Co to jest płatność Escrow?

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Jak działa depozyt hipoteczny?

Escrow ma kilka różnych znaczeń w świecie nieruchomości. Nabywcy domów zazwyczaj wpłacają „zadatek na rachunek powierniczy, jednocześnie ustalając ze sprzedającym warunki zakupu nowego domu. Płatności escrow zazwyczaj odnosi się drugi rodzaj rachunku powierniczego, który wkracza do akcji po zakup domu jest kompletna i zacząć płacić hipotecznych.

Dodatkowe koszty miesięczne

Koszty mieszkaniowe właścicieli domów wykraczają poza spłatę kredytu hipotecznego. Podatki od nieruchomości i ubezpieczenia domów również muszą być regularnie opłacane. Chociaż nie są one częścią Twojego salda kredytu hipotecznego, Twój pożyczkodawca może założyć oddzielne konto, znane jako zwrot depozytu , w celu pobrania i opłacenia tych wydatków. Każdego roku dokonujesz 12 płatności escrow na konto, aby zapewnić wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie podatków i ubezpieczenia, kiedy te rachunki staną się wymagalne.

Opcjonalne i obowiązkowe rachunki Escrow

Właściciele domów, którzy uzyskają kredyt hipoteczny z przedpłatą niższą niż 20 procent lub mają mniej niż 20 procent kapitału po refinansowaniu, mogą być zmuszeni do założenia rachunku powierniczego u pożyczkodawcy. Płatności Escrow są zwykle wymagane do czasu całkowitej spłaty pożyczki lub dostatecznej wartości domu. Pożyczkodawcy anulują obowiązkowe płatności depozytowe, gdy masz od 20 do 22 procent kapitału własnego w domu.

Właściciele, którzy mają wystarczający kapitał, nadal mogą zdecydować się na rachunek powierniczy w celu ułatwienia płatności. Zamiast utrzymywać oddzielne konto bankowe i co miesiąc przydzielać fundusze, aby zapewnić sobie wystarczającą ilość podatków i ubezpieczenia w terminie, możesz co miesiąc wysyłać pożyczkodawcy płatności depozytowe wraz z kredytem hipotecznym.

Płatności Escrow mogą ulec zmianie

Twoje płatności Escrow mogą zmieniać się z roku na rok z następujących powodów:

 • Zmiana składki na ubezpieczenie domu

 • Zmiana lokalnych stawek podatku od nieruchomości

  Zmiana oszacowanej wartości Twojego domu przez lokalny organ podatkowy

  Zmień kwotę amortyzacji lub rezerwy depozytowej wymaganej przez pożyczkodawcęNiedopłacanie lub przepłacanie na koncieByć może będziesz musiał zapłacić więcej lub mniej niż miesięczna rata z poprzedniego roku, jeśli wydatki się zmienią. Na przykład, jeśli zapłaciłeś za mało na koncie w dowolnym momencie w ciągu roku, możesz skończyć z niedoborem. Pożyczkodawca może obciążyć Cię wyższymi miesięcznymi ratami, aby uzupełnić rachunek powierniczy, lub możesz zapłacić ryczałt, aby wyeliminować niedobór.

  Twój pożyczkodawca musi zwrócić nadwyżkę lub nadwyżkę konta escrow w wysokości 50 USD lub więcej za pomocą czeku zwrotnego. Pożyczkodawca musi wysłać Ci czek na 50 USD lub więcej nie później niż 30 dni po przeanalizowaniu konta. Kredytodawcy mogą przeznaczyć nadwyżkę mniejszą niż 50 USD na przyszłe płatności, zmniejszając je nieznacznie.

  Prawo federalne zabrania pożyczkodawcom utrzymywania rezerw na rachunku powierniczym dłużej niż dwa miesiące.

  Kredytodawcy obliczają corocznie nowe płatności Escrow

  Zgodnie z prawem, właściciele domów otrzymują roczne podsumowanie swojego rachunku powierniczego. Do rachunku escrow analiza pokazuje kwoty otrzymane i wydatkowane z konta przez określony okres. Oprócz historii rozliczeń i wypłat zestawienie zawiera również przewidywane wydatki na nadchodzący rok. Dokładnie przejrzyj swoje roczne oświadczenie pod kątem dokładności i określ, czy jesteś winien pożyczkodawcy za niedobór, czy też pożyczkodawca jest ci winien za nadwyżkę. Jeśli uznasz, że masz prawo do zwrotu nadwyżki, ale czek nie jest dołączony do wyciągu, skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby upewnić się, że otrzymasz go w ciągu 30 dni od wystawienia wyciągu.

  Oszacuj swoje płatności Escrow

  Załóżmy, że składka na ubezpieczenie domu w nadchodzącym roku wynosi 952 USD. Załóżmy również, że Twój nadchodzący roczny rachunek za podatek od nieruchomości wynosi 2089 USD. Możesz obliczyć swoje miesięczne raty tych rachunków, dodając je do siebie i dzieląc przez 12 rat:

 • 2 089 USD + 952 USD = 3 041 USD

 • 3 041 USD / 12 = 253,42 USD

  W takim przypadku miesięczne płatności Escrow wynoszą zatem 253,42 USD.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy