Eksperci wyjaśniają, co teraz zrobić ze swoimi pieniędzmi, niezależnie od tego, czy zbliża się recesja

17 lutego 2021
Category: Ciągu Ostatnich

Pod koniec 2018 roku akcje balansowały na krawędzi bessy – zarówno Dow, jak i S&P 500 były na dobrej drodze do największych strat od dziesięciu lat, poinformował Business Insider Callum Burroughs.

Chociaż w ciągu ostatnich kilku tygodni rynek odnotowywał odbicie, wystarczy to przerażać, aby inwestorzy zaczęli się zastanawiać, co powinni teraz robić ze swoimi pieniędzmi.

„Chociaż cofnięcie jest nieuniknione, rynki nie pracują w jasnych terminach – powiedział Business Insider Dan Egan, ekspert ds. Zmienności rynkowej i dyrektor ds. Finansów behawioralnych w Betterment. „Mówiąc o zbliżającej się bessie, inwestorom łatwo jest słuchać całego hałasu i denerwować się, ale spadki na rynku są oczekiwaną częścią inwestowania.

Dodał: „Akceptacja ryzyka to sposób, w jaki zarabiasz.

Należy pamiętać, że eksperci generalnie odradzają przenoszenie pieniędzy na giełdę i poza nią według wzlotów i dołków, inaczej określanych jako timing the market. Dzieje się tak, ponieważ podczas gdy eksperci często przewidują przyszłą aktywność na rynku na podstawie wyników z przeszłości, nikt tak naprawdę nie wie, co się stanie. Zamiast tego eksperci zwykle zalecają inwestowanie długoterminowe i pozwolenie, aby wahania rynkowe ostatecznie odrobiły straty.

Ale trzymanie pieniędzy pod materacem prawdopodobnie nie wystarczy, bez względu na to, co stanie się na rynku. Oto kilka opcji obsługi pieniędzy na niestabilnym rynku, wraz z najgorszym i najlepszym scenariuszem dla każdego z nich.

Jeśli inwestujesz w fundusze indeksowe

Jeśli szybko nie potrzebujesz gotówki, nadal powinieneś inwestować na giełdzie – powiedział Business Insider Sean Gould, certyfikowany planista finansowy (CFP) i strateg majątkowy w firmie Waddell & Associates. Fundusze indeksowe, fundusze powiernicze, których udziały śledzą określony indeks, taki jak S&P 500, to prosty sposób na zrobienie tego.

„Jeśli masz dodatkową gotówkę, która nie jest przeznaczona na konkretny cel krótkoterminowy (np. Zbliżający się remont domu lub ślub dziecka), inwestowanie na giełdzie po korekcie nie jest złą odpowiedzią – powiedział Gould. „Prawie niemożliwe jest dokładne zmierzenie czasu dna na giełdzie, więc inwestowanie po korekcie rynkowej może być dobrym punktem wyjścia dla inwestorów długoterminowych.

Najlepszy scenariusz: „W przypadku długoterminowej gotówki, która została zainwestowana w tej chwili, najlepszym przypadkiem byłaby ostatnia korekta, która była tymczasowa, a rynki rosną, dlatego kupiłeś akcje na sprzedaż – powiedział Gould.

Najgorszy scenariusz: jeśli rynek pozostanie niezmieniony lub spadnie w ciągu roku, fundusze indeksowe nie przyniosą zysków, a portfel pozostanie w stagnacji, powiedział Business Insider Ken Mahoney, zarejestrowany doradca inwestycyjny i dyrektor generalny Mahoney Asset Management. Ale chociaż portfel o niewielkim wzroście nie jest idealny, nie jest to najgorszy scenariusz.

Najgorsza sytuacja byłaby, gdyby gospodarka weszła w recesję, a rynek natychmiast spadł na dłuższy okres, tracąc pieniądze w krótkim okresie.

Jeśli twoje pieniądze są na rynku, pomyśl o twardych stopach, z których nie chcesz, aby twój portfel spadł poniżej, ponieważ znaczna strata może i zwykle zajmuje wiele lat, aby w pełni odzyskać od siebie, powiedziała Rebecca Walser, strateg ds. Bogactwa i CFP. Business Insider.

Jeśli inwestujesz w akcje poszczególnych firm

Eksperci zazwyczaj odradzają inwestorowi kupowanie akcji poszczególnych spółek, a nie poprzez fundusze indeksowe lub inwestycyjne. Nawet profesjonaliści, tacy jak Warren Buffett i John Bogle, polecają fundusze indeksowe, które są zróżnicowane pod względem projektu, inwestorom indywidualnym.

Jeśli jednak posiadasz własne akcje, nadal musisz traktować dywersyfikację jako priorytet, powiedział Gould.

„Inwestowanie w akcje poszczególnych firm jest w porządku, o ile posiadasz wiele firm z różnych branż i regionów – powiedział. „Ryzyko koncentracji może być szkodliwe dla portfela. Powiedział, że inwestorzy nie powinni mieć więcej niż 5% do 10% swojego portfela w jednej firmie – mając los związany z losem konkretnych spółek, nadal mogą stracić pieniądze, ale ta strategia zmniejszy ogólne ryzyko portfela.

Najlepszy scenariusz: Mahoney powiedział, że kilka problemów ekonomicznych – takich jak cofnięcie częściowego zamknięcia rządu, rozejm w wojnie handlowej w Chinach i większa stabilność Brexitu – musi zostać rozwiązanych w krótkim okresie, aby uzyskać najlepszy scenariusz.

W tym scenariuszu „zyski firm przewyższają szacunki analityków, jak widzieliśmy w przypadku kilku dużych banków. Wydarzenia te zwiększają zaufanie na rynku, zwiększając popyt i miejmy nadzieję, że nadal będą zwiększać i zwiększać te zyski z początku roku, powiedziany.

Najgorszy scenariusz: Ponownie, najgorszym scenariuszem jest utrata znacznej części wartości portfela. Jeśli jesteś mocno zainwestowany w akcje poszczególnych firm, wartość twojego portfela będzie się wahać w zależności od tych spółek, a nie od rynku jako całości. Nie oznacza to, że wybieranie akcji eliminuje zmienność na większym rynku – nawet wybór zróżnicowanych akcji może ponieść duże straty, jeśli cały rynek się załamie, powiedział Mahoney.

Jeśli trzymasz pieniądze na wysokooprocentowanym koncie oszczędnościowym lub płycie CD

Jeśli potrzebujesz pieniędzy w przyszłym roku lub dwóch, Gould sugeruje zainwestowanie gotówki na rachunku oszczędnościowym o wysokim dochodzie lub na certyfikacie depozytowym (CD). Oba te produkty mogą oprocentować do 3%.

Najlepszy scenariusz: Twoje pieniądze będą stale rosły pomimo wahań na rynku, chociaż wzrost będzie powolny.

Najgorszy scenariusz: tracisz potencjalny wzrost. „Rynki rosną, gdy siedzisz w gotówce – powiedział Gould – „ale to była nadal odpowiedzialna inwestycja.

Jeśli trzymasz pieniądze na rachunku bieżącym

Tradycyjne konto czekowe oferuje niższą stopę oszczędności (zwykle nic lub ułamek procenta) niż wysokooprocentowane konto oszczędnościowe lub płyta CD, ale zapewnia łatwy dostęp do Twoich pieniędzy. To cyfrowy odpowiednik trzymania go pod poduszką. Tradycyjnie eksperci odradzają trzymanie oszczędności na rachunku bieżącym ze względu na straconą okazję do potencjalnego wzrostu, którą można znaleźć w bardziej ryzykownych inwestycjach.

Najlepszy scenariusz: „Będziesz mieć płynną gotówkę i nie poniesiesz strat, jeśli rynek doświadczy znacznego pogorszenia koniunktury – powiedział Walser.

Najgorszy scenariusz: „Ostatnie dwa miesiące były tylko czkawką, prezydent Trump ma świetną umowę z Chinami, rynek cieszy się i idzie przez dach, a ty przedwcześnie wyciągnąłeś gotówkę i przegapiłeś plusy – powiedział Walser.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy