20 rzeczy, których nie wiedziałeś o Ally Bank

20 rzeczy, których nie wiedziałeś o Ally Bank
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Ally Bank jest również znany jako Ally Financial. To bank z bardzo ciekawą historią, którą niedawno przeglądaliśmy. Przyglądając się jej przeszłości i teraźniejszości, odkryliśmy kilka interesujących faktów na temat firmy. Jeśli szukasz kredytu samochodowego, to jest to opcja, którą warto sprawdzić. Zanim to zrobisz, oto 20 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiedziałeś o Ally Bank, które mogą pomóc Ci zdecydować, czy jest to instytucja finansowa, z którą chciałbyś robić interesy.

1. Ally Financial była wcześniej znana jako GMAC

Jeśli kiedykolwiek miałeś pożyczkę na auto za pośrednictwem GMAC, to masz już doświadczenie z Ally Bank. GMAC to akronim od General Motors Acceptance Corporation. Firma jest amerykańskim holdingiem specjalizującym się w finansowaniu samochodów i nie tylko. To zabawny fakt dotyczący Ally Bank, o którym wiele finanso osób nie wie, ale jeśli miałeś jakiś rodzaj pożyczki za pośrednictwem poprzedniego GMAC, to prawdopodobnie zostałeś poinformowany o zmianie nazwy w firmie, która obsługiwała Twój kredyt.

2. W 2019 roku firma będzie obchodzić 100-lecie istnienia

Ally Bank zaczynał jako instytucja finansowa założona przez General Motors w 1919 roku. Została założona sto lat temu pod nazwą General Motors Acceptance Corporation. Działa na rynku od bardzo dawna, a bank był w stanie przetrwać wzloty i upadki w branży motoryzacyjnej, a także kolejkę górską wzrostów i spadków gospodarczych w ciągu ostatniego stulecia. Kiedy inne instytucje finansowe zamykały swoje drzwi i zwijały się, GMAC trzymał się kursu i zdołał utrzymać swoje usługi. To stara i zaufana instytucja finansowa.

3. Założyli towarzystwo ubezpieczeń komunikacyjnych

Korporacja Ubezpieczeń Motors została założona przez GMAC w 1939 roku. Firma oferowała swoim klientom ubezpieczenia komunikacyjne. Ta usługa była doskonale dopasowana do komponentu auto-finansowania spółki macierzystej, która oferowała kredyty samochodowe, hipoteki mieszkaniowe i nie tylko. Klienci, którzy zabezpieczyli swoje kredyty samochodowe w GMAC i którzy ubezpieczali swoje pojazdy za pośrednictwem Motors Insurance, byli mniej narażeni na spłatę kredytu samochodowego za pośrednictwem firmy macierzystej.

4. GMAC zróżnicowany w 1985 roku

Jeszcze pod kierownictwem Rogera Smitha GM podjął inicjatywę wzmocnienia firmy poprzez dywersyfikację. Wcześniej zaangażowana w udzielanie pożyczek samochodowych, firma przejęła inną instytucję finansową jako spółkę zależną. GM przejął firmę Colonial Mortgage, firmę Norwest Mortgage. W momencie przejęcia szacowano, że firma przyniosła ze sobą portfel kredytów hipotecznych o wartości 11 miliardów dolarów. To wprowadziło nowy aspekt obsługi pożyczek do produktów finansowych, które GM miał zaoferować swoim klientom. Do ofert kredytów samochodowych i ubezpieczeń komunikacyjnych dodano hipoteki mieszkaniowe. GM rozwijało się w zdrowym tempie, a dywersyfikacja uczyniła je bardziej atrakcyjnymi dla większej części populacji potrzebującej usług finansowych.

5. Firmą wstrząsnął kosztowny skandal w 1991 roku

GM znalazł się w trudnej sytuacji w 1991 roku. Jeden z ich kierowników brał udział w nielegalnej operacji, która drogo kosztowała firmę pod względem reputacji i finansów. John McNamara popełnił oszustwo i został skazany za prowadzenie programu Ponzi. Spowodowało to stratę dla firmy GM w wysokości 436 milionów dolarów. GM został zmuszony do umorzenia łącznej kwoty 275 milionów dolarów tego długu. Pojawił się na pierwszych stronach gazet i wstrząsnął firmą do samego końca.

6. GM rozszerzył swoją działalność na nieruchomości pod koniec lat dziewięćdziesiątych

Działając nadal pod nazwą GMAC, bank utworzył kolejną spółkę w duchu dywersyfikacji. w 1998 roku powstała i uruchomiona firma GMAC Real Estate. Rozgałęzili się w kilku kierunkach i nie tylko udzielali kredytów mieszkaniowych i samochodowych, a także ubezpieczeń samochodowych, ale nie zajmowali się nieruchomościami. Podążanie w tym kierunku miało sens, ponieważ GM obsługiwał już kredyty mieszkaniowe.

7. GM rozszerzył swoją działalność w zakresie usług hipotecznych

W 1999 roku GM przejął firmę Ditech. W następnym roku założyli bezpośredni bank, który nazwano GMAC Bank. Zaledwie pięć lat później, w 2005 roku, opracowali GMAC ResCap, aby służyć jako spółka holdingowa, która miałaby przewodniczyć jej operacjom hipotecznym. To, co zaczęło się jako usługa finansowa dla przemysłu samochodowego, teraz w pełni uruchomiło podwójne usługi domu i samochodu i stało się główną siłą w kredytach hipotecznych i nieruchomościach. Amerykańskie społeczeństwo potrzebowało usług samochodowych i samochodowych, a GM ładnie wypełnił lukę, oferując zróżnicowane usługi.

8. Nowa firma przejęła GMAC w 2006 roku

Podczas gdy klienci, którzy posiadali pożyczki za pośrednictwem GMAC, prawdopodobnie nie zauważyli żadnych zmian, w 2006 r. Firma private equity Cerberus Capital Management kupiła 51% udziałów w GMAC. General Motors zgodził się na propozycję, która dawała firmie pakiet kontrolny w GMAC. W tym samym roku GMAC sprzedał część GMAC Commercial Holdings, który był jej działem w zakresie nieruchomości, spółce Five Mile Capital Partners, Kohlberg Kravis Roberts i Goldman Sachs. Wystarczyło dać im pakiet kontrolny i część dotycząca nieruchomości została przemianowana na Capmark.

9. Capmark ogłosił upadłość w 2009 roku

Trudne czasy dotknęły branżę finansową na początku XXI wieku. Część GM w zakresie nieruchomości została sprzedana Brookfild Asset Management, aw 2009 r. Capmark został zmuszony do ogłoszenia upadłości. W tym czasie w swojej historii, jego działalność związana z udzielaniem pożyczek i obsługą została przejęta przez Berkadię, która była przedsięwzięciem Berkshire Hathaway i Leucadia. Krajowy. Wiele dużych instytucji finansowych handlowało rękami w tym burzliwym okresie ekonomii Ameryki Północnej.

10. GMAC Rescap otrzymała fundusze skarbowe USA w 2008 roku

Ciężkie czasy przyniosły katastrofalne straty dla GMAC ResCap w 2008 r. Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych zainwestował 17,2 miliarda dolarów, aby uchronić je przed utratą wypłacalności. Na początku 2009 r. Zamknęli dział Nuvell Financial Services, który był odpowiedzialny za działalność w zakresie kredytów subprime. Kredyty subprime były jednym z elementów, które na początku wpędziły w kłopoty wiele głównych instytucji pożyczkowych. Do 2014 roku Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych sprzedał pozostałą część swojego udziału w firmie i faktycznie osiągnął zysk. Po dokonaniu początkowej inwestycji w wysokości 17,2 miliarda dolarów, byli w stanie odzyskać 19,6 miliarda dolarów, co przyniosło im zwrot z inwestycji w wysokości 2,4 miliarda dolarów.

11. GMAC przekształciło się w Ally Financial w maju 2010 roku

GMAC zmienił swoją markę na Ally Financial w 2010 roku. W ramach działalności związanej z nieruchomościami nabyli firmę finansującą ośrodek wypoczynkowy, a w tym samym roku sprzedali ją partnerom Centerbridge. Zaledwie dwa lata później Ally Financial wniósł do swojej kasy kolejne 3,8 miliarda dolarów dzięki sprzedaży swoich kanadyjskich operacji bankowych Royal Bank of Canada.

12. Ally Bank wszedł na giełdę w 2014 roku

Ally Bank złożył pierwszą ofertę publiczną, która została zatwierdzona w kwietniu 2014 r. W tym czasie stał się spółką notowaną na giełdzie. Nadchodziły duże zmiany i w 2015 roku przenieśli swoją siedzibę do One Detroit Center. W następnym roku firma brokerska TradeKing przejęła je za kwotę 275 milionów dolarów, a TradeKing zmieniła nazwę na Ally Invest w 2016 roku.

13. Ally wykonała duży ruch w 2016 roku

Masowa migracja pracowników miała miejsce w 2016 roku. Firma przeniosła ponad 1500 pracowników do swojego dużego, niedawno wyremontowanego budynku w Detroit Center, które zajmowało 13 pięter. Utrzymywali siłę roboczą ponad 1200 pracowników w swojej lokalizacji w Charlotte w Północnej Karolinie, dawniej przy 440 S. Church Street. Ta lokalizacja została przeniesiona wraz ze wszystkimi pracownikami do ich nowego Centrum Ally Charlotte. Cały ten ruch był właściwie oznaką, że firma jest w dobrej kondycji finansowej i jest w stanie poprawić środowisko pracy.

14. Do 2018 r. Ally Financial znalazła się w pierwszej dwudziestce w Ameryce

Ally Financial osiągnął pozycję 19. największych banków w Stanach Zjednoczonych według aktywów w 2018 roku. Przetrwała wiele kryzysów finansowych, które spowodowały upadek innych instytucji finansowych. Osiągnęli również status największej firmy zajmującej się finansowaniem samochodów w Stanach Zjednoczonych pod względem wielkości. Byli liderem w branży kredytów samochodowych.

15. Ally Bank świadczy różnorodne usługi finansowe

Przez dziesięciolecia Ally Bank, dawniej GMAC, ewoluował i zdywersyfikował swoją ofertę, obejmując szeroką gamę usług finansowych. Przeszli długą drogę od ich pierwszego wprowadzenia na rynek w 1919 roku, kiedy to właśnie oferowali pożyczki samochodowe. Kolejno dodawali nowe usługi do swojego portfela, w tym ubezpieczenia komunikacyjne, kredyty hipoteczne, a teraz oferują usługi pożyczek korporacyjnych, bankowość internetową, usługi brokerskie i usługi kart kredytowych.

16. Ally Bank obsługuje miliony klientów

Ally Bank z dumą obsługuje około 4,3 miliona klientów detalicznych. Jest dostawcą usług finansowych dla ponad 18 500 salonów samochodowych. To duża instytucja finansowa, która obsługuje wiele większych firm i korporacji, a także klientów indywidualnych niezwiązanych z żadnym rodzajem działalności. To bank, który pomaga zróżnicowanej grupie klientów i robi to bardzo dobrze.

17. Ally Bank zajął się aukcjami samochodowymi

Ally Bank stale się rozwija i poszerza swój zróżnicowany portfel usług w sektorze finansowym. W 2000 roku dodali internetowy rynek aukcji samochodowych o nazwie SmartAuction. Według aktualnych szacunków ich statystyk firma SmartAuction sprzedała ponad 5 milionów pojazdów, z czego 356 000 w samym 2017 roku. To dział firmy, która dobrze się rozwija. Było to inteligentne posunięcie w imieniu kierownictwa, ponieważ aukcje internetowe stają się coraz bardziej popularne wśród opinii publicznej. To usługa zapewniająca wygodę zarówno osobom fizycznym, jak i profesjonalistom z branży motoryzacyjnej.

18. Ally Bank bierze udział w konkursach upominkowych

Ally Bank, jako duża instytucja finansowa, rozumie wartość przyznawania nagród swoim lojalnym klientom. Świętowali zdobycie 1 miliona klientów, rozdając swoim klientom 2300 kart podarunkowych. To był ważny kamień milowy dla firmy, ale znaczenie 2300 polega na tym, jak długo zajęło im osiągnięcie miliona. Dział marketingu banku również wziął udział w konkursie w 2018 roku, który nazwał Banksgiving. Zapytali klientów, czego potrzebują, a następnie wybrali klientów, którzy otrzymali prezenty pieniężne w wysokości od 25 do 55 000 USD w formie darowizny na cele charytatywne.

19. Pracownicy Ally Bank dobrowolnie zbierają pieniądze na cele charytatywne

Ally Bank wyznaczył listopad jako miesiąc oddania. Pracownicy mogą zgłosić się jako wolontariusze do 8 godzin własnego czasu wolnego, aby zgłosić się jako wolontariusz na działania związane z zbiórką pieniędzy. To udany program, który zaowocował łącznie 17 000 godzinami wolontariatu przeznaczonymi w 2017 r., A Ally Bank zapłacił 25 USD za godzinę za każdą ofiarowaną godzinę pracy. Zebrali łącznie 800 000 dolarów z funduszy sponsorowanych przez banki, które zostały przekazane na cele charytatywne.

20. Ally Bank angażuje się w sponsoring

Oto zabawny i interesujący fakt dotyczący Ally Bank, o którym wiele osób nie wie. Ponieważ są mocno zaangażowani w finansowe aspekty przemysłu motoryzacyjnego, sensowne jest, aby służyli jako sponsor w powiązanych wydarzeniach. Na początek sponsorują South Florida Auto Show. Sponsorują również nagrodę Quality Dealer Award w branży motoryzacyjnej Time Magazine. Ally Bank rozpoczął nowy sponsoring, który ma się rozpocząć w 2019 roku. Będzie głównym sponsorem Jimmiego Johnsona w Hendrick Motorsports. Jest siedmiokrotnym mistrzem serii Monster Energy NASCAR Cup. Kiedy bank był znany jako GMAC, był sponsorem kilku imprez Henrick Motorsports od 1998 do 2007, w tym mistrzostw NASCAR Busch Series 2003. Firma pozostaje lojalna wobec branży, na której pierwotnie opierała swoją działalność.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy