Czy stracę pieniądze z Escrow, jeśli nie mogę zamknąć pożyczki?

17 lutego 2021
Category: Twoje Pieniądze

Jak długo trwa wycena domu?

Istnieje synonim pieniędzy wpłacanych na konto depozytowe w celu zakupu domu. Nazywa się to zadatkiem, a termin ten odnosi się do dobrej wiary nabywcy domu. Płacisz depozytowi, aby przypieczętować transakcję po zaakceptowaniu Twojej oferty przez właściciela nieruchomości.

Chociaż te fundusze pokazują sprzedającemu, że poważnie myślisz o zakupie mieszkania, jeśli nie możesz zamknąć pożyczki, możesz stracić pieniądze z depozytu. Jednak wszystko zależy od umowy sprzedaży i zawartych w niej nieprzewidzianych okoliczności .

TL; DR (zbyt długo; nie przeczytałem)Chociaż możesz stracić pieniądze z depozytu, jeśli nie możesz zamknąć kredytu hipotecznego, możesz zmniejszyć ryzyko dzięki warunkom warunkowym w umowie sprzedaży.

Definiowanie pieniędzy Escrow

Nie myl depozytu z zaliczką. Są to dwie odrębne części transakcji zakupu domu. Kwoty Escrow różnią się w zależności od regionu, ale zazwyczaj stanowią one od 2 do 3 procent ceny zakupu domu . Zaliczka jest na ogół wyższa, może 10 procent lub więcej , z wyjątkiem pożyczek Federalnej Administracji Mieszkalnictwa.

Jeśli zakup zostanie zrealizowany, kwota depozytu zostanie dodana do zaliczki. Przed zakupem pieniądze z depozytu są umieszczane na rachunku powierniczym przez Twojego agenta nieruchomości i nie są przekazywane bezpośrednio sprzedającemu.

Zrozumienie finansowania i sytuacji awaryjnych

Zawsze dobrze jest uzyskać finansowanie od pożyczkodawcy, zanim wybierzesz się na poszukiwanie domu. To zmniejsza ryzyko, że po wpłaceniu zadatku nie możesz kwalifikować się do kredytu hipotecznego lub nie możesz pożyczyć tyle, ile planowałeś. Jeśli Twoja umowa dotycząca nieruchomości zawiera warunek, że jesteś w stanie uzyskać finansowanie , powinno to chronić Twoje pieniądze z depozytu w przypadku wystąpienia problemu z pożyczkodawcą. Bez takiej klauzuli awaryjnej brak zabezpieczenia kredytu hipotecznego prawdopodobnie oznacza, że ​​sprzedawca może zatrzymać Twoje pieniądze z depozytu.

Rozważanie innych nieprzewidzianych okoliczności

Możliwość uzyskania finansowania nie jest jedyną ewentualnością, którą powinna pokrywać Twoja umowa. Kiedy kupujesz dom inspekcja i wycena są częścią procesu.

Pierwsza z nich polega na tym, że profesjonalista obejrzy dom i upewni się, że budynek jest w dobrej kondycji, a wszystkie systemy, takie jak instalacja wodno-kanalizacyjna i ogrzewanie, są sprawne. Nawet nowy dom może mieć problemy, więc kontrole są kluczowe. Jeśli w nieruchomości występują problemy i zdecydujesz, że są one większe, niż możesz sobie z nimi poradzić, klauzula awaryjna powinna zapewnić zwrot pieniędzy z depozytu.

Wycena to inna sprawa, gdy profesjonalny rzeczoznawca ustala wartość domu, badając stan i wielkość mieszkania oraz porównując go z ceną podobnych nieruchomości, które zostały niedawno sprzedane lokalnie. Te właściwości są znane jako elementy porównawcze lub „kompozycje. Jeśli wycena spadnie poniżej uzgodnionej ceny sprzedaży , Twój pożyczkodawca nie sfinansuje jej na tę kwotę.

Często możesz współpracować ze sprzedawcą, aby obniżyć cenę , ponieważ ta sama sytuacja pojawi się w przypadku każdego innego kupującego. Jeśli sprzedawca jest stanowczy, możesz spróbować wyrównać różnicę w gotówce, ale to nie jest dobry pomysł. Bez względu na to, jak bardzo kochasz dom, płacenie więcej niż jest warte, jest nierozsądne. Nieprzewidziane w Twojej umowie powinny dotyczyć wyceny, umożliwiając Ci odzyskanie pieniędzy z depozytu, jeśli spadną poniżej uzgodnionej ceny.

Obsługa sytuacji awaryjnych

W nagłym przypadku, takim jak nagła zmiana pracy lub śmierć w rodzinie to od sprzedawcy zależy czy możesz odzyskać pieniądze z depozytu . Zrozumiały sprzedawca może zgodzić się na zwrot środków za pomocą Escrow, ale jeśli zdecyduje się zachować depozyt, nie masz szczęścia. Sprzedający może zgodzić się na zwrot części depozytu, jeśli zaoferujesz opłatę za anulowanie.

Więcej artykułów

Pułapki kupowania domów na aukcji →

Czy mogę wyjść z zamknięcia domu bez utraty pieniędzy? →

Co się dzieje po zatwierdzeniu kredytu hipotecznego? →

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy