujące:

Ogólnie rzecz biorąc, krótka sprzedaż trwa znacznie dłużej niż przejęcie nieruchomości. W przypadku egzekucji bank zamierza znaleźć sposób na odzyskanie jak największej części swojej inwestycji, więc postępowanie ma tendencję do szybkiego toczenia się. Z drugiej strony, w przypadku krótkiej sprzedaży, banki często muszą uzyskać zgodę na kilku poziomach, zanim będą mogły rozpocząć sprzedaż. Dlatego zamknięcie krótkiej sprzedaży często trwa od kilku miesięcy do roku.

Wpływ finansowy

Jako sprzedający negatywnie wpłynie na twoją sytuację finansową, jeśli będziesz musiał skorzystać z krótkiej sprzedaży lub przejęcia. Jednak wpływ jest różny. W przypadku krótkiej sprzedaży, chociaż twoja zdolność kredytowa może spaść do 150 punktów, powinieneś być w stanie od razu kupić nowy dom, jeśli jest to coś, czym jesteś zainteresowany. Po wykluczeniu musisz poczekać do pięciu lat, zanim będziesz mógł ponownie kupić, a wykluczenie pozostanie w Twoim rejestrze przez siedem lat.

Zaangażowanie sprzedawcy

W krótkiej sprzedaży sprzedawca jest bardzo zaangażowany w proces sprzedaży. Oprócz podjęcia ostatecznej decyzji, kto kupi dom, przebiega podobnie jak tradycyjna sprzedaż. W przypadku egzekucji bank kieruje większością procesu. Oprócz możliwości negocjowania spłaty z bankiem w okresie poprzedzającym wykluczenie, sprzedawca nie ma wiele do powiedzenia na temat tego, co się wydarzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy