Jak otworzyć konto bankowe online w Wielkiej Brytanii z Australii

17 lutego 2021
Category: Każdego Miesiąca

Jeśli przeprowadzasz się do Wielkiej Brytanii lub tylko o tym myślisz, bankowość jest ważna. Otwarcie konta bankowego w Wielkiej Brytanii przez obcokrajowców może być trudnym procesem, dlatego ważne jest, aby znać wszystkie dostępne opcje.

Jako mieszkaniec Australii bardzo trudno jest otworzyć konto bankowe w brytyjskim banku z Australii. Pokażemy Ci, jak ułatwić ten proces. Po założeniu konta bankowego w Wielkiej Brytanii możesz przesyłać pieniądze, dokonywać płatności, używać karty debetowej i korzystać z innych usług finansowych. W tym artykule omówimy następujące kwestie:

Otwarcie międzynarodowego konta online w Wielkiej Brytanii z Australii

Naszą pierwszą opcją jest otwarcie międzynarodowego konta bankowego w Wielkiej Brytanii. Są to specjalistyczne rachunki oferowane przez duże banki. Często tego typu konta można otwierać online z Australii. Mogą być dobre, ponieważ możesz złożyć wniosek, nawet jeśli nie masz jeszcze adresu w Wielkiej Brytanii. Wadą jest to, że te konta zwykle wymagają wniesienia dużego początkowego depozytu, który musisz utrzymywać. Czasami są też opłaty miesięczne, a pewną kwotę należy wpłacać na konto każdego miesiąca.

Więc tak, mogą być dobrą opcją, jeśli możesz spełnić te wymagania. Upewnij się tylko, że znasz wszystkie warunki, zanim się zarejestrujesz.

Jak otworzyć konto bankowe online w Wielkiej Brytanii z Australii w HSBC Bank

Pierwszym brytyjskim bankiem, który omówimy, jest HSBC. Teraz ten bank umożliwia otwarcie rachunku międzynarodowego tylko wtedy, gdy jesteś już jego klientem, a aby to zrobić, musisz mieć siedzibę w Wielkiej Brytanii. Ta kombinacja nie jest idealna, więc może być mało prawdopodobne, że jest to odpowiednia opcja dla Ciebie. Oprócz tego, jeśli płacisz podatki poza UE (co prawdopodobnie robisz, jeśli mieszkasz w Australii), możesz otworzyć konto tylko w oddziale HSBC w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że nie możesz otworzyć konta online, co jest frustrujące i niewygodne.

Z tych powodów nie zalecamy korzystania z HSBC UK jako konta bankowego w Wielkiej Brytanii. Otwarcie go będzie trudne, nie możesz tego zrobić online i nie ma sposobu, aby to zrobić przed przyjazdem. Dowiedz się więcej o rachunkach międzynarodowych HSBC tutaj.

Oprócz kont międzynarodowych, HSBC ma również zwykłe konta GBP, z których można korzystać w codziennej bankowości. Jeśli szukasz tylko brytyjskiego konta walutowego w HSBC, możesz złożyć wniosek tutaj. Chociaż pamiętaj, że przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii może to być trudne. Będąc w Wielkiej Brytanii, możesz złożyć wniosek o konto HSBC online.

Jak otworzyć konto bankowe online w Wielkiej Brytanii z Australii w banku Barclays

Drugi bank, któremu przyjrzymy się, to Barclays Bank. Zapewniają kilka opcji dla osób przenoszących się do Wielkiej Brytanii. Ma to jednak pewien haczyk; potrzebujesz dużej kwoty depozytu, aby otworzyć konto online z Australii. Jeśli to ci odpowiada, oto, co musisz złożyć:

 • Dowód głównego dokumentu tożsamości, np. Paszport.
 • Dowód dodatkowego dokumentu tożsamości z potwierdzeniem adresu zagranicznego. To musi być poświadczone przez notariusza.
 • Musisz zdeponować i utrzymywać saldo w wysokości co najmniej 100 000 GBP, mieć dochód w wysokości 250 000 AUD lub aktywa w wysokości 2 500 000 AUD.
 • Możesz rozpocząć swoją aplikację o konto w Barclays, dzwoniąc pod numer +44 (0) 1624 684316.

Niestety, wysokie minimalne saldo i kwoty depozytów sprawiają, że większości Australijczyków otwarcie konta Barclays przed przeprowadzką do Wielkiej Brytanii jest dość trudne. Mimo to, jeśli chcesz złożyć wniosek, szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku po aplikacji Barclays International Account.

Może to być trochę łatwiejsze po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Po przyjeździe możesz złożyć wniosek o konto Barclays online.

Jak otworzyć konto bankowe online w Wielkiej Brytanii z Australii w Lloyds Bank

Nasz trzeci bank w Wielkiej Brytanii to Lloyds. Bank Lloyds zazwyczaj nie pozwala na otwarcie konta z Australii. Podobnie jak inne konta, które oglądaliśmy, wymagają bardzo wysokiego dochodu i początkowego depozytu. Jeśli chcesz to zrobić, musisz spełnić następujące kryteria:

 • Osiągnij roczny dochód brutto w wysokości 100 000 GBP lub więcej.
 • Wpłać 100 000 £ na swoje konto Lloyds w ciągu miesiąca od jego otwarcia.
 • Zrozum, że obowiązuje miesięczna opłata w wysokości 7,50 GBP.

Te bardzo wysokie wymagania oznaczają, że nie zalecamy otwierania konta online w Lloyds Bank przed wyjazdem z Australii. Jeśli jednak spełniasz te kryteria, możesz złożyć wniosek tutaj.

Alternatywnie, łatwiej jest otworzyć konto w Lloyds w Wielkiej Brytanii, gdy już tam będziesz. Jeśli jesteś już w Wielkiej Brytanii, możesz tutaj złożyć wniosek o otwarcie rachunku bieżącego w banku Lloyds.

Jak otworzyć konto bankowe online w Wielkiej Brytanii z Australii z NatWest

Ostatnim bankiem, który ma opcje konta międzynarodowego, jest NatWest. Niestety, napotkasz podobne problemy z otwarciem konta w NatWest z Australii. Mają również bardzo wysoką kwotę depozytu początkowego, przy wysokim minimalnym poziomie, który musi być utrzymywany przez cały czas. Międzynarodowa witryna NatWest zawiera bardzo mało informacji na temat otwierania konta z zagranicy. Jednak przewidują następujące warunki:

 • Żądają utrzymania przez cały czas minimalnego salda w wysokości 100 000 GBP lub
 • Twoje minimalne wynagrodzenie w wysokości 75 000 GBP, które jest wpłacane na konto.

Jeśli będziesz spełniać te wymagania, możesz otworzyć konto w NatWest po przyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Wskazówki dotyczące otwierania konta online w Wielkiej Brytanii z Australii

Teraz, jeśli otwierasz konto przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii, możesz napotkać kilka problemów. Zazwyczaj powyższe dokumenty muszą zawierać adres w Wielkiej Brytanii, aby zostały zaakceptowane. Co może być wyzwaniem, jeśli nie przyjechałeś jeszcze do Wielkiej Brytanii. Oto kilka pomysłów na obejście tego problemu, aby z powodzeniem ubiegać się o konto online w Wielkiej Brytanii:

 • Przed wyjazdem z Australii poproś bank o zmianę adresu na brytyjski, a następnie uzyskaj wyciąg bankowy.
 • Jeśli będziesz studiować w Wielkiej Brytanii i wiesz, jaki będzie Twój adres, dowiedz się, czy Twoja uczelnia może wysłać Ci list potwierdzający adres.
 • Jeśli będziesz w Wielkiej Brytanii w celu podjęcia pracy, sprawdź, czy Twój pracodawca wyśle ​​Ci list lub umowę o pracę na Twój nowy adres.
 • Wreszcie, jeśli masz numer ubezpieczenia społecznego (podobny do australijskiego numeru podatkowego), możesz go użyć do potwierdzenia swojego adresu.

Wszystko to może być trochę kłopotliwe. W większości przypadków, i dla większości Australijczyków, łatwiej jest otworzyć konto po przyjeździe do Wielkiej Brytanii. Możesz dowiedzieć się o bankach, bankomatach i wymianie walut w Wielkiej Brytanii tutaj. W ten sposób jesteś objęty ochroną podczas organizowania konta.

Co otrzymasz z brytyjskim kontem bankowym

Po otwarciu konta banki w Wielkiej Brytanii oferują kilka usług. Po otwarciu konta w brytyjskim banku masz dostęp do szeregu produktów i usług. Mogą się one zmieniać w zależności od banku, ale generalnie otrzymujesz;

 • Konto bankowe, do którego można uzyskać dostęp online i którego można używać do dokonywania lub otrzymywania płatności oraz konfigurowania poleceń zapłaty.
 • Karta debetowa do dokonywania płatności bezpośrednio z konta bankowego.
 • Dostęp do ogólnopolskiej sieci bankomatów.
 • Specjalistyczne konta dla studentów i firm.

Najłatwiej – konto TransferWise Borderless

Jest łatwiejszy sposób, który powinieneś rozważyć. TransferWise udostępnił konto Borderless w Australii w 2017 roku. Pozwala ono na posiadanie własnego lokalnego konta bankowego w Wielkiej Brytanii. Jest to znacznie szybsze niż zakładanie konta online w australijskim banku. Wreszcie daje dostęp do GBP przy pierwszym przyjeździe i rozpoczęciu działalności w Wielkiej Brytanii.

Aby przeczytać naszą pełną recenzję konta TransferWise Borderless, kliknij tutaj lub obejrzyj poniższy film.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy