Jak działa ściąganie kart kredytowych

Jak działa ściąganie kart kredytowych
16 października 2020
Category: Mogą Również

Złodzieje wykorzystują przeglądanie kart kredytowych do kradzieży danych

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Równowaga 2018

Ofiary ściągania kart kredytowych są całkowicie oślepione kradzieżą. Zauważają fałszywe opłaty lub pieniądze pobrane ze swoich kont, ale ich karty kredytowe i debetowe nigdy nie opuściły ich posiadania. Jak doszło do kradzieży?

Czytanie kart kredytowych

Szumowanie kart kredytowych to rodzaj kradzieży kart kredytowych, w którym oszuści używają małego urządzenia do kradzieży danych karty kredytowej w ramach legalnej transakcji kartą kredytową lub debetową. Kiedy karta kredytowa lub debetowa jest przeciągnięta przez skimmer, urządzenie przechwytuje i przechowuje wszystkie dane zapisane na pasku magnetycznym karty.

Pasek zawiera numer karty kredytowej, datę wygaśnięcia i pełne imię i nazwisko posiadacza karty kredytowej. Złodzieje wykorzystują skradzione dane do dokonywania fałszywych opłat w trybie online lub za pomocą fałszywej karty kredytowej.

Skimming w bankomatach i stacjach benzynowych

Odpieniacze kart kredytowych są często umieszczane nad mechanizmem przeciągania karty w bankomatach i stacjach benzynowych, ale skimmery można umieścić nad prawie każdym typem czytnika kart kredytowych. W przypadku bankomatów przestępcy mogą również umieścić w pobliżu małą, niewykrywalną kamerę, aby zarejestrować Twój kod PIN. Daje to złodziejowi wszystkie informacje potrzebne do zrobienia fałszywych kart i pobrania gotówki z konta czekowego posiadacza karty. Wcześniejsze  

Skimming w restauracjach lub w handlu detalicznym

Czasami niektórzy pracownicy handlu detalicznego i restauracji, którzy obsługują karty kredytowe, są rekrutowani do udziału w szantażu. Ci pracownicy używają przenośnych urządzeń do sprawdzania Twojej karty kredytowej podczas normalnej transakcji. Na przykład rutynowo przekazujemy nasze karty kelnerom, aby opłacili czek w restauracji. Kelner odchodzi z naszymi kartami kredytowymi, a dla nieuczciwego kelnera staje się to idealną okazją do przeciągnięcia karty kredytowej przez skimmer bez wykrycia.

Jak złodzieje wykorzystują informacje

Gdy dane karty kredytowej ofiary zostaną skradzione, złodzieje utworzą sklonowane karty kredytowe, aby robić zakupy w sklepie, użyją konta do robienia zakupów online lub sprzedają informacje w Internecie. Ofiary oszustw związanych z kartami kredytowymi są często nieświadome kradzieży, dopóki nie zauważą nieautoryzowanych obciążeń na swoim koncie, nieoczekiwanie odrzucą kartę lub nie otrzymają pocztą powiadomienia o przekroczeniu zadłużenia.

Jak rozpoznać skimmer karty kredytowej

Urządzenia do pobierania danych z kart kredytowych zostały tak zaprojektowane, aby bezproblemowo wtapiały się w urządzenie, na którym są umieszczone. O ile nie szukasz specjalnie urządzenia do kopiowania, możesz nie zauważyć niczego niezwykłego.

Chociaż powinieneś szukać skimmerów kart kredytowych wszędzie tam, gdzie przeciągasz kartę kredytową, stacje benzynowe i zdalne bankomaty są bardziej podatne na zmiany.

Zapoznanie się z wyglądem i stylem zwykłych czytników kart kredytowych może pomóc w wykryciu, że coś jest nie na miejscu. Istnieją pewne ostrzegawcze oznaki, że zainstalowano skimmer do kart kredytowych. Czytnik kart kredytowych, który wystaje daleko poza panel, jest wskaźnikiem, ponieważ skimmery są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​istniejącego czytnika kart kredytowych. Jest to najbardziej rozpoznawalne, gdy wydaje się, że dodatkowa część jest przymocowana do reszty czytnika kart kredytowych.

Na stacji benzynowej możesz porównać podejrzany czytnik kart kredytowych do czytników na pobliskich stacjach benzynowych. Jeśli coś wygląda nietypowo, unikaj płacenia za pompę. Zapłać w środku lub udaj się na inną stację benzynową.

Jeśli zainstalowany jest skimmer, czytnik kart kredytowych będzie wyglądał na poluzowany lub poruszy się podczas poruszania. Czytnik kart kredytowych powinien być dobrze zamocowany. Ruchome części to znak, że czytnik został naruszony lub że do istniejącego czytnika zostało przymocowane urządzenie czytające.

Stacje benzynowe często umieszczają na pompie gazu etykietę zabezpieczającą, która informuje o naruszeniu panelu obudowy dystrybutora paliwa. Nienaruszona etykieta ma płaskie czerwone, niebieskie lub czarne tło. Jednak po złamaniu pieczęci napis „Pustka otwarta” pojawia się na biało. Jeśli pieczęć brakuje, wyświetla komunikat lub jest luźna, to znak, że ktoś bez upoważnienia wszedł do szafki. Poinformuj pracownika stacji benzynowej i nie używaj automatu do obsługi kart kredytowych przy tej stacji benzynowej.

Wiele osób nie ma czasu na obejrzenie pompy paliwa lub bankomatu. Samozadowolenie jest sprzymierzeńcem złodzieja. Poświęć kilka chwil na sprawdzenie urządzenia, zanim zaufasz, że sprawdził ją ktoś inny.

Oprócz urządzenia do kopiowania kart, złodzieje mogą umieścić fałszywą klawiaturę na prawdziwej, aby przechwytywać naciśnięcia klawiszy. W ten sposób oprócz danych karty kredytowej lub debetowej mogą przechwycić Twój kod PIN lub kod pocztowy do rozliczenia. Jeśli klawisze wydają się trudne do wciśnięcia, wyjmij kartę i skorzystaj z innego bankomatu. Skorzystaj z bankomatu obsługiwanego przez bank, w którym rzadziej znajduje się skimmer, zamiast bankomatu w sklepie lub na stacji benzynowej.

Jak zapobiegać i wykrywać ściąganie kart kredytowych

Na szczęście wiele banków i wydawców kart kredytowych coraz lepiej wykrywa nieuczciwe transakcje i może nie przetwarzać podejrzanych opłat, dopóki nie potwierdzisz, że transakcja została zainicjowana.

Samo korzystanie z karty kredytowej naraża Cię na ryzyko zostania ofiarą ściągania kart kredytowych. Wychwytywanie fałszywych opłat związanych z incydentem skimmingu wymaga częstego monitorowania kont. Monitoruj swoje rachunki czekowe i karty kredytowe online przynajmniej raz w tygodniu i natychmiast zgłaszaj wszelkie podejrzane działania swojemu bankowi lub wydawcy karty kredytowej.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak uniknąć ściągania kart kredytowych.

  • Uważaj, gdzie robisz zakupy . Wydaje się, że restauracje, bary i stacje benzynowe to miejsca, w których najczęściej zdarzają się incydenty związane z kartami kredytowymi. Kasy samoobsługowe sklepów detalicznych i bankomaty, zwłaszcza samodzielne bankomaty (te, których nie ma w banku) są również miejscami, w których można znaleźć skimmerów.
  • Sprawdź bankomaty przed ich użyciem . W bankomatach odpieniacze często umieszczają kamerę w polu widzenia klawiatury, aby ukraść kod PIN. Kamery te są często małe i trudne do wykrycia. Kiedy korzystasz z bankomatu, zakryj dłoń podczas wpisywania kodu PIN, aby kamera nie zarejestrowała tego, co wpisujesz.
  • Nie wręczaj nikomu swojej karty do czyszczenia . Złodzieje twierdzą, że wyczyścili pasek magnetyczny na karcie kredytowej, aby działała lepiej. Ci złodzieje po prostu przeciągają twoją kartę kredytową przez odpieniacz karty kredytowej i pobierają informacje o twojej karcie kredytowej.

Jak zgłosić utratę płatności kartą kredytową

Jeśli uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa związanego z kartami kredytowymi, skontaktuj się ze swoim bankiem lub wystawcą karty kredytowej, nawet jeśli nie zauważyłeś żadnych fałszywych opłat. Im szybciej zgłosisz swoje podejrzenia, tym bardziej chronisz się przed odpowiedzialnością za nieautoryzowane obciążenia. Podanie jak największej ilości szczegółów na temat lokalizacji odpieniacza (np. Odwiedzona stacja benzynowa z numerem pompy lub lokalizacja bankomatu) może pomóc bankowi zapobiec przyszłym stratom.

Zawiadom Federalną Komisję Handlu i Federalne Biuro Śledcze. Te agencje rządowe często pracują nad rozbiciem dużych pierścieni ściągających karty kredytowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy