Biblioteka treści i materiałów edukacyjnych

17 lutego 2021
Category: Które Mogą
Najważniejsze fakty dotyczące absolwentów Bank of America Merrill Lynch, a także spostrzeżenia starszej osoby w organizacji
Przedstawiamy Bank of America Merrill Lynch

Marc Tempelman jest współprzewodniczącym bankowości korporacyjnej i rynków kapitału dłużnego na region EMEA w Bank of America Merrill Lynch. Dołączył do firmy w 1997 roku jako współpracownik i od tego czasu piastował szereg wysokich stanowisk w Londynie, Paryżu i Nowym Jorku. Tutaj Marc odpowiada na kilka kluczowych pytań dotyczących Bank of America Merrill Lynch.

Jak przedstawiłbyś studentom Bank of America Merrill Lynch?

Bank of America Merrill Lynch jest wiodącą zdywersyfikowaną organizacją bankową. Poprzez naszą globalną działalność świadczymy szereg usług dla klientów w pełnym spektrum bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

Rekrutacja absolwentów ma ogromne znaczenie dla wszystkich w firmie, w tym dla najwyższego kierownictwa. Jesteśmy jednym z największych pracodawców zatrudniających wschodzące talenty na całym świecie i dokładamy wszelkich starań, aby absolwenci przyjmowali tak różnorodne osoby, jak to tylko możliwe.

Gdzie i kiedy powstał Bank of America Merrill Lynch i jakie są kluczowe kamienie milowe w jego historii?

Bank of America Merrill Lynch powstał na początku 2009 roku w wyniku połączenia firmy świadczącej usługi finansowe Bank of America z bankową grupą inwestycyjną Merrill Lynch.

W 2014 roku, pięć lat po naszym istnieniu jako organizacja połączona, zostaliśmy uznani przez Euromoney za bank inwestycyjny numer jeden na świecie i wiodący globalny dom usług transakcyjnych. Po raz pierwszy w historii bank otrzymał obie nagrody w tym samym roku, co podkreśla siłę naszej zintegrowanej działalności w zakresie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

W 2013 r. Bank of America Merrill Lynch był również największym na świecie bankiem inwestycyjnym pod względem całkowitych przychodów według wiodącego dostawcy danych w branży, firmy Dealogic.

Jakie są obecnie główne obszary działalności Bank of America Merrill Lynch?

Organizacja obejmuje podstawowe usługi w zakresie globalnej bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz rynków globalnych.

Nasz dział bankowości inwestycyjnej obsługuje duże instytucje i korporacje, rządy i podmioty państwowe. Podstawowe usługi obejmują fuzje i przejęcia (M&A), finansowanie lewarowane oraz usługi dla sponsorów finansowych, takich jak firmy private equity.

Nasz dział Bankowości Korporacyjnej obsługuje zarówno średnie przedsiębiorstwa, jak i duże instytucje i korporacje. Kluczowe usługi obejmują pożyczki, usługi skarbowe, rynki kapitału dłużnego i kapitałowego oraz usługi doradcze.

Dział Global Markets zapewnia firmom i instytucjom rozwiązania w zakresie sprzedaży i handlu w wielu obszarach, w tym w zakresie zadłużenia, akcji, walut i towarów.

Co sprawia, że ​​Bank of America Merrill Lynch wyróżnia się jako absolwent usług finansowych?

Jesteśmy częścią niewielkiej grupy wieloproduktowych organizacji bankowych oferujących połączenie bankowości inwestycyjnej i korporacyjnej oraz, co ważniejsze, tę samą wysokiej jakości wiedzę specjalistyczną po obu stronach biznesu.

Jesteśmy również jedną z nielicznych firm, które mogą zaoferować naszym klientom prawdziwie globalne usługi: mamy biura na trzech kontynentach, obsługując klientów w ponad 90 krajach. Nasz globalny zasięg sprawia, że ​​jesteśmy wiodącym dostawcą transgranicznych usług M&A oraz innych międzynarodowych rozwiązań biznesowych.

Dlaczego zdecydowałeś się pracować dla Bank of America Merrill Lynch i co Cię tam trzyma?

Kiedy 18 lat temu dołączyłem do firmy jako współpracownik, byłem po prostu zachwycony, że mnie chcą!

To, co mnie tu trzyma od tamtego czasu, to prosty fakt, że wszystkie rzeczy, które zostały mi zaoferowane, kiedy po raz pierwszy dołączyłem, faktycznie się spełniły. Chciałem pracować w dynamicznym środowisku, w którym możliwości awansu – pod warunkiem, że ciężko pracowałem i osiągnąłem cele firmy – przychodziłyby szybko i gdzie mógłbym kontynuować międzynarodową karierę.

Po rozpoczęciu kariery w Londynie zarządzałem zespołami w Nowym Jorku, a także pracowałem w Paryżu. Widziałem, jak wielu moich kolegów podąża podobną ścieżką i ma podobne możliwości.

Czy możesz podać zaskakujący fakt dotyczący Bank of America Merrill Lynch?

Prowadzimy aktywny program wolontariatu i tylko w zeszłym roku pracownicy Bank of America Merrill Lynch w Wielkiej Brytanii poświęcili ponad 35 000 godzin swojego czasu na cele dobroczynne.

Nasi brytyjscy pracownicy w 2014 r. Przekazali również 1,3 miliona funtów na cele charytatywne poprzez darowizny na wynagrodzenia.

W sumie nasza firma przekazała szkołom i organizacjom ponad 4,4 miliona funtów poprzez dotacje, zbiórki pieniędzy i darowizny pracowników w Wielkiej Brytanii. Z pasją pomagamy naszym społecznościom.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy