Andrzej Dudziarz i Michał Krupiński promują Polskę w Davos. Przekonują świat, aby inwestował tutaj

Andrzej Dudziarz i Michał Krupiński promują Polskę w Davos. Przekonują świat, aby inwestował tutaj
Category: inne
Author:
27 lipca, 2020

– Promocja stale rosnącego potencjału polskiej produkcji jest jednym z priorytetów naszej prezydentury a mianowicie powiedział Andrzej Duda podczas kolejnego poranka Światowego Forum internetowym Ekonomicznego w Davos. – Jesteśmy w tym miejscu po to, by przekonać międzynarodowe przedsiebiorstwa do inwestycji w Polsce – dodał Michał Krupiński, prezes Pekao.

Podczas kolejnego miesiaca 48. Światowego Forum Gospodarczego w Davos Bank Pekao S. Natomiast. zorganizował zgromadzenie z przedstawicielami dużych, międzynarodowych przedsiębiorstw i potencjalnych inwestorów w Polsce. Honorowym gościem był Prezydent RP Andrzej Dudarz.

Celem zebrania była promocja Polski w charakterze kraju przyjaznego inwestorom. Prezes Banku Pekao S. A Michał Krupiński razem sposród wiceprezes Roksaną Ciurysek-Gedir jak i równiez wiceprezesem Andrzejem Kopyrskim przekonywali światowy interes, że polski kraj to dobre obszar do budowania partnerstwa gospodarczego. Do Polski inwestorów przekonywał też prezydent.

Andrzej Duda komentuje okładkę WSJ: zawiera sporo nieprawd

– Kariera stale rosnącego potencjału polskiej gospodarki jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Podczas zagranicznych wizyt, dokładam wszelkich starań, aby ułatwić naszym przedsiębiorcom międzynarodową ekspansję. Dla mnie, jako prezydenta RP, jest niesłychanie ważne, by wspierać tworzenie rozpoznawalnych na świecie polskich marek, które będą w stanie z triumfem konkurować na arenie swiatowej. Cieszę się, że Pula Pekao S. A. podtrzymuje ten sam cel a mianowicie powiedział Andrzej Duda.

W spotkaniu zorganizowanym przez Pekao wzięło udział kilkunastu właścicieli globalnych rodzajów kapitałowych i przedstawiciele międzynarodowych środowisk prawdziwych.

– Jesteśmy w Davos po to, aby przekonać międzynarodowe przedsiebiorstwa do lokaty w Polsce. Nasza gospodarka posiada wiele atutów, atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów. Są to z 1 strony świetnie wykształcone obsady, a sposród drugiej szeroki rynek wewnętrzny, charakteryzujący się rosnącą konsumpcją, spadającym bezrobociem, co nastepnie przekłada się na bezzwloczny wzrost ekonomiczny. Jestem niezwykle dumny, że w zebraniu wziął udział Pan Prezydent Andrzej Dudziarz. Właśnie takie wspólne działania, zarówno spólek, jak i pracownik najwyższych władz naszego kraju, są najlepszą drogą do osiągnięcia sukcesu a mianowicie powiedział Michał Krupiński, prezes Pekao.

Dzieki międzynarodowe kompetencje banku uwagę zwrócili członkowie Zarządu Pekao S. Zas.

– Bank rozważa wyraznie nowych oddziałów poza granicami naszego kraju. To pozwoli wciaz lepiej wspierać polski biznes na świecie – stwierdziła Roksana Ciurysek-Gedir, wiceprezes Pekao.

Bank Pekao S. A., jako lokalny bank międzynarodowy, ma duże doświadczenie po obsłudze finansowej obcych rodzajów kapitałowych.

a mianowicie Wiele tego rodzaju firm działających na rynku polskim wydaje sie byc naszymi klientami. Poprzez spotykania takie jak obecnie, pokazujemy, że jako pula możemy być bramą sluzace do polskiego rynku dla międzynarodowych korporacji, oferując im nie tylko obsługę bankową na światowym poziomie, lecz unikalną wiedzę o możliwościach inwestycyjnych w Polsce – dodała Roksana Ciurysek-Gedir.

Nawiązała też do kasetonu zorganizowanego w Davos poprzez Pekao S. A. o sukcesji w firmach rodzinnych.

– Polskie firmy rodzime bardzo dynamicznie rosną. Nasz kraj powoli staje się dla nich za mała. Chcemy umożliwić dywanom kontakt wraz z światowymi inwestorami, aby mogły wyjść ze swoją działalnością zagranicę jak i równiez poszerzać rynki, na których działają – powiedziała wiceprezes Pekao.