Bitwa ministrów o OFE. Dziś decydujące starcie?

Bitwa ministrów o OFE. Dziś decydujące starcie?
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

*Rząd najwidoczniej zdecyduje dzisiaj o skali zmian po systemie emerytalnym. *

Sprawa transferów do OFE ma być- według zapowiedzi wicepremiera Waldemara Pawłaka- rozpatrywana przez Radę Ministrów.

Od czasu stycznia przyszłego roku, lub cała nasza profesjonalna składka będzie przekazywana ZUS, póki finanse państwa się nie poprawią, albo wpłaty do OFE radykalnie się zmniejszą, bo rząd wprowadzi dobrowolność udziału w tzz _ innym filarze _.

Reforma może przynieść budżetowi w 2011 roku 24 miliardy złotych oszczędności, a w każdym roku następnym – na 2 miliardy.

Wicepremier, minister gospodarki wydaje sie za ograniczeniem transferów składek do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Waldemar Pawlak powiedział, że interesy firm finansowych, które _ uzywane przez nas, publiczne pieniądze inwestują w giełdzie, są na drugim planie _.

[ ( http://static1./i/h/196/t85956.jpg ) ] (http://www./emerytury/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;na;razie;nie;bedzie;dyskusji,193,0,715457.html) Zmiany po OFE: Póki co nie będzie dyskusji

Zdaniem wicepremiera, _ realia budżetowe skłaniają az do takich rozsądnych decyzji _, jak zredukowanie transferów sluzace do OFE.

Rada Ministrów dzierzy też rozpatrzyć projekt ustawy deregulacyjnej. a mianowicie _ Wydaje sie byc prawie wykończona _- powiedział Waldemar Pawlak. Poinformował, że _ niewatpliwie _ przy 220-tu wypadkach zostanie zlikwidowany obowiązek składania przez obywateli zaświadczeń. Urzędom wystarczą po zupełności oświadczenia. Wicepremier podkreślił, że w tamtym miejscu, gdzie będzie można, jak i równiez jedno i drugie pozostanie zniesione.

Obnizenie obowiązków informacyjnych, którym podlegają przedsiębiorcy, ma wyraźnie obniżyć koszty prowadzenia firm jak i równiez ułatwić działalność gospodarczą- zaznacza Waldemar Pawlak.

Według wyliczeń Ministerstwa Ekonomii, obowiązki informacyjne, nałożone dzieki przedsiębiorców, kosztują polskich pracodawców 70 miliardów złotych rocznie.
Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Ministrów będzie również rozpatrywany wzór nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.