Czy jutro wygasają kontrakty terminowe na Bitcoin CME, czy nadchodzą dalsze straty?

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Niedawne badanie przeprowadzone przez Arcane sugeruje, że daty wygaśnięcia kontraktów futures na CME mają tendencję do powodowania spadku cen bitcoinów przed miesięcznymi rozliczeniami. Według naukowców z Arcane, bitcoin ma średnio 2,27% przebicia co miesiąc w kierunku dat wygaśnięcia kontraktów terminowych CME.

27 września wygasa 37 tys. Opcji bitcoinów i wielu nie może przestać się zastanawiać, czy bitcoin może przynieść dalsze straty.

Cena BTC jest manipulowana przed rozliczeniem kontraktów terminowych CME

Według raportu Arcane Research, rozliczenia kontraktów terminowych na bitcoiny, w szczególności przez grupę Chicago Mercantile Exchange (CME), mają negatywny wpływ na cenę bitcoinów. Arcane odkryło, że od stycznia 2018 r. Do sierpnia 2019 r. Cena bitcoina spadała w 75% czasu tuż przed wygaśnięciem kontraktów futures na CME. Mówiąc prościej, bitcoin spadł średnio o 2,27% w 15 z 20 badanych miesięcy i wzrósł tylko przed datą rozliczenia w ciągu zaledwie 5 miesięcy.

Według badaczy Arcane ten trend jest czymś więcej niż tylko zbiegiem okoliczności. Jeden z analityków w Arcane, Bendik Norheim Schei, zauważył:

„Statystycznie jest bardzo mało prawdopodobne, aby spadek ceny przed rozliczeniem na CME był spowodowany zwykłym zbiegiem okoliczności. Liczby potwierdzają więc hipotezę, że cena bitcoina jest manipulowana przed rozliczeniem CME. Jednak liczby nie mówią nic o celowej manipulacji lub, na przykład, jedynie w wyniku strategii hedgingowej stosowanej przez inwestorów.

Schei następnie zwrócił uwagę, że fakt, że kontrakty futures na CME są rozliczane gotówkowo zamiast fizycznego rozliczenia w rzeczywistym bitcoinie, stanowi mocne argumenty za manipulacją:

„Te przyszłości są optymalne do manipulacji. Są rozliczane w dolarach, a nie na bitcoinie. Cena rozliczenia zależy od ceny bitcoina na rynku bazowym. Tak więc to nigdy rzeczywisty bitcoin nie zmienia właściciela, a jest to tylko rynek, na którym handluje się dolarami.

Nie tylko Arcane Research zauważyło to zjawisko. Analityk i anioł inwestor Crypto Welson zauważył, że bitcoin spadał przez większość czasu przed wygaśnięciem kontraktów terminowych na CME i odzyskał równowagę po rozliczeniu. Następnie przewidział, że bitcoin jest gotowy na odwrócenie po wygaśnięciu kontraktów terminowych na bitcoiny jutro.

Czy kontrakty terminowe na Bakkt są inne?

Cechą wyróżniającą kontrakty terminowe Bakkt jest to, że są one fizycznie rozliczone. Miłośnicy bitcoinów liczą na tę właśnie funkcję, aby odciągnąć inwestorów od kontraktów terminowych rozliczanych w gotówce, a tym samym złagodzić ten problem manipulacji cenami.

Pomimo faktu, że uruchomienie Bakkt charakteryzowało się rozczarowującymi wolumenami handlu, urzędnicy Bakkt zapewnili społeczność, że kontrakty terminowe na bitcoiny pomogą rynkowi bitcoinów w znalezieniu ceny. Niemniej jednak okaże się, czy Bakkt rzeczywiście przyciągnie dużą liczbę inwestorów instytucjonalnych do swojej platformy i zahamuje ten trend manipulacji cenami bitcoinów.

Dokąd zmierza Bitcoin?

W tej chwili wskaźnik strachu i chciwości bitcoina wskazuje odczyt 12, co oznacza „ekstremalny strach. Ten mało znany indeks rejestruje nastroje inwestorów na rynku bitcoinów, analizując trendy Google, losowe odpowiedzi na ankiety i wolumen handlu bitcoinami. Odczyt 12, że indeks obecnie miga, oznacza, że ​​handlowcy są zaniepokojeni ceną bitcoina.

Codzienny komentator rynkowy Josh Rager stwierdził, że spadek do 7 000 USD jest możliwy, jeśli niedawny spadek nie jest pułapką na niedźwiedzie.

Według Ragera:

„Jeśli Bitcoin nie przekroczy obecnego poziomu, otrzymamy kolejny test wsparcia poniżej – który raz odbił się i może się utrzymać. Ale jeśli to nie jest pułapka na niedźwiedzie, widzę, że cena spada do 7 tysięcy dolarów. Wielu kupujących czeka od 6180 do 6500 USD .

Warto zauważyć, że gdy bitcoin spadł, ściągając ze sobą inne kryptowaluty o dużej kapitalizacji, inwestorzy schronili się w stablecoinie. Obecnie dzienny wolumen Tether wynosi 20,7 miliardów dolarów według CoinMarketCap, więcej niż wolumen obrotu wszystkich 10 najlepszych kryptowalut, ale suma bitcoinów. Oznacza to, że inwestorzy bitcoinów zabezpieczają swoje pozycje w scenariuszu, w którym topowe kryptowaluty dalej spadają.

Otrzymuj codzienne wiadomości o kryptowalutach na Facebooku | Twitter | Telegram | Instagram

ZRZECZENIE SIĘCzytaj więcej

Poglądy wyrażone w artykule są w całości poglądami autora i nie reprezentują poglądów ZyCrypto, ani nie należy ich przypisywać. Celem tego artykułu nie jest udzielanie porad finansowych. Przed zainwestowaniem w którąkolwiek z różnych dostępnych kryptowalut należy przeprowadzić własne badania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy