Ile pieniędzy potrzebujesz, aby zacząć inwestować

Ile pieniędzy potrzebujesz, aby zacząć inwestować
16 października 2020
Category: Jeśli Nie Możesz

Wszystko, co powinieneś rozważyć, zanim zainwestujesz pieniądze w pracę.

Inwestowanie to ekscytująca, ale zniechęcająca koncepcja. Wykorzystanie oszczędności w zarabianiu większych pieniędzy brzmi świetnie, ale większość ludzi nie ma wolnego tysiąca dolarów po prostu leżących. Czy nadal możesz inwestować w akcje za skromniejszą sumę?

Dobre wieści! Nie potrzebujesz dużo pieniędzy, aby zacząć inwestować. W rzeczywistości możesz zacząć inwestować na giełdzie już za 10 USD, dzięki domom maklerskim z zerową opłatą i magii udziałów ułamkowych.

Oto, co musisz wiedzieć o tym, jak przekształcić nawet niewielką kwotę pieniędzy w początki imperium inwestycyjnego.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jaka jest właściwa kwota do zainwestowania?

Krótka odpowiedź jest taka, że ​​zależy to od osobistej sytuacji finansowej i celów inwestycyjnych.

Jeśli masz dużo pieniędzy na koncie czekowym i jesteś zainteresowany oszczędzeniem na emeryturę 30 lat później, Twoja „właściwa kwota” będzie bardzo różna od kwoty osoby, która przekroczyła limit swoich kart kredytowych i ma nadzieję wpłacić zaliczkę na dom za pięć lat. Więc chociaż możesz zainwestować dowolną kwotę – dużą lub małą – to, co powinieneś zainwestować, zależy od Ciebie.

Oto kilka ogólnych wskazówek, jak wybrać odpowiednią kwotę początkowej inwestycji:

  • Najpierw spłacaj dług: oczywiście, może być kuszące, aby od razu zacząć zarabiać, ale inwestowanie to działalność długoterminowa. Twoje inwestycje prawdopodobnie zaczną generować pieniądze powoli, ale stopniowo będą zarabiać coraz więcej dzięki magii procentu składanego, dywidend i wzrostu. Oznacza to, że przynajmniej na początku zadłużenie o wysokim oprocentowaniu, takie jak zadłużenie na karcie kredytowej, będzie prawdopodobnie kosztować więcej pieniędzy, niż zarabiasz na inwestowaniu. Przed zainwestowaniem swoich pieniędzy spłacaj więc każdy dług z oprocentowaniem wyższym niż 8% -10%.
  • Zrób budżet: Pieniądze, które wpłacasz, na przykład, na Roth IRA – która pobiera duże kary, jeśli wycofasz się przed ukończeniem 59 i 1/2 roku życia – nie przyniosą ci nic dobrego, jeśli nie możesz opłacić czynszu. Aby mieć pewność, że jesteś w stanie odłożyć pieniądze na inwestycje, napisz miesięczny budżet, który określa Twoje obowiązkowe wydatki (takie jak media, spłaty pożyczek i artykuły spożywcze) oraz wydatki uznaniowe (takie jak rozrywka i jedzenie poza domem). To powinno pomóc Ci określić, na co możesz pozwolić sobie na inwestycje.
  • Nie zapominaj o nagłych wypadkach: wszyscy mieliśmy ten nieoczekiwany wydatek – naprawę samochodu, pogotowie medyczne lub zwolnienie – które wysadzają nasz budżet przez okno. Chociaż wpłacanie pieniędzy na plan lub konto emerytalne może przynieść korzyści podatkowe, znacznie utrudnia dostęp do tych środków w pośpiechu. Upewnij się, że masz środki na opłacenie sytuacji awaryjnej, odkładając pieniądze na koncie oszczędnościowym.

Po wykonaniu tych podstawowych obliczeń i ustaleniu niektórych celów finansowych powinieneś być w stanie znaleźć kwotę, którą możesz przeznaczyć na inwestowanie każdego miesiąca. Tak, co miesiąc : wpłacenie jednorazowej kwoty i zapomnienie o niej opłaci się na dłuższą metę, ale wpłacanie co miesiąc nieco większej kwoty pomoże Ci szybciej osiągnąć cele finansowe.

Więc może ta kwota to 2000 dolarów miesięcznie. Może to tylko 10 dolarów miesięcznie. Całkowita kwota nie ma znaczenia, o ile jest odpowiednia dla Ciebie.

Jak mogę zainwestować niewielką kwotę?

Aby zainwestować dowolną kwotę w pojedyncze akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, fundusze indeksowe lub inne rodzaje inwestycji, musisz otworzyć konto u brokera.

Większość głównych instytucji finansowych ma usługi maklerskie, a jeśli masz konto w banku, może to oferować pewne korzyści z inwestowania w nie. Możesz jednak również rozważyć niezależną firmę maklerską lub brokera działającego wyłącznie w trybie online lub aplikacji.

Jeśli zaczynasz od małej sumy, upewnij się, że broker, którego rozważasz, oferuje następujące rzeczy:

  • Brak minimalnych opłat za saldo: Inwestycje mogą wzrosnąć, ale mogą również spaść. Nawet jeśli kwota Twojej początkowej inwestycji jest wyższa niż próg maklera dla opłaty za „niskie saldo”, jeśli zainwestujesz w akcje, które spadają, możesz skończyć poniżej tego progu.
  • Żadnych prowizji ani opłat transakcyjnych: Dziesięć lat temu byłoby niespotykane, gdyby dom maklerski oferował nieograniczoną liczbę transakcji bez prowizji, ale dziś wiele, jeśli nie większość domów maklerskich nie ma żadnych opłat. Upewnij się, że Twój jest częścią tego trendu.
  • Umożliwia zakup udziałów ułamkowych: udziały ułamkowe to inwestycje mniej niż jednej akcji. Niektórzy brokerzy zezwalają na ułamkowe udziały tylko w przypadku podziału akcji lub reinwestycji dywidend, które automatycznie dają ułamkowe akcje. Przy pojedynczych udziałach wielu akcji kosztujących setki lub tysiące dolarów Twoje opcje będą poważnie ograniczone, jeśli nie możesz bezpośrednio kupić udziałów ułamkowych.

Trudno jest wybrać, który broker jest dla Ciebie odpowiedni? Porównaj najlepszych brokerów internetowych w The Ascent, oddziale The Motley Fool.

Pierwsze kroki

Gdy już wybierzesz brokera, zdecydujesz, jakie będą Twoje cele inwestycyjne i będziesz mieć pod ręką początkową kwotę inwestycji, możesz wybrać swoją pierwszą inwestycję.

Powodzenia i witaj w niesamowitym świecie inwestowania!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy