Dlaczego kod bezpieczeństwa karty ma znaczenie w zakupach online?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Twój

E-commerce szybko się rozwija, a karty kredytowe są nadal najpopularniejszą metodą płatności online. Przeczytaj cały post i zobacz, jaki jest kod bezpieczeństwa karty i dlaczego musisz płacić za towary w Internecie.

Typowa karta kredytowa zawiera trzy pola informacyjne: numer karty bankowej, pasek magnetyczny z podpisem i kod bezpieczeństwa karty (CSC). Kod jest używany do transakcji online, dlatego ważne jest, aby go chronić i nie udostępniać innym.

Ten kod bezpieczeństwa może odnosić się do wartości weryfikacyjnej karty, w skrócie CVV2, kodu panelu podpisu (SPC) lub może być określany jako unikalny numer identyfikacyjny karty (CID). Nazwa zależy od używanej karty kredytowej. Nie ma znaczenia, jak je nazwiesz, trzy lub cztery cyfry zwiększają bezpieczeństwo zakupów online.

Co chcesz wiedzieć?

Karty kredytowe są wygodną i popularną metodą płatności używaną na całym świecie, a różne banki i firmy oferują konkurencyjne pakiety. W związku z tym niestety rośnie ryzyko oszustwa związanego z kartą kredytową.

Chociaż płatności kartą kredytową są w miarę bezpieczne, gdy karta (i posiadacz karty) jest obecny w punkcie sprzedaży, i jest bardziej ryzykowny w przypadku transakcji online. Co więcej, chociaż na pasku magnetycznym karty znajduje się unikalny kod, nie jest on w pełni zabezpieczony przed ściągnięciem: jeśli cała karta zostanie zduplikowana, kod również zostanie skradziony. Dlatego kod bezpieczeństwa karty jest dodatkową warstwą bezpieczeństwa, chroniącą Twoje płatności przed oszustwami i oszustwami .

Jaki jest kod bezpieczeństwa karty?

Ten kod, jak sama nazwa wskazuje, jest funkcją zabezpieczającą umieszczoną na Twojej karcie kredytowej. Jest to dodatek do numeru karty bankowej, który jest wytłoczony lub wygrawerowany na karcie. Jest to zdziesiątkowana wartość generowana przez wydawcę karty i uzyskiwana poprzez zaszyfrowanie daty ważności karty i numeru karty bankowej. Klucze szyfrujące użyte do ich wygenerowania to wysoce wrażliwe informacje dostępne tylko dla banku.

Kiedy potrzebujesz kodu?

Kiedy płacisz online kartą kredytową, możesz zostać poproszony o podanie kodu bezpieczeństwa karty. Musisz go użyć, aby udowodnić, że masz przy sobie kartę; oraz w celu udzielenia upoważnienia do dostępu do Twoich środków osobie, której płacisz kartą kredytową. Służy do zapobiegania oszustwom związanym z płatnościami online.

Kod bezpieczeństwa karty należy podać w przypadku nieobecności posiadacza karty i jej posiadacza w sklepie stacjonarnym, na przykład podczas dokonywania płatności przez internet, faks lub telefon. Jednak kodu bezpieczeństwa karty nie należy używać na niezabezpieczonych stronach internetowych lub w rozmowach e-mailowych .

Jak znaleźć kod bezpieczeństwa karty?

Znajduje się na przemian na odwrocie karty kredytowej lub na przedniej stronie. Jest drukowany na płasko, zwykle w kolorze czarnym, a nie wytłoczony ani wygrawerowany jak numer karty. Może to być trzy- lub czterocyfrowy kod. Na przykład karty MasterCard i Visa mają 3-cyfrowy kod bezpieczeństwa wydrukowany na odwrocie karty, obok panelu podpisu. Nowe karty umieściły go na oddzielnym panelu obok. Jednak karty American Express wykorzystują 4-cyfrowe kody bezpieczeństwa wydrukowane na przedniej stronie karty, nad numerem. Jeśli Twój kod jest nieczytelny lub obawiasz się, że jest niebezpieczny, skontaktuj się z wydawcą karty, aby uzyskać pomoc.

Podsumowując: używaj kodu bezpieczeństwa swojej karty podczas płatności online i pod żadnym pozorem nie udostępniaj go osobom trzecim.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy