Co zrobić z pożyczką na samochód do góry nogami

17 lutego 2021

Uzyskaj finansowanie samochodu

nawet przy słabym kredycie.

Odwrócona pożyczka samochodowa (ujemna pożyczka kapitałowa) często wynika z niskich zaliczek, długich terminów płatności i innych czynników. Dowiedz się, jak nim zarządzać.

Upside down kredyt samochodowy jest znacznie bardziej powszechne niż większość ludzi zdaje sobie sprawę. Charakter taktyki zakupu, amortyzacji i sprzedaży samochodów w salonach dealerskich często prowadzi do sytuacji, w których ludzie są odwróceni do góry nogami w kredyt samochodowy, co oznacza, że ​​posiadają więcej pieniędzy na pożyczkę niż samochód.

Dlaczego zdarza się ujemna pożyczka kapitałowa

Inną nazwą odwróconego kredytu samochodowego jest ujemny kapitał własny. Termin ten oznacza, że ​​zamiast posiadać kapitał własny w samochodzie lub część wartości samochodu, która została już zapłacona i zwróci się właścicielowi w przypadku sprzedaży, właściciel byłby zamiast tego winien pieniądze bankowi lub instytucji pożyczkowej, gdyby samochód zostały wyprzedane.

Istnieje wiele sposobów, w jakie kupujący może znaleźć się w niekorzystnej sytuacji kapitałowej. Najczęściej występuje, gdy osoba zamienia stary samochód na nowy. Czasami dealer samochodowy postępuje nieetycznie i nie ujawnia w pełni warunków w tej sytuacji, ale innym razem jest to odpowiedzialność konsumenta, który nie poświęca czasu na zrozumienie dokumentów pożyczki lub umowy kupującego.

Kupujący często przychodzi do dealera z samochodem, który nie jest opłacony, ale chce nowego samochodu. Dealer jedynie mówi kupującemu, że może zorganizować płatność, która jest niewiele wyższa lub nie przekracza bieżącej płatności, bez zrozumienia przez kupującego, że składa pożyczkę na stary pojazd na cenę nowego pojazdu.

Innym sposobem, w jaki dana osoba wpadnie w niekorzystną sytuację kapitałową, jest zakup samochodu bez obniżenia ceny. Samochody tracą na wartości 20% w pierwszym roku i 50% w trzecim roku posiadania. Nie są inwestycją, ale raczej zobowiązaniem. Jeśli kupujesz nowy samochód bez obniżki pieniędzy, to gdy tylko zjeżdżasz z miejsca, znajdujesz się w ujemnej sytuacji kapitałowej.

Innym problemem są zbyt długie okresy kredytowania, które wydłużają spłaty do tego stopnia, że ​​spłaty nie nadążają za amortyzacją.

Co powinienem zrobić?

W sytuacji odwróconego kredytu samochodowego istnieje kilka sposobów na walkę z tak niepokojącą sytuacją. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest jak najszybsze zatrzymanie samochodu i spłacenie kredytu samochodowego. Nie kupuj nowego pojazdu, ponieważ każdy dealer, który pomógłby Ci kupić nowy pojazd, gdy już jesteś do góry nogami, tylko pogorszy Twoją sytuację.

Inną opcją jest sprzedaż samochodu. Jeśli sprzedajesz samochód i nie musisz od razu kupować nowego, możesz przeznaczyć kwotę ze sprzedaży na spłatę kredytu, a następnie pracować przez kilka następnych miesięcy, aż spłacisz różnicę. Tylko dlatego, że sprzedajesz samochód, nie oznacza, że ​​bank wybaczy różnicę.

Niektóre instytucje pożyczkowe wezwą całą pożyczkę należną przy sprzedaży pojazdu, więc będziesz musiał współpracować z pożyczkodawcą, aby przekształcić pożyczkę w pożyczkę osobistą lub podpisaną. Jednak zrobią to tylko dla osób z doskonałym kredytem.

Niektórzy ludzie zalecają skręcanie samochodu, gdy znajdujesz się do góry nogami w leasingowanym pojeździe. Może to zmniejszyć natychmiastową presję, ale ma ten sam efekt końcowy. Po wygaśnięciu dzierżawy nadal będziesz mieć ujemny kapitał własny, chyba że dokonałeś znacznych dodatkowych płatności.

Ci, którzy próbują znaleźć kreatywny sposób na wyjście z odwróconej do góry nogami pożyczki samochodowej, powinni unikać wszystkiego, co nielegalne, co próbuje zmusić firmę ubezpieczeniową do spłaty długu. Za uszkodzone lub skradzione pojazdy grożą kary. I tak i tak będziesz winien dopłatę do pożyczki, ponieważ ubezpieczenie pokrywa tylko aktualną wartość rynkową samochodu, a nie całą kwotę pożyczki.

Sprawdź opcje przedpłaty. Podwajając lub potrajając płatności, możesz skrócić zaległe warunki zgodnie z zasadą zadłużenia. Najpierw jednak upewnij się, że umowa pożyczki nie zawiera kar za przedpłatę, które firmy finansowe zwykle nakładają w celu zniwelowania wpływu przedpłaty na ich zyski.

Poznaj inne opcje refinansowania. Zbadaj każdą okazję do refinansowania samochodu w celu obniżenia stóp procentowych poprzez skrócenie terminów płatności lub zwiększenie miesięcznych płatności, które mogą pomóc Ci wyjść z sytuacji pożyczki odwróconej. Ponadto możesz kwalifikować się do pożyczki pod zastaw domu, która jest zazwyczaj pożyczką o znacznie niższym oprocentowaniu niż pożyczka na samochód.

Unikanie problemów z automatyczną pożyczką do góry nogami

Pamiętaj, że istnieją sposoby, aby uniknąć popełnienia tego samego błędu w przyszłych transakcjach pożyczki samochodowej poprzez:

 • Wpłata co najmniej 20% zaliczki.
 • Wybór okresów krótszych niż 60 miesięcy.Decydując się na zakup dobrze utrzymanego używanego pojazdu.Wracając do Twoich kroków

  Istnieje szereg czynników, które powodują, że prawie 40% publicznych zakupów samochodów kończy się pożyczkami i płatnościami znacznie przekraczającymi wartość pojazdu, w tym:

  • Niewystarczająca zaliczka. Jedną z najlepszych sztuczek marketingowych jest opcja No Money Down (lub bardzo mała), która przyciąga konsumentów do partii samochodowej, myśląc, że jest to najlepszy sposób na zdobycie nowego samochodu. Jednak bez wystarczających pieniędzy tworzysz dwie sytuacje – większe odsetki i większe płatności.
  • Zasady płatności. Konsumenci uważają, że rozłożenie płatności na 5 lat lub dłużej to świetny pomysł przy zakupie nowego samochodu. Pomaga to jednak tylko w zwiększeniu kwoty odsetek na zasadzie całkowitej, co zwykle kończy się całkowitymi płatnościami przekraczającymi wartość pojazdu. Przewróć się. Konsumenci motywowani chęcią wymiany pojazdu na nowy wybór są kuszeni, aby przenieść pierwotne saldo na inną pożyczkę, która nie tylko może zwiększyć miesięczną płatność, ale także utrzymuje kupującego w sytuacji pożyczki do góry nogami. Nadmierne stopy procentowe. Konsumenci poszukujący szybkiej transakcji na nowym kredycie samochodowym czasami godzą się na oferowane oprocentowanie kredytu akceptując tym samym stopę wyższą od pożądanej. Może to postawić konsumenta w sytuacji do góry nogami, w której płatności przekraczają wartość samochodu. Wysoka cena. Konsumenci są zawsze podatni na zakupy emocjonalne, które ograniczają możliwość dokonywania zakupów porównawczych w celu wynegocjowania możliwie najlepszej ceny. Ponadto, wiele emocjonalnych zakupów czasami znacznie przewyższa możliwość zakupu pojazdu.Inne sposoby zarządzania kredytem samochodowym do góry nogami

   Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby zarządzać pożyczką, jest dodawanie dodatkowych pieniędzy do każdej miesięcznej płatności. Jeśli pieniądze, które jesteś winien bankowi za samochód, są znacznie wyższe niż jego wartość, powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby zapłacić dodatkowe 50 do 100 USD każdego miesiąca lub więcej, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Może to naprawdę zrobić dużą różnicę i pomoże znacznie szybciej obniżyć ujemny kapitał.

   Powinieneś także rozważyć wykupienie ubezpieczenia od luki w samochodzie. Jeśli weźmiesz udział w wypadku, a samochód zostanie zsumowany przez firmę ubezpieczeniową, będziesz musiał sam pokryć różnicę wartości. Firma ubezpieczeniowa zapłaci firmie pożyczkowej tylko tyle, ile według niego jest wart samochód, a nie kwotę, która jest faktycznie należna za samochód. Jeśli masz ubezpieczenie od luk, pokryją różnicę. Może to zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy w złej sytuacji.

   Jedną rozsądną rzeczą do zrobienia jest po prostu zatrzymanie samochodu i spłacenie ujemnego kredytu samochodowego. Wiele osób często kusi, by trzymać się nowych samochodów, które mogą wykorzystać jako dźwignię finansową, ale w przypadku pożyczki odwróconej nie jest to zbyt dobry pomysł. Jeśli to zrobisz, pożyczkodawca weźmie ujemny kapitał własny, który posiadasz w transakcji, i doliczy go do ceny nowego samochodu. Następnie praktycznie wrócisz w to samo miejsce, w którym pierwotnie znalazłeś się ze swoim nowym samochodem.

   Refinansowanie kredytu samochodowego do góry nogami

   Jeśli zostałeś wciągnięty w pożyczkę samochodową, w której jesteś winien pożyczkodawcy więcej pieniędzy, niż wart jest samochód kupiony za tę pożyczkę, inaczej nazywany odwróconą pożyczką samochodową, dobrym sposobem na wydostanie się z tej dziury jest refinansuj do góry nogami kredyt samochodowy. Każdego roku wielu nowych nabywców samochodów jest wprowadzanych w błąd przez firmy udzielające kredytów samochodowych, które próbują je wykorzystać, nakłaniając ich do zaciągnięcia pożyczki o wysokim oprocentowaniu. Twoja pożyczka na auto może również spaść do góry nogami, jeśli Twój samochód nagle straci na wartości, tak że jeśli go sprzedasz, nie będziesz w stanie spłacić pożyczki. Aby obniżyć całkowitą kwotę, jaką będziesz musiał zapłacić za swoją pożyczkę, możesz zaciągnąć pożyczkę w innej firmie ubezpieczeniowej, która ma niższe oprocentowanie, aby spłacić od razu pierwotną pożyczkę. Nazywa się to refinansowaniem kredytu samochodowego.Poniżej znajduje się przewodnik, który pomoże Ci ubiegać się o pożyczkę na refinansowanie do góry nogami kredytu samochodowego.

   1. Znajdź firmę, która oferuje refinansowanie kredytu samochodowego. Możesz łatwo znaleźć listę instytucji finansowych w Twojej okolicy, które oferują refinansowanie kredytów samochodowych w Google, i możesz ubiegać się o wyceny od tych firm na ich stronach internetowych. Alternatywnie możesz skorzystać z jednej z wielu witryn internetowych, takich jak LendingTree.com, które mogą połączyć Cię z pożyczkodawcami w Twojej okolicy, oferującymi rodzaje pożyczek, których szukasz. Aby skorzystać z tego typu strony internetowej, wypełniasz jeden formularz z informacjami o sobie i samochodzie, na który refinansujesz pożyczkę, a strona używa go do podawania wycen z całej listy pożyczkodawców.
   2. Porównaj oferty. Gdy masz już oferty refinansowania kredytu samochodowego od wielu różnych pożyczkodawców, możesz je porównać, aby znaleźć najlepszą ofertę. Poszukaj oferty, która oferuje najniższą stopę procentową. Zdecyduj sam, czy chcesz mieć wysokie miesięczne płatności, które początkowo będą Cię dużo kosztować, ale na dłuższą metę pozwolą Ci zaoszczędzić, czy też chcesz niższe miesięczne płatności, które są łatwiejsze do spłaty indywidualnie, ale ostatecznie będą kosztować więcej pieniędzy. Wybierz pożyczkodawcę i złóż wniosek o pożyczkę. Po znalezieniu najlepszej możliwej oferty przejdź do strony internetowej firmy, która oferuje taką ofertę i złóż wniosek o pożyczkę. Będzie łatwy do zastosowania, a podczas całego procesu otrzymasz proste instrukcje. Jeśli Twój wniosek zostanie zaakceptowany, firma spłaci pożyczkę, a Ty będziesz teraz dokonywać miesięcznych płatności zamiast pierwotnego pożyczkodawcy. Zobacz, jakie stopy procentowe możesz uzyskać >> Jeśli masz odwrócony kredyt samochodowy, powinieneś go jak najszybciej zrefinansować, aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. Nie ma powodu, aby trzymać się planu, który masz, jeśli możesz zaoszczędzić pieniądze, przechodząc na inny.

    Twoja obecna firma finansowa

    Warto zadzwonić do firmy, która jest właścicielem Twojej obecnej pożyczki samochodowej, aby sprawdzić, czy kwalifikujesz się do refinansowania obecnego kredytu samochodowego za niższą stopę procentową. Płacenie mniejszych odsetek pomoże Ci wypełnić lukę między tym, co jesteś winien, a wartością samochodu na rynku. W niektórych przypadkach firma może zezwolić na przedłużenie warunków pożyczki o kolejny rok, co również obniżyłoby Twoją spłatę. Negocjowanie warunków do tego szczęśliwego miejsca, w którym będziesz płacić więcej na podstawie swojej zasady, niż jesteś w interesie, pomoże złagodzić efekt pożyczki do góry nogami.

    Lokalne banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe

    W przeciwieństwie do większych banków i firm finansowych, lokalny bank lub spółdzielnia pożyczkowa są bardziej elastyczni we współpracy z klientami w celu kreatywnego refinansowania obecnego kredytu. Często mają ograniczenia co do tego, ile mogą pożyczyć, jednak mogą być w stanie pomóc w przedłużeniu linii kredytowej przy niższym oprocentowaniu lub zaoferować pożyczki pod zastaw domu, aby spłacić różnicę w tym, co jesteś winien i co mogą sfinansować. Ogólnie rzecz biorąc, spółdzielcze kasy pożyczkowe mają konkurencyjne stawki refinansowania samochodów i często oferują promocje na refinansowanie nowych kredytów samochodowych.

    Bezpłatna ocena kredytowaUzyskaj teraz darmową zdolność kredytową! Uzyskaj kopię swojej najnowszej zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy