Izrael aresztował 40 Palestyńczyków

Izrael aresztował 40 Palestyńczyków
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

*Armia izraelska zatrzymała przy północnej części Zachodniego Brzegu Jordanu 30 Palestyńczyków w zakresie śledztwa w sprawie zabójstwa 11 marca pięcioosobowej rodziny żydowskich osadników przy Itamar a mianowicie podały źródła wojskowe i palestyńscy świadkowie. *

Żołnierze przeprowadzili w nocy przeszukania w wiosce Awarta dzieki południe od momentu Nablusu. Zatrzymano 40 Palestyńczyków, zabierając pierwotnego o świcie na przesłuchanie.

Rodzinę Foglów – dwoje dorosłych i trójkę pociechy – zasztyletowano we własnym domu przy pobliskim osiedlu bloków Itamar. Troje innych najmlodszych z naszej rodziny zostało sierotami.

Odpowiedzialność za zabójstwo wzięły dzieki siebie Brygady Męczennika Jasera Arafata a mianowicie dawniej Brygady Męczenników al-Aksy – uznawane za zbrojne ramię ugrupowania Fatah, którego członkowie stoją na czele władz Autonomii Palestyńskiej. Do Fatahu należą zarówno prezydent Mahmud Abbas, oraz premier Salam Fajad.

Obaj palestyńscy politycy potępili zbrodnię podkreślając, że przemoc nie zaakceptowac może rozwiązać konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Premier Izraela Benjamin Netanjahu obwinił jednakze przywódców palestyńskich o tolerowanie _ wściekłej nagonki dzieki Izrael _, co jego zdaniem prowadzi do zbrodni.

Sprawa żydowskiego osadnictwa na regionach uznawanych za posrednictwem Palestyńczyków za ich własne jest najważniejszym problemem w stosunkach palestyńsko-izraelskich. Właśnie o to poprzednio kilkoma miesiącami rozbiła się kolejna próba bliskowschodnich negocjacji pokojowych, wówczas gdy Izrael nie zgodził się na przedłużenie moratorium w budowę swiezych osiedli. Rezolucję potępiającą za to Izrael próbowała uchwalić Wskazówka Bezpieczeństwa ONZ, ale zablokowało ją weto Stanów Zjednoczonych.