8 najlepszych sposobów na zainwestowanie 1 miliona dolarów

8 najlepszych sposobów na zainwestowanie 1 miliona dolarów
16 października 2020
Category: Każdego Miesiąca

Data modyfikacji: 17 września 2020 r

Może się wydawać, że nigdy nie będziesz miał 1 miliona dolarów do zainwestowania, ale jeśli będziesz inwestować konsekwentnie przez dziesięciolecia, możesz zgromadzić tyle bogactwa szybciej, niż myślisz. A jeśli uda ci się zdobyć gratkę z tyloma zerami za nią, najlepiej z wyprzedzeniem dowiedzieć się, jak zainwestujesz ją, aby rosła.

Powiedzmy, że jutro ktoś zdecyduje się dać Ci losowo 1 milion dolarów. Co z tym zrobisz? Cóż, miejmy nadzieję, że skonsultujesz się z profesjonalistą, który udzieli Ci porady, jak najlepiej rozdzielić środki. Ale kiedy już zdecydujesz się to zrobić, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie opcji inwestycyjnych o niskich kosztach i wysokich dochodach. Oczywiście będziesz chciał zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. Aby to zrobić, oto siedem opcji, w które możesz zainwestować, jeśli masz milion dolarów.

Rodzaj inwestycjiNajlepszy dla
Doradcy Robo Niskie opłaty
Zapasy indywidualne Kontrolowanie Twoich inwestycji
Nieruchomość Inwestycje fizyczne, które możesz zobaczyć
Więzy Równoważenie ryzyka
Pożyczki typu peer-to-peer Wysokie ryzyko / wysokie wynagrodzenie

Spis treści:

1. Spłacaj każdy pojedynczy dług

Po pierwsze, jeśli masz poważne długi, będziesz chciał je spłacić. Trwa debata na temat tego, czy powinieneś spłacać swój dom, więc zastanów się nad tym. Ale przynajmniej powinieneś wyeliminować wszelkie długi o wysokim oprocentowaniu. Większość poniższych inwestycji nie zbliży się do ponad 15% odsetek, które płacisz za karty kredytowe i pożyczki osobiste. Więc pozbądź się ich najpierw, aby mieć świetną bazę finansową do rozpoczęcia inwestycji.

2. Upewnij się, że masz w pełni finansowany fundusz awaryjny

Ponownie, zanim zaczniemy rozmawiać o inwestycjach, upewnijmy się, że masz odpowiednią bazę finansową. W pełni finansowany fundusz awaryjny na sześć miesięcy lub więcej wydatków to następny krok. W tym celu będziesz chciał umieścić pieniądze w miejscu, w którym są płynne i ubezpieczone, więc poszukaj konta oszczędnościowego z ubezpieczeniem FDIC o wysokiej wydajności. Niektóre z najlepszych obecnie opcji są dostępne tylko online i obejmują Chime, CIT Bank , Ally Bank i Capital One 360. Te opcje online przenoszą swój niski narzut na klientów w postaci wyższej RRSO, która obecnie może nawet przekraczać zarabianie na inflacji.

3. Najpierw zmaksymalizuj swoje oszczędności emerytalne

Mając milion dolarów do zainwestowania, zdecydowanie możesz najpierw maksymalnie zwiększyć swoje środki na oszczędności emerytalne, a korzystanie z tych kont uprzywilejowanych podatkowo powinno być Twoim priorytetem każdego roku, o ile tylko możesz. Jeśli masz już pieniądze na firmę 401 (k), rozważ usługę taką jak Blooom, aby upewnić się, że w pełni z niej korzystasz. A jeśli nie masz jeszcze IRA, otwórz go, aby skorzystać z niektórych z poniższych opcji inwestowania. Następnie maksymalizuj te konta, zanim przekażesz pieniądze na swoje konta podlegające opodatkowaniu.

4. Wypróbuj Robo Advisors lub inwestuj samodzielnie, aby uzyskać solidne, długoterminowe inwestycje

Za każdym razem, gdy chcesz dokonać dużej inwestycji, wysokie opłaty przyniosą większy efekt. Więc na pewno będziesz chciał poszukać opcji o najniższych opłatach, które mają dobry zysk, gdy chcesz zainwestować tak dużo pieniędzy. Jedną z opcji jest inwestowanie z doradcą robo. Korzystając z algorytmów zamiast pojedynczych osób, usługi te podejmują historycznie solidne decyzje inwestycyjne, ale kosztują znacznie mniej niż tradycyjni doradcy inwestycyjni. Niektóre z naszych ulubionych opcji, takich jak Poprawy i Wealthfront, mają bardzo niskie opłaty i daje dostęp do różnych opcji inwestycyjnych. M1 Finance to kolejna opcja, z której można korzystać bezpłatnie z opcjami inwestowania dla wybranych funduszy ETF.

Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym inwestowaniem w akcje, rozważ opcję You Invest by JP Morgan . Obecnie możesz dokonywać transakcji na akcjach, opcjach i ETFach za niską, niską opłatą w wysokości 0 USD (tak, to naprawdę nic), a platforma jest bardzo prosta w użyciu.

W tej chwili nowi właściciele kont mogą otrzymać do 725 $ premii gotówkowej.

  • 200 $ bonusu gotówkowego, jeśli wpłacisz co najmniej 25 000 $
  • Bonus w wysokości 350 $, jeśli wpłacisz co najmniej 100 000 $
  • 725 $ bonusu gotówkowego, jeśli wpłacisz co najmniej 250 000 $

(Wszystkie konta muszą być zasilane na tych poziomach w ciągu pierwszych 45 dni i pozostać na koncie przez co najmniej 90 dni)

Ujawnienie – PRODUKTY INWESTYCYJNE: BEZ DEPOZYTU • NIE UBEZPIECZONE FDIC • BEZ GWARANCJI BANKOWEJ • MOGĄ STRACIĆ WARTOŚĆ

5. Zainwestuj w swoje wartości

Jeśli jesteś zainteresowany wykorzystaniem tego miliona dolarów do rozpowszechniania dobra na świecie, możesz to zrobić, zarabiając pieniądze dzięki usługom takim jak Wealthsimple. Ten konkretny doradca robo pobiera wyższe opłaty niż inne wymienione tutaj. Ale to nie bez powodu. Oferuje starannie wyselekcjonowany wybór portfeli inwestycyjnych, w tym inwestycji odpowiedzialnych społecznie – obejmujących firmy, które są mocne w pewnych wartościach, takich jak wytwarzanie niższej emisji dwutlenku węgla lub wspieranie różnorodności płci. Podczas gdy milionerzy zdecydowanie mogą inwestować bezpośrednio w takie firmy, korzystanie z usługi takiej jak Wealthsimple eliminuje część pracy i ryzyka z tego procesu.

6. Rozważ dodanie nieruchomości

Nawet mając milion dolarów do zainwestowania, możesz nie być w stanie od razu kupić nieruchomości w niektórych częściach kraju. A jeśli jesteś właścicielem nieruchomości na własną rękę, utkniesz z bólem głowy związanym z zarządzaniem nią. Jeśli chcesz tego uniknąć, ale nadal chcesz dodać nieruchomości do swojego portfela, sprawdź opcje takie jak Fundrise i RealtyMogul. Oba są świetnymi opcjami, ale Realty Mogul jest szczególnie dobre dla dyskryminujących akredytowanych inwestorów, którzy chcą być wybredni w projektach nieruchomości, za którymi inwestują.

7. Spójrz na pożyczanie na duże zyski

Innym sposobem, aby być wybrednym i uzyskać potencjalnie wysoki zwrot z inwestycji, jest platforma pożyczkowa peer-to-peer. Opcje takie jak Lending Club i Prosper są świetne do pożyczania pieniędzy osobom, które muszą skonsolidować zadłużenie, naprawić swój dom lub cokolwiek innego. Inwestując na tych platformach, możesz stworzyć portfel pożyczek, które częściowo pomagasz sfinansować, tak aby dość łatwo rozłożyć ryzyko na wiele pożyczek. Platformy te były w przeszłości świetne dla inwestorów i mogą przynieść poważne zyski.

8. Rozważ zrównoważenie za pomocą płyt CD i papierów wartościowych

Oczywiście nawet milionerzy muszą martwić się o utrzymanie zrównoważonego portfela i upewnienie się, że nie cały ich kapitał jest przeznaczony na bardziej ryzykowne inwestycje. Tu właśnie pojawiają się opcje, takie jak płyty CD i papiery wartościowe. Tradycyjnie były one sposobem na pokonanie inflacji, dzięki czemu nie tracisz pieniędzy, siedząc obok. Ale są też znacznie bezpieczniejsze niż jakiekolwiek inne rodzaje inwestycji. Dlatego nie zapomnij porozmawiać ze swoim doradcą finansowym o najlepszym sposobie wykorzystania takich narzędzi, aby zrównoważyć swój portfel.

Szukasz doradcy finansowego? Sprawdź Paladin. To bezpłatna usługa, która łączy Cię z wysoko ocenianymi doradcami finansowymi. Możesz zdecydować, czy któryś z nich jest właśnie dla Ciebie. Ponieważ usługa jest bezpłatna, naprawdę nie masz nic do stracenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Paladynie, odwiedź ich stronę internetową lub przeczytaj naszą pełną recenzję Paladyna

Zdecydowanie rozważ współpracę z profesjonalistą

Jeśli masz 1 milion dolarów do zainwestowania, musisz być niesamowicie sprytny w zarządzaniu tymi pieniędzmi. Jak pisaliśmy wcześniej, 1 milion dolarów to obecnie niewiele – w rzeczywistości można argumentować, że na emeryturę potrzeba 2 milionów dolarów.

Dlatego ważne jest, aby nie tylko zachować 1 milion dolarów najlepiej, jak potrafisz, ale także pomóc mu się rozwijać. Inwestowanie to jedna rzecz, którą musisz zrobić – ale tylko wtedy, gdy czujesz się komfortowo zarządzając tak dużym portfelem. Jeśli nie jesteś (a nawet jeśli tak), MOCNIE rozważyłbym podjęcie pracy z profesjonalistą.

Na przykład Facet Wealth połączy Cię z Certyfikowanym Planistą Finansowym, który pasuje do Twojej sytuacji finansowej, dając Ci dedykowany CFP do pracy nad wszystkimi Twoimi celami finansowymi. Spotkasz się z nimi wirtualnie podczas wideokonferencji i uzyskasz porady oraz zalecenia dotyczące zarządzania swoimi pieniędzmi.

Rozumiem, że chciałbyś samodzielnie zarządzać milionem dolarów (do cholery, nawet dotarcie do tego punktu jest osiągnięciem), ale nie bądź głupi i źle nim zarządzaj. Przynajmniej poświęć kilka minut, aby zapoznać się z recenzją Facet Wealth.

Śledź swoje inwestycje

Rozpoczynając zbieranie różnych inwestycji, ważne jest, aby dowiedzieć się, jak zamierzasz to śledzić. Jasne, mógłbyś zapłacić komuś, żeby zrobił to wszystko za Ciebie. Ale to tylko zjadłoby twoje zyski i twoją zdolność do powiększania pieniędzy. Jeśli wolisz samemu mieć oko na swoje inwestycje, sprawdź usługi takie jak Personal Capital , które pomogą Ci połączyć wszystkie aspekty Twojego życia finansowego, od budżetu po inwestycje na różnych platformach.

Kapitał osobisty może pomóc w śledzeniu wyników inwestycji, dostrzeganiu potencjalnych problemów i kontrolowaniu ogólnego salda portfela. Może również zarządzać budżetem dziennym, więc jest to bardzo elastyczna platforma, z której warto korzystać, gdy będziesz gotowy, aby zacząć śledzić wszystkie te pieniądze.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że po osiągnięciu celu miliona dolarów, na który oszczędzałeś, praca się nie kończy. Można go łatwo stracić, wydając uroczyste wydatki. Przygotuj plan, w jaki sposób chcesz, aby te pieniądze pracowały dla Ciebie. Mając odpowiedni pojazd inwestycyjny, będziesz podążać drogą ku wolności finansowej.

Jakie odsetki zarobię od 1 miliona dolarów?

Aby skorzystać z prostego przykładu, załóżmy, że masz konto z kwotą 1 miliona dolarów, które płaci 4% rocznie – w takim przypadku zarabiasz 40 000 USD rocznie. Jednak to, co najlepsze w składaniu odsetek, polega na tym, że pozostawiając pieniądze na koncie, odsetki narastają na nowym saldzie. Tak więc po drugim roku, zakładając brak innych zmian, miałbyś 41 600 USD.

Jak zainwestować 1 milion dolarów, aby zarobić 2 miliony dolarów?

Aby skutecznie podwoić 1 milion dolarów, musisz zastosować regułę 72, która jest formułą, w której musisz podzielić 72 przez oczekiwaną roczną stopę zwrotu. Na przykład, jeśli zainwestowałeś 1 milion dolarów i spodziewasz się 5% stopy zwrotu, możesz spodziewać się podwojenia swojego miliona do dwóch w ciągu około 14,4 lat [72/5 = 14,4]. Teraz, aby uzyskać 5% stopę zwrotu, powinieneś zainwestować nieco agresywnie, na przykład w nieruchomości, pożyczki społecznościowe lub skorzystanie z doradcy robo.

Jak mądrze zainwestować 1 milion dolarów?

Aby mądrze zainwestować 1 milion dolarów, powinieneś szukać inwestycji, które przyniosą średnio 4-6% rocznie. W tym celu należy spojrzeć na inwestycje, takie jak zakup firmy, inwestowanie w fundusze indeksowe i inwestowanie w projekty dotyczące nieruchomości komercyjnych na dużą skalę. Niezależnie jednak od tego, co wybierzesz, powinieneś zdywersyfikować swój portfel – zwłaszcza inwestując tyle.

Jaki jest najlepszy sposób na krótkoterminową inwestycję 1 miliona dolarów?

Najlepszą krótkoterminową inwestycją za 1 mln USD jest tani fundusz indeksowy, który szeroko dywersyfikuje Twoje inwestycje w akcje z różnych branż. Alternatywnie, możesz zainwestować swój 1 milion dolarów w doradcę robo, który wybierze dla Ciebie tanie inwestycje w różnych obszarach.

Czy mogę przejść na emeryturę z milionem dolarów?

Możesz przejść na emeryturę za 1 milion dolarów, jeśli odpowiednio zarządzasz wypłatami. Zasada 4 mówi, że nie powinieneś wypłacać więcej niż 4% swojego całkowitego portfela każdego roku. Zakładając, że zarabiasz co najmniej 4% zwrotu, możesz skutecznie żyć z wypracowanych odsetek bez dotykania salda kapitału. Przy portfelu o wartości 1 miliona dolarów daje to 40 000 dolarów rocznie.

Jak mogę zarobić pasywny dochód za 1 milion dolarów?

Najlepszym sposobem na zarobienie pasywnego dochodu za 1 milion dolarów jest zainwestowanie go w coś w rodzaju nieruchomości, gdzie jesteś właścicielem nieruchomości i możesz pobierać czynsz każdego miesiąca. Mając 1 milion dolarów, możesz zainwestować połowę tego w kilka nieruchomości, które generują miesięczny dochód, zapłacić firmie zarządzającej za zarządzanie nimi za Ciebie (więc jest to całkowicie pasywne), a drugą połowę zainwestować w szeroko zdywersyfikowany fundusz indeksowy. W ten sposób nie narażasz się na zbyt duże ryzyko.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje wiele sposobów na zainwestowanie 1 miliona dolarów. Pierwszą rzeczą do rozpoznania jest to, że zgromadziłeś tyle pieniędzy, czyli więcej, niż wielu ludzi może powiedzieć o sobie. Następnie musisz jednak określić strategię i skupić się na jej realizacji (i trzymać się planu!), Aby milion dolarów przetrwało i jeszcze bardziej się rozwijało.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy