Dlaczego Litecoin spadł o 50% od czerwca?

17 lutego 2021
Category: Całym Świecie

Ceny Litecoina często podążały za cenami bitcoinów. Jednak ten związek został zerwany. [+] ostatnio spadł.

2018 Bloomberg Finance LP

Ceny Litecoina gwałtownie spadły w porównaniu z rekordowym poziomem z 2019 r., Ponosząc znaczne straty, ponieważ waluta cyfrowa zmaga się z wieloma wyzwaniami.

Według danych CoinMarketCap, altcoin (zdefiniowany jako kryptowaluta inna niż bitcoin) spadł do zaledwie 62,65 USD pod koniec zeszłego miesiąca, o ponad 55% w porównaniu z ceną 146,43 USD w czerwcu.

Od tego czasu ceny litecoin wzrosły, handlując między 70 a 80 USD w ciągu ostatnich kilku dni, ujawniają dodatkowe dane CoinMarketCap.

Nawet po odbiciu waluta cyfrowa jest nadal znacznie poniżej poziomu z 2019 r.

Tłumacząc znaczący spadek kryptowaluty, analitycy wskazali na kilka czynników.

[Uwaga red.: Inwestowanie w kryptowaluty lub tokeny jest wysoce spekulacyjne, a rynek jest w dużej mierze nieuregulowany. Każdy, kto to rozważa, powinien być przygotowany na utratę całej inwestycji.]

Realizacja zysków

Jedną z głównych przyczyn wskazywanych przez obserwatorów rynku była realizacja zysków.

XRP Ledger Foundation – kolejny krok decentralizacji XRP?Opłaty za gaz mają korzyści podatkoweBitcoin i Blockchain to „przyszłość Twittera, ujawnia dyrektor generalny Jack DorseyAktywa cyfrowe wzrosły z około 30 USD na początku 2019 r. Do prawie 150 USD w czerwcu, o ponad 375%.

Litecoin osiągnął lepsze wyniki niż szerszy rynek, który wzrósł o ponad 200% w mniej niż sześć miesięcy.

Altcoin cieszył się tymi gwałtownymi wzrostami przed halvingiem, który miał miejsce 5 sierpnia.

„Nowości o halvingu spowodowały wzrost cen Litecoina, powiedział Joe DiPasquale, dyrektor zarządzający kryptowalutowym funduszem hedgingowym BitBull Capital, po czym handlowcy zaksięgowali zyski.

W rezultacie litecoin osiągnął lepsze wyniki na początku roku, zauważył Mati Greenspan, starszy analityk rynkowy platformy handlu społecznościowego eToro.

Jednak sytuacja się odwróciła, stwierdził.

„Teraz, gdy rynki alternatywne są spowolnione, odbierają pewne zyski.

Dave Hendricks, współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Vertalo do zarządzania zasobami cyfrowymi, przedstawił podobny punkt widzenia.

„To czysta realizacja zysków przez ludzi, którzy są na tyle sprytni, by wiedzieć, że LTC nie jest ani bitcoinem, ani ethereum – stwierdził.

„Obie te waluty mają dużych i oddanych zwolenników i programistów, podczas gdy LTC ma. Niewiele – stwierdził Hendricks.

Niezliczone wyzwania

Litecoin, który w przeszłości był nazywany srebrem, a bitcoin złotem, boryka się z wieloma trudnościami.

Dipasquale podsumował to ładnie, stwierdzając, że:

„Akcja cenowa Litecoina historycznie podążała za Bitcoinem, ale obecnie LTC zmaga się z negatywnymi opiniami na wielu frontach.

„Wobec braku nowego przepływu kapitału wolumeny transakcji pozostały umiarkowane, a sierpniowe zmniejszenie o połowę nie spowodowało wzrostu ceny – dodał.

„W rzeczywistości górnicy zaczęli porzucać sieć po zmniejszeniu nagrody, dlatego wskaźnik hashowania spada i pojawiają się obawy o bezpieczeństwo sieci.

Tim Enneking, dyrektor zarządzający Digital Capital Management, również namalował mniej niż optymistyczny obraz waluty cyfrowej.

„Na rynku, na którym altcoiny konsekwentnie osiągały gorsze wyniki niż Bitcoin od około 18 miesięcy i biorąc pod uwagę, że konsolidujemy się od jakiegoś czasu, ruch ten jest prawdopodobnie czymś więcej niż tylko inwestorami czerpiącymi zyski i obracającymi się w aktywa o historycznie lepszych dochodach, ale raczej z powodu cięć inwestorów straty, dopóki mają szansę – stwierdził.

„Oczywiście, traderzy czerpią zyski z aktywów, które nie są masowo atrakcyjne, z ciągle rozwijającym się konkurencyjnym krajobrazem, bez ekscytujących wydarzeń, wokół których można by się zebrać i założycielem bez skórki w grze.

Marouane Garcon, dyrektor zarządzający platformy Crypto-Crypto-pochodne Amulet, również się zastanowił, stwierdzając, że niedawny spadek cen litecoinów „ma więcej powodów do obaw związanych z rozwojem i tym, jak będą one finansowane w przyszłości.

Na początku tego roku Charlie Lee, twórca litecoina, podobno powiedział dyrektorowi Fundacji Litecoin, Franklynowi Richardsowi, że „nikt nie jest zainteresowany pracą nad rozwojem protokołu Litecoina, jak podaje Trustnodes.

Po tym, jak Lee ujawnił te informacje, „ludzki punkt widzenia na Litecoina się zmienił – utrzymywał Garcon.

„Litecoin nie jest taki sam od czasu tego ogłoszenia – stwierdził.

„Wprawiło to wszystkich w panikę. Jeśli nikt nie chce pracować nad Litecoinem i go rozwijać, to dlaczego ktokolwiek miałby w niego inwestować?

Słabe nastroje Litecoina

Według danych TheTIE.io, które analizuje aktywność w mediach społecznościowych, sentyment do litecoina ostatnio osłabł.

„Widzieliśmy bardzo silną korelację między wolumenami tweetów a kapitalizacją rynkową Litecoina – powiedział Joshua Frank, współzałożyciel TheTIE.io.

Poniższy wykres ilustruje zależność między średnim wolumenem tweetów cyfrowej waluty z 30 dni a jej kapitalizacją rynkową:

Średni wolumen tweetów Litecoina z 30 dni na wykresie w stosunku do jego kapitalizacji rynkowej.

„Wolumen tweetów LTC osiągnął szczyt w czerwcu wraz z kapitalizacją rynkową i od tego czasu odnotował ponad 50% spadek od czerwcowych maksimów – zauważył.

„Chociaż cena nie spadła jeszcze do najniższych poziomów z 2019 r., Średni wolumen tweetów z 30 dni na Litecoinie jest na najniższym poziomie w tym roku – powiedział Frank.

Poruszył również kwestię długoterminowego wyniku sentymentu litecoina, podkreślając, że jest to najniższa z pięciu głównych walut cyfrowych.

Frank dodał, że „LTC doświadcza również największego spadku sentymentu długoterminowego spośród wszystkich największych monet.

Poniższy wykres przedstawia długoterminowe nastroje tych kryptowalut:

Długoterminowe oceny nastrojów głównych kryptowalut

Ujawnienie: posiadam trochę bitcoin, bitcoin cash, litecoin, ether i EOS.

Jestem autorem i redaktorem finansowym z dużą znajomością rynków aktywów i koncepcji inwestycyjnych. Obecnie pełnię funkcję wiceprezesa ds. Treści w firmie Quantum świadczącej usługi finansowe

Jestem autorem i redaktorem finansowym z dużą znajomością rynków aktywów i koncepcji inwestycyjnych. Obecnie pełnię funkcję wiceprezesa ds. Treści w firmie Quantum Economics świadczącej usługi finansowe. Pracowałem dla instytucji finansowych, w tym State Street, Moody’s Analytics i Citizens Commercial Banking. Jestem autorem ponad 500 publikacji, moja praca pojawiła się w mediach takich jak New York Post, Washington Post, Fortune, CoinDesk i Investopedia. Wcześniej stworzyłem wszystkie szkolenia z zakresu finansów przemysłowych dla firmy zatrudniającej ponad 300 osób. Przemawiałem na imprezach branżowych na całym świecie i wygłaszałem przemówienia na temat umiejętności finansowych dla Mensy i Boston Rotaract. Obecnie posiadam Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ether i EOS.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy