Dlaczego nadal powinieneś kupować akcje SBUX

17 lutego 2021
Category: Jeśli Jesteś

Akcje Starbucks miały dobry rok. Oto dlaczego bieg jeszcze się nie skończył.

Kiedy na początku roku rekomendowałem Starbucks (SBUX) jako moje najlepsze akcje do kupienia w 2019 r., Częściowo zakładałem, że akcje nie tylko przetrwały 20-procentową korektę rynku w czwartym kwartale 2018 r., Ale prosperowały w trakcie to. Akcje SBUX wzrosły w rzeczywistości dwucyfrowo podczas tych burzliwych trzech miesięcy. Pomyślałem, że to dobrze wróży jego perspektywom, gdy rynek ruszy.

Okazuje się, że w większości miałem rację.

5 najlepszych akcji do kupienia we wrześniu

Uzyskaj BEZPŁATNY RAPORT

Dowiedz się, jakie akcje powinieneś kupić w tym miesiącu, aby zarabiać pieniądze nawet na niestabilnym rynku.

Na zaledwie kilka tygodni do Nowego Roku akcje Starbucks wzrosły o ponad 36% w 2019 roku, wyprzedzając 30% wzrost indeksu S&P 500. Patrząc na wykres, może nadejść kolejna duża przełom. W rzeczywistości mogło się to dopiero rozpocząć…

Lepsze wyniki były znacznie bardziej widoczne w środku lata. Jednak po osiągnięciu szczytu na poziomie 99 pod koniec lipca, akcje SBUX spadały dość stabilnie przez około trzy miesiące, osiągając najniższy poziom 81 w drugim tygodniu listopada. W przeciwieństwie do tego, co wydarzyło się pod koniec 2018 r., Tym razem akcje nie trzymały się dobrze w obliczu zawirowań na rynku.

Ale od tamtej pory zyskał na popularności w bardzo zachęcający sposób – nie wszystko na raz, ale schodami wyżej, z wyższymi wzlotami i upadkami po drodze. Obecnie notowany tuż poniżej 88, wygodnie z powrotem powyżej 50- i 200-dniowych średnich kroczących, ale wciąż 11% poniżej swoich maksimów z końca lipca. To wzór akcji, która wydaje się formować nowy wzrost.

Stały wzrost sprzedaży i zysków może pomóc w zwiększeniu zapasów. Analitycy spodziewają się wzrostu EPS o 7,4% i sprzedaży o 7,1% w 2020 roku, a firma pobiła szacunki średnio o blisko 8% w ostatnich czterech kwartałach. Więc te szacunki mogą być ostrożne.

Stosunek ceny do zysku (P / E) wynosi 30, z terminowym P / E na poziomie 25, co oznacza, że ​​cena akcji SBUX nie jest zbyt wybita, szczególnie w przypadku akcji wzrostowych. Domyślam się, że wszelkie obawy dotyczące wyceny, jakie inwestorzy mieli w związku z akcjami, zostały odrzucone podczas jej stabilnego spadku cen od lipca do października.

Dodaj niewielką wypłatę dywidendy (stopa zwrotu 1,9%), a SBUX ma wiele do polubienia, jeśli jesteś inwestorem wzrostowym lub inwestorem wartościowym. Może nie wzrosnąć o kolejne 36% w 2020 r., Głównie dlatego, że drugi rok z rzędu 30% wzrostów dla rynku wydaje się mało prawdopodobny z powodu niepewności, takich jak wybory prezydenckie i ewentualna recesja w przyszłym roku. Ale jeśli zarobki nie zawiodą, nie ma powodu, aby sądzić, że akcje Starbucks nie będą nadal rosły w 2020 r. I później, szczególnie po usunięciu kilku kołków.

Wiadomości finansowe, porady giełdowe i jak inwestować

Analityk inwestycyjny i główny analityk Cabot Wealth Daily, Chris Preston, przedstawia najnowsze informacje ze świata inwestowania. Zarejestruj się, aby otrzymywać aktualizacje i najświeższe wiadomości BEZPŁATNIE do swojej skrzynki odbiorczej. Uzyskaj nieograniczony dostęp do naszej biblioteki bezpłatnych raportów inwestycyjnych.

5 najlepszych akcji do kupienia we wrześniu

Uzyskaj BEZPŁATNY RAPORT

Dowiedz się, jakie akcje powinieneś kupić w tym miesiącu, aby zarabiać pieniądze nawet na niestabilnym rynku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy