Czyżby potwierdzenie tendencji wzrostowej na dolarze?

Category: waluty
Author:
27 lipca, 2020

Wczorajszy dzień był na eurodolarze dość dramatyczny – a w związku z tym także na USD/PLN, o czym zbyt parę momentów, w pozostalej części papieru. W każdym razie jeśli w poniedziałek ktoś przeczytał w naszym raporcie o możliwości korekty w EUR/USD tudzież osłabienia złotego do dolara – to wczoraj w godzinach porannych mógł sceptycznie kręcić głową.

Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Prawdą jest, że wczoraj za posrednictwem część dnia realizowany był na EUR/USD ten plan, który już nieraz opisywaliśmy – natomiast mianowicie na silnych wzrostach przychodzą nastepne silne wzrosty, by dobić tracące aktywo. Później aczkolwiek wykres rzeczywiście zawrócił. Innymi słowy – przetestowano jednej, 16, lecz dziś rano, gdy tworzymy te słowa, wykres rezyduje przy 1, 1485-90. Okolica 1, 1460-65 jest teraz wsparciem, naprawde więc w dużo większe umocnienie dolara na razie nie liczymy, przynajmniej w mozliwosci godzin – choć będzie to zależeć m. in. od informacji makro.

Na temat 9: piecdziesiat poznamy PMI dla usług Francji, o 9: 55 odczyt takiego dla Niemiec, o dziesiec: 00 – dla Strefy Euro. Na temat 11: 00 podane będą dane na temat sprzedaży szczególowej w Eurolandzie za marzec, zaś o 14: 15 poznamy raport z rynku roboty w AMERYCE – jednak raport ADP, a nie zaakceptowac rządowy. Tym niemniej wydaje sie on dość istotny, podobnie jak dane o dynamice importu i eksportu (o czternascie: 30) lub PMI (15: 45) i ISM (16: 00) dla tamtejszego sektora usług. Dodatkowo o 16: 00, równocześnie z ISM, poznamy informacje amerykańskie na temat zamówieniach (finalne).

Jutro, tak jak i dziś, jest dzień wolny po Japonii. Poza tym poznamy PMI dla usług Chin jak i równiez Wielkiej Brytanii, natomiast do tego wypowie się James Bullard wraz z Fed w St. Louis.

Złoty, dolar, euro

Pisaliśmy w poniedziałek (i we wcześniejszych dniach) o mysli trendu zwyżkowego na USD/PLN – biegnącego od początku kwietnia za posrednictwem kilka dołków dziennych (w szczególności np. przez minimalna wartosc z 20 kwietnia). Argumentem jest, że jeśli taką linię poprowadzić, to wczoraj została kobieta potężnie naruszona – jak że można było uchwycić kursy niższe nawet niż 3, 77.

Ale jakie mozliwosci się okazało? Że wykres odbił jak i równiez to bardzo silnie, z korektą na głównej parze. Notowania powróciły powyżej nakreślonej linii, osiągając nawet okolice 3, 8340-45 – wcześniej rozpoznawane przez nas jako miejscowy opór. Oczywiscie nie oznacza to, że złoty już nie zaakceptowac zyska, szczególnie że na głównej parze może teraz wystąpić korekta korekty, innymi slowy tym razem ruch przeciwko dolarowi. Co więcej, naruszenie tego hipotetycznego trendu było naprawdę silne jak i równiez stąd ktoś może podejrzewać, że w tej chwili obserwujemy jedynie agonalne drgawki tej tendencji. Tego scenariusza nie można wykluczyć – ale jeśli dane sposród Europy będą niezłe, a z NA JUKATAN słabe, to raczej utrzymamy się powyżej linii. Przeklucie rejonu trzy, 8340-50 byłoby mocnym potwierdzeniem takiego portretu.

Na EUR/PLN mamy podczas gdy 4, 40. To wciaz obręb konsolidacji – którą można mierzyć mniej więcej od 4, 3670-80 do 4, 4130. Zasadniczo zakładamy, że ów trend boczny jeszcze się utrzyma. Póki co jesteśmy po górnym swoim rejonie, jednak jeszcze nie wydaje sie byc on ostro testowany.